fbpx
Сьогодні
13:16 05 Тра 2018

Стало відомо, чому Порошенко ветував закон про дипслужбу

Фото АПУ

Президент Петро Порошенко повернув до парламенту ветований 4 травня закон про дипломатичну службу зі своїми пропозиціями.

Відповідні пропозиції глави держави до закону №7322 опубліковані на сайті Верховної Ради.

Зокрема, Порошенко зауважив, що прийнятий парламентом закон про дипслужбу не може бути підписаний, оскільки передбачає обов'язкове проведення консультацій у профільному комітеті ВР для внесення міністром закордонних справ подання Президентові про призначення надзвичайних і повноважних послів України, постійного представника при міжнародній організації, представника України при міжнародній організації, глави Місії України при міжнародній організації.

За його словами, така норма не відповідає конституційно визначеним статусу та повноваженням парламентських комітетів.

Крім того, Президент наголосив, що законом передбачено визначення спеціальних місій як тимчасових місій, що за своїм характером представляють Україну і направляються Україною до іншої держави, а повноваження з визначення статусу, завдань та функцій спеціальних місій пропонується надати Кабінету міністрів.

"З цього приводу слід зауважити, що здійснення керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави Конституцією України покладено на Президента України (пункт 3 частини першої статті 106), а Кабінет міністрів України згідно з Основним законом України забезпечує здійснення зовнішньої політики держави, спрямовує і координує діяльність міністерств, інших органів виконавчої влади (пункти 1, 9 статті 116)", – підкреслив Порошенко.

Глава держави зазначив, що ці два положення не дозволяють підписати закон та потребують узгодження із законодавством.

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: