Ми у пастці викопного палива. Що робити?
Нафта, вугілля і газ забезпечують 85% світових потреб в енергії
Ми платимо за це величезну ціну – від забруднення повітря і води до глобального потепління через їх спалювання. Також на основі нафти роблять пластмасу і хімікати.
За останні 30 років споживання енергії в світі зросла в 2,5 рази. Ключові споживачі – енергетична і транспортна сфери.
Тим часом, 60-80% запасів викопного палива повинні залишатися недоторканими, щоб зупинити глобальне потепління. Для цього потрібне негайне і різке зниження поточних темпів його видобутку і спалювання.
За даними British Petroleum обсяги викопного палива зменшуються:
– нафти залишилося на 40 років
– природного газу – на 62 роки
– вугілля – на 224 років
– ядерного палива – на 40 років
Дивись коротке відео Екорубрики і підписуйся на наш YouTube — щотижня публікуємо ролики, як жити в стилі еко
Який вихід?
1. Енергозбереження – потенціал України оцінюється тут в 42-48%. Половина енергоресурсів просто витрачається і приблизно така ж кількість ресурсів купується за межами України
2. Відновлювані джерела енергії – енергія вітру, сонця, води, біомаси можуть задовольнити потреби людства в енергії і призупинити зміна клімату вже зараз
🌱 Ціль про перехід на 100% ВДЕ вже публічно задекларували в Україні 6 громад: Кам'янець-Подільський, Чортків, Житомир, Львів, Тростянець, Баранівська ОТГ та Асоціація малих міст України. Загалом у світі мету перейти на 100% ВДЕ мають понад 1000 міст. Основний фактор, що спонукає приймати таке рішення — протидіяти кліматичним аномаліям у містах, що спричиняються викидами парникових газів. Українські міста вже показують кліматичне лідерство і ми віримо, що їх буде щороку все більше.
Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram