fbpx
Сьогодні
16:50 04 Тра 2018

Міжнародне право і війна на сході України: Польща назвала пріоритети головування в Радбезі ООН

Фото polradio.pl

Посол Польщі в ООН представила головні пріоритети Варшави під час травневого головування у Раді безпеки.

Заходи з метою посилення ролі міжнародного права будуть одним з головних пріоритетів травневого головування Польщі у Раді безпеки ООН. На прохання Варшави у порядку денному Радбезу буде теж проблема війни на сході України, передає Польське радіо.

Посол Польщі в ООН Йоанна Вронецька представила у четвер, 3 травня, програму польського головування в РБ ООН.

Під час зустрічі з польськими мас-медіа вона сказала, що згідно з традицією, кожна країна, яка починає головування, мусить виконати завдання, що випливають зі статутної діяльності Радбезу, але найбільш важливим для Польщі питанням буде посилення ролі міжнародного права. У присвячених цьому відкритих дебатах під назвою «Роль Ради безпеки ООН у посиленні міжнародного права у контексті збереження міжнародного миру та безпеки», запланованих на 17 травня, візьме участь президент Анджей Дуда.

«Польща підготувала широке вивчення проблематики. Потрібно обміркувати те, що слід ще зробити, аби норми права дотримувалися», – сказала польська посол.

Пріоритетом польського головування буде теж дотримання гуманітарного права та захист цивільних осіб, що стали жертвами бойових дій. Ця тема часто з'являється у Раді безпеки під час дискусії про війну в Сирії та ситуацію рогінджа, які змушені були втікати з Бірми, – зауважила Вронецька.

22 травня з ініціативи Польщі будуть проведені дебати за участю міністра закордонних справ Яцека Чапутовича та політиків з інших зацікавлених держав. Відбудуться додаткові заходи, зокрема дискусійні панелі, присвячені ситуації осіб, поранених під час бойових дій, та питанням доступу гуманітарних організацій до цивільного населення у зонах бойових дій.

З ініціативи Польщі у Раді безпеки відбудеться теж дискусія про ситуацію в Україні.

«Єдність у Раді надзвичайно важлива, бо тільки тоді наше послання всьому міжнародному товариству є зрозумілим. Тільки тоді ми можемо щось змінити», – наголосила Вронецька.

Читайте нас у Facebook та Тwitter, також підписуйтесь на канал вTelegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: