fbpx
Сьогодні
21:04 06 Тра 2018

Американські вчені пояснили походження "вампірів" з Польщі

Дослідники з Університету Південної Алабами розкрили походження таємничих "вампірів", які залякували жителів Польщі в XVII і XVIII століттях.

Судячи з усього, місцеві жителі вважали вампірами своїх сусідів, які померли від холери, пише Science Alert.

Протягом XVII і XVIII століть у Польщі поширилися деякі досить незвичайні методи поховання. Зокрема, голови мерців відокремлювали від тулуба, в тіло вганяли серпи, а рот забивали камінням. Це, мабуть, робили для того, щоб небіжчик не встав з могили.

Існує безліч теорій подібних поховань, але одне з найпоширеніших припущень полягало в тому, що потенційні вампіри були незнайомими людьми, які викликали підозру у місцевих жителів. Але раніше ніхто не вивчав, чи було щось хімічно унікальне в рештках тих, хто був відзначений як вампіри.

Дослідження, проведене Університетом Південної Алабами, було першим у своєму роді. Воно показало, що вампіри були незнайомцями – насправді всі людські останки, які вони вивчали, були місцевими жителями того району, в якому вони були поховані.

Дослідники вивчили скелети шести людей, які були поховані як вампіри на кладовищі в північній Польщі, а також сотні тіл, які були поховані як зазвичай. Щоб дослідити, звідки прийшли ці люди, команда виміряла співвідношення ізотопів стронцію в їхніх постійних корінних зубах.

Стронцій – це елемент, виявлений у більшості порід, але співвідношення його ізотопів, наявних у деяких зразках гірських порід, змінюється залежно від того, звідки вони походять. Це означає, що вимір ізотопів стронцію у зразку може допомогти визначити, звідки він узятий.

Вчені виміряли співвідношення ізотопів стронцію в зубах як сільських жителів, які були поховані нормально, так і тих, які були відзначені як вампіри, а потім перевірили співвідношення ізотопів у місцевих тварин. Виявилося, що всі шість вампірів були з місцевого регіону – це означає, що вони не були незнайомцями, тобто причиною незвичайного поховання було щось інше.

Автори висунули альтернативну теорію – вампіри, можливо, померли від епідемії холери, яка була поширена у Східній Європі в XVII столітті. Вони пояснюють, що першу людину, яка померла від спалаху інфекційного захворювання, тоді вважали ймовірнішим "кандидатом у вампіри".

"Люди постсередньовічного періоду ще не розуміли принципів поширення хвороб. Замість того щоб шукати наукові пояснення цих епідемій і смертей, вони знаходили пояснення містичні і надприродні. Вони вважали, що епідемії поширюються, тому що перші жертви повстають зі своїх могил і починають мститися живим", – сказав провідний дослідник Леслі Грегоріка.

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: