fbpx
Сьогодні
18:04 04 Тра 2018

Фінансовий стан вимушених переселенців погіршився за останні 3 місяці, – опитування

54% внутрішньо переміщених осіб витрачають свої кошти виключно на харчування чи змушені заощаджувати навіть на цьому.

Про це свідчать дані опитування проекту ЄС «Сприяння відбудові та сталому розв'язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», проведеного у березні 2018 року. Цей показник зріс на 10% у порівнянні з попереднім опитуванням у грудні 2017-го. Дослідження провела Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції. 2 420 ВПО опитали шляхом особистих інтерв'ю, а ще 3 611 ВПО ― телефоном.

За даними опитування, поточний середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства ВПО становить 2 239 грн, що на 207 грн менше, ніж у грудні 2017-го, і нижче за прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України в березні цього року на рівні 3 215 грн. Чверть домогосподарств ВПО мають середньомісячний дохід до 3 тис. грн, тоді як майже половина сімей ВПО живуть на 3–7 тис. грн на місяць.

«Конфлікт на сході України та його економічні наслідки за останні роки підірвали здатність людей долати труднощі, натомість посиливши їхню уразливість», ― підкреслив Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс.

Згідно з дослідженням, медичне обслуговування наразі недоступне для багатьох вимушених переселенців через високу вартість ліків та послуг. Частка ВПО, задоволених доступністю медичних послуг, різко знизилася з 85% у грудні 2017-го до 62% у березні 2018 року.

Водночас ситуація із зайнятістю ВПО залишається відносно стабільною з червня 2017-го. Наразі працевлаштовані 48% переміщених осіб. 12% ВПО активно шукають роботу, і переважна більшість із них (78%) ― жінки. Майже 40% серед тих, хто шукає роботу, зазначили, що найбільшою проблемою є відсутність вакансій.

«Надавши допомогу понад 220 тис. людей, що постраждали від конфлікту в Україні, МОМ прагне й надалі співпрацювати з Урядом та громадянським суспільством України, донорами, Гуманітарною групою країни та іншими міжнародними партнерами задля підвищення стійкості найуразливіших груп населення, постраждалих від конфлікту на сході країни», ― сказав Томас Вайс.

Голова Представництва ЄС в Україні, посол Хюґ Мінґареллі, пояснив, що тисячі ВПО вже скористалися допомогою ЄС для поліпшення умов проживання, ще більше людей отримують необхідне навчання та малі гранти для власного бізнесу. Окрім грантів та гуманітарної допомоги Європейський інвестиційний банк надає Україні позики на проекти з відбудови у 5 східних регіонах.

Конфлікт на сході України продовжує викликати нові гуманітарні потреби, руйнувати місцеву інфраструктуру та негативно впливати на дохід багатьох родин. На жаль, вимушене переміщення та брак можливостей змушують багатьох переселенців повертатися в небезпечні регіони й ризикувати своїм життям. Євросоюз як найбільший донор продовжить робити все можливе задля поліпшення становища ВПО та покращення їхнього доступу до працевлаштування та основних послуг.

Хюґ Мінґареллі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: