fbpx
Сьогодні
21:03 02 Тра 2018

Реформи: МОН готується змінити закон про середню освіту

Фото BaltNews.lv

Міністерство освіти і науки України оприлюднило для громадського обговорення проект закону "Про повну загальну середню освіту".

Відповідний документ розміщено на сайті відомства.

Крім оновленого термінологічного апарату, який потрібно було привести у відповідність до нового базового закону України "Про освіту", документ містить низку концептуальних змін.

Зокрема, нові механізми доступності у здобутті повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів тощо, відзначили в Міносвіти.

"Згідно з законом України "Про освіту", в документі закріплюється трирівнева система загальної середньої освіти: початкова освіта має здобуватися упродовж 4 років, базова середня освіта – упродовж 5 років, а профільна – упродовж 3 років. До початкової школи зарахування дітей на конкурсних засадах забороняється, натомість до старшої профільної школи – здійснюватиметься на підставі річного оцінювання результатів їх навчання та державної підсумкової атестації", – йдеться у повідомленні на сайті.

У документі також окреслено зміст державних стандартів та освітніх програм і зазначено, що "освітня програма державного та комунального закладу освіти не може реалізовуватися чи забезпечуватися (повністю або частково) за кошти батьків та/або учнів".

Законопроект детально визначає питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. В документі передбачено нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, зокрема й органів батьківського самоврядування.

До того ж, у проекті, на відміну від чинного закону "Про загальну середню освіту", з'явилися нові терміни, як-от: "забезпечення якості повної загальної середньої освіти", "інституційний аудит", "академічна доброчесність", "асистент дитини з особливими освітніми потребами" та інші.
Зауваження та пропозиції до законопроекту приймаються до 1 червня 2018 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: