fbpx
Сьогодні
09:10 25 Кві 2018

Зі свободою ЗМІ в Україні гірше, ніж у Мозамбіка та Лівана, - дослідження

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" випустила новий рейтинг країн за рівнем свободи преси, де Україна зайняла 101 місце зі 180.

Про це йдеться на офіційному сайті "Репортерів без кордонів".

Так, у новому році Україна зайняла 101 місце з 31,16 балів зі 100 можливих (чим більше тім гірше), зайнявши свою позицію між Ліваном та Бразилією.

Згідно з рейтингом у таких країнах як: Ліван, Киргизстан, Кенія, Туніс, Танзанія, Лесото, Нігер ситуацію зі свободою ЗМІ краща, ніж в Україні.

При цьому, така країна як Грузія зайняла 61 місце у рейтингу, випередивши Україну одразу на 40 позицій.

Загалом серед колишніх радянських республік найкращий результат у Латвії – 24 позиція.

У топ-10 країн з вільною пресою розмістилися: Норвегія, Швеція, Нідерланди Фінляндія, Швейцарія, Ямайка, Бельгія, Нова Зеландія, Данія та Коста-Ріка.

Зазначимо, рейтинг розраховується на основі таких показників як: плюралізм, незалежність ЗМІ, цензура, законодавство, прозорість, інфраструктура.

Крім того, класифікація кожної країни залежить від кількості смертей журналістів та інтернет-активістів, ув'язнення, нападів на них при виконанні ними професійних обов'язків.

Повний рейтинг тут.

  • Репортери без кордонів – це міжнародна організація із захисту прав ЗМІ та журналістів. Вона була заснована у 1985 році.
  • Головний штаб організації базується у Парижі.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: