"Україна без сміття" показала етапи переробки відходів на українських заводах
Громадська еко-організація «Україна без сміття» показала етапи переробки відходів на українських заводах.
На сторінці організації в YouTube оприлюднили відео про те, як в Україні переробляють метал, папір, скло, пластикові пляшки і комбіновані упаковки.
«Мета проекту – довести, що сортування сміття в Україні має сенс, і нам потрібно перейти від застарілої системи захоронення відходів до сучасної – переробки відходів», – зазначили ініціатори проекту.
В Україні існує близько 100 заводів, які готові приймати відходи паперу, скла, металів і пластику, щоб перетворювати їх у нові корисні речі і товари.
«Під час зйомок ми з'ясували, що майже всі заводи відчувають нестачу вторсировини і змушені докуповувати відходи упаковки в інших країнах. В Україну імпортують пластикову пляшку з Африки, папір з Польщі, скло – з Білорусії. Все це відбувається через те, що в Україні не створено інфраструктурних умов для сортування та роздільного збору сміття», – додали там.
Героями роликів про переробку відходів стали підлітки Софія-Крістіна Борисюк та Микита Шульга. Вони є ініціаторами проекту «Компола», який спеціалізується на компостуванні відходів шкільних їдалень. За 2,5 роки їх ідею підтримали понад 230 шкіл по всій Україні, а Борисюк та Шульга стали номінантами міжнародних премій в області захисту навколишнього середовища.
Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram