fbpx
Сьогодні
Офіційно 14:07 24 Кві 2018

ПАРЄ визнала, що Росія управляє оккупованною частиною Донбаса

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, у якому визнала факт управління оккупованною частиною Донецької та Луганської Російською Федерацією.

Це визнання міститься в резолюції "Про надзвичайний стан…", яка присвячена випадкам призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини.

Наразі таку можливість задіяли три держави – Україна (після нападу РФ), Франція (після терористичних атак) та Туреччина (після спроби державного перевороту).

Під час розгляду українського блоку Асамблея майже одноголосно підтримала дві поправки, які підтверджують, що неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є тимчасово окупованими територіями, які контролюються Російською окупаційною адміністрацією.

Для досягнення одностайності у підсумку були запропоновані усні субпоправки, у яких українські депутати відмовилися від фрази про "окупацію".

За дві відповідні поправки проголосували 100 депутатів, проти – 4 депутати.

Проти підтвердження такого визнання голосували парламентарі, які належать до так званих проросійських сил – німецьких "Лівих" та "Альтернативи для Німеччини", а також нідерландської Соцпартії.

Також у цій резолюції ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України, яка була здійснена у порушення міжнародного гуманітарного права та принципів Ради Європи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: