fbpx
Сьогодні
13:59 23 Кві 2018

У Кабміні пропонують саджати на 8 років кіберзлочинців

Кабінет міністрів України пропонує розмежувати підслідність кіберзлочинів, а також істотно підвищити при цьому відповідальність за злочину у інформаційній сфері.

Відповідна ініціатива міститься в урядовому законопроекті №8304, який був нещодавно зареєстрований у парламенті.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в умовах "гібридної війни" Росії проти України істотно зросли кількість і сила кібератак на державні інформаційні ресурси і об'єкти критичної інформаційної інфраструктури, що несе загрозу національній безпеці.

Законопроект, зокрема, пропонує посилити покарання за несанкціоноване втручання в роботу об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Так, замість 2-5 років тюрми проект закону пропонує саджати за такі порушення на 6-8 років, а також збільшити термін позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю з 2 до 3 років.

При цьому за повторне вчинення таких дій або за аналогічні дії за попередньою змовою групи осіб, або якщо дії злочинців завдали великого збитку термін позбавлення волі пропонується збільшити аж до 10 років.

Пропонується також посилити відповідальність за створення, розповсюдження та збут шкідливих програм, збільшивши штраф з 0,5-1 тис (8,5 тис.-17 тис. грн) до 3-5 тис (51 тис. – 85 тис. грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а термін позбавлення волі – з 2 до 4-6 років.

За повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди покаранням пропонується встановити позбавлення волі на термін від 6 до 9 років.

Законопроект також пропонує встановити в якості міри відповідальності за несанкціонований збут або розповсюдження створеної та захищеної інформації з обмеженим доступом, яка обробляється на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури, позбавлення волі на строк до 7 років.

При цьому за повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди покаранням пропонується встановити позбавлення волі на термін від 6 до 10 років.

Крім того, законопроект посилює покарання за порушення правил експлуатації комп'ютерів і комп'ютерних систем, мереж електрозв'язку, а також правил захисту інформації, яка на них обробляється, вчинені щодо об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Зокрема, такі дії пропонується карати штрафом від 1 тис до 2 тис (17 – 34 тис. грн)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: