fbpx
Сьогодні
21:03 02 Тра 2018

Реформи: МОН готується змінити закон про середню освіту

Фото BaltNews.lv

Міністерство освіти і науки України оприлюднило для громадського обговорення проект закону "Про повну загальну середню освіту".

Відповідний документ розміщено на сайті відомства.

Крім оновленого термінологічного апарату, який потрібно було привести у відповідність до нового базового закону України "Про освіту", документ містить низку концептуальних змін.

Зокрема, нові механізми доступності у здобутті повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів тощо, відзначили в Міносвіти.

"Згідно з законом України "Про освіту", в документі закріплюється трирівнева система загальної середньої освіти: початкова освіта має здобуватися упродовж 4 років, базова середня освіта – упродовж 5 років, а профільна – упродовж 3 років. До початкової школи зарахування дітей на конкурсних засадах забороняється, натомість до старшої профільної школи – здійснюватиметься на підставі річного оцінювання результатів їх навчання та державної підсумкової атестації", – йдеться у повідомленні на сайті.

У документі також окреслено зміст державних стандартів та освітніх програм і зазначено, що "освітня програма державного та комунального закладу освіти не може реалізовуватися чи забезпечуватися (повністю або частково) за кошти батьків та/або учнів".

Законопроект детально визначає питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. В документі передбачено нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, зокрема й органів батьківського самоврядування.

До того ж, у проекті, на відміну від чинного закону "Про загальну середню освіту", з'явилися нові терміни, як-от: "забезпечення якості повної загальної середньої освіти", "інституційний аудит", "академічна доброчесність", "асистент дитини з особливими освітніми потребами" та інші.
Зауваження та пропозиції до законопроекту приймаються до 1 червня 2018 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: