fbpx
Сьогодні
Фото 17:57 27 Кві 2018

Новий рекорд України: у Вінниці відкрили унікальний музей моделей транспорту

27 квітня у Вінниці на вулиці Соборній, 64 відкрили єдиний в Україні музей моделей транспорту.

На відкриття був запрошений представник Книги рекордів України Ігор Підчібій, який зафіксував рекорд, а саме 5037 моделей транспорту.

Серед експонатів автомобілі, літаки, танки, кораблі, мотоцикли, трамваї, тролейбуси, автобуси, потяги. А також представлена колекція військового транспорту зроблена з пластиліну та справжні автомобільні двигуни. В музеї облаштована бібліотека та місце для лекцій.

Для гостей сьогодні грав вінницький оркестр «ВінБенд». Урочисто відкрили єдиний в Україні музей мер міста Сергій Моргунов, засновник музею Олександр Вдовиченко та історик Олександр Федоришин.

На знакову подію для міста завітало керівництво міста, колекціонери, історики, вінничани.

«Сьогодні дуже гарна подія для міста Вінниці. Тому що ми відкриваємо перший в Україні музей моделей транспорту. Цей музей унікальний тим, що це, фактично, приватна колекція. Хочу подякувати ентузіасту, який більше 45 років займається цією справою Олександру Вдовиченко. Це, мабуть, перший приклад, такого приватно-державного партнерства, де разом з міською радою вирішили створити такий чудовий музей»,- каже мер Вінниці Сергій Моргунов.


Представник національного проекту «Книга рекордів України» Ігор Підчібій зазначив, що рекорд встановлений. Та вручив меру міста та засновнику музею відповідний сертифікат.

«Хочу привітати усю громаду міста Вінниці. Сьогодні ми фіксуємо рекорд, а саме найбільша в Україні колекція моделей транспорту зібраних в експозиції музею на постійній основі. Ми зафіксували наступні результати – загальна кількість моделей представлена в цьому музеї складає 5037 одиниць. Цей рекорд зафіксований в категорії колекції», – каже Ігор Підчібій.

Засновник музею Олександр Вдовиченко зазначив, що окрім самої експозиції в приміщенні відбуватимуться зібрання місцевих колекціонерів, тут проводитимуть і заняття для учнів і студентів.

«Сьогодні ми відкриваємо унікальний заклад, єдиний в Україні музей моделей транспорту і наскільки мені відомо такого формату музею немає навіть по всій Європі. Моя колекція розпочиналася з 1973 року, коли я будучи дитиною в другому класі купив перший колекційний автомобіль за один карбованець, це був «Фіат» 125 Донецької фабрики іграшок. І після цього почалася уся колекція. Зараз колекція нараховує понад 5 тисяч моделей.

Це не просто музей, а клуб вінницьких колекціонерів. І члени цього клубу надали підтримку музею і принесли свої самі цінні моделі і додали їх до моєї колекції. В музеї створена унікальна бібліотека, яка має більше трьох тисяч примірників літератури, журналів, періодичних видань. Вже створений нами спеціальний клас, де буду займатися діти, студенти», – каже Олександр Вдовиченко.

Під час урочистостей Олександр Вдовиченко вручив меру членський квиток клуба колекціонерів міста Вінниці.

Музей працюватиме щоденно з 12 до 21 години.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: