fbpx
Сьогодні
17:01 03 Тра 2018

Можливість: старшокласники з окупованих територій України отримають грант на освіту

Церемонія відкриття навчального року 2017-2018 в УАЛ

Випускників шкіл та коледжів із непідконтрольних територій Донецької, Луганської областей та Криму віком від 16 до 18 років запрошують на навчання в Українську академію лідерства. Активна, здатна критично мислити молодь не тільки отримає доступ до якісної освіти, а й стане важливою ланкою для збереження зв'язку між жителями окупованих земель і Україною.

"За три роки роботи академії 17 дітей прийшли в академію в статусі внутрішній переселенців, або з територій, де велися бойові дії,— розповідає Роман Тичківський, керівник Української академії лідерства. — Цього року ми спеціально зарезервували місця для таких хлопців і дівчат, бо вважаємо, що всі мають рівні права на освіту, і хочемо дати їм більше можливостей об'єднатися з однолітками, Україною та світом".

"Головна мотивація для підлітків переїхати з окупованих територій – це бажання знову відчути себе у безпеці. Це відчуття вони втратили разом із рідними чи давніми друзями, — говорить практикуючий психолог Дмитро Телечкун. — Ці діти потребують часу та підтримки, у першу чергу для того, щоб втілити в життя свої плани, про які довелося забути через події на сході та у Криму. Проте діти травмуються всюди, війна — це тільки каталізатор. Якщо підліток побачив ціль та відчув підтримку, він на шляху подолання кризи. Є діти-переселенці, які усвідомили, що вони втратили, і тепер вступають у педагогічні виші, аби допомагати іншим, виховувати майбутнє покоління і не допустити, щоб і воно опинилося за межею".

Десятимісячна програма академії пропонує вивчати понад 30 дисциплін, серед яких управління проектами, історія, фінансовий та комунікаційний менеджмент, етикет. Її мета — допомогти молоді знайти себе, сформувати критичне мислення та розкрити лідерські якості. Студенти подорожують країною, досліджуючи особливості кожного регіону, та за час навчання знайомляться з основами державотворення у країнах Європейського Союзу та Ізраїлі і зустрічаються зі світовими та українськими лідерами — від парламентарів ЄС до Святослава Вакарчука, який є членом Наглядової ради академії. Хоча б один день на тиждень студенти повністю приділяють волонтерській роботі. Вони допомагають спільнотам, а також втілюють у життя власні соціальні проекти.

Програму академії підтримують Адміністрація Президента, Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Етнічне походження, рідна мова кандидата не є визначальними. Необов'язково мати і атестат про середню освіту. Найсильніші кандидати потрапляють на дводенний відбір в один із осередків академії. Проходження відбору є безкоштовним, а на навчання в академії студенти отримують персональні гранти від інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund та партнерів УАЛ у розмірі 12 500 доларів. Ці кошти покривають витрати на навчання, проживання та страхування здоров'я.

Додатковий набір для молоді з тимчасово окупованих територій триватиме до 10 травня 2018 року на сайті ual.org.ua за спеціальним промокодом. Щоб отримати код для подачі заявки, напишіть у приватні повідомлення на сторінці Української академії лідерства у Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: