fbpx
Сьогодні
16:16 08 Жов 2019

Бігати і збирати сміття: що таке плоггінг

Як вам ідея рятувати планету, тренуючись? 💪🌍

Що таке плоггінг

Плоггінг – це популярний спортивно-екологічний рух. Полягає він у тому, що під час пробіжки потрібно підбирати сміття, що трапляється на шляху. Мета плоггінгу – очистити вулиці від сміття і поліпшити свою фізичну форму.

Плоггінг виник у Швеції в 2016 році як один з видів організованого спорту. Він швидко став популярним в інших країнах. Зараз в Європі, Канаді та США влаштовують різні акції, змагання та турніри, на яких люди біжать і збирають сміття.

Незважаючи на те, що плоггінг з'явився зовсім нещодавно, у цьому виді спорту вже є свої рекордсмени. Так, один із засновників плоггінгу Девід Седаріс за один день міг подолати близько 60 тисяч кроків і при цьому зібрати все сміття навколо. Він зміг настільки ефективно очистити свій район, що на честь нього міська влада навіть назвала сміттєвоз.

Цікавий факт: за рахунок нахилів плоггінг спалює на 20% більше калорій, ніж класичний біг

Плоггінг корисний не тільки для навколишнього середовища, але і для фізичної форми. Крім того, що людина біжить, вона ще й постійно нахиляється або присідає, щоб підняти сміття. Це дозволяє спалити більше калорій, ніж при звичайній пробіжці, а також задіяти більше м'язів. Багато плоггерів поєднують пробіжку з силовими вправами. Наприклад, щоб підняти сміття вони роблять кілька випадів, віджимань або інших вправ.

Дивись відео Екорубрики і підписуйся на наш YouTube — щотижня публікуємо ролики, як жити в стилі еко

Що потрібно для занять плоггінгом

Щоб приєднатися до руху, потрібні тільки зручні кросівки для бігу, пакет і рукавички. Кожен може вийти на пробіжку в своєму районі та збирати сміття навколо. А щоб залучити якомога більше людей до такого корисного заняття, багато хто ділиться своїми фотографіями з пробіжки у соціальних мережах з хештегом #plogging. Спортсмени розповідають, скільки кілометрів вони пробігли, і скільки сміття їм вдалося зібрати.

Захоплення плоггінгом потихеньку завойовує і Україну. Все частіше і частіше спортивні клуби влаштовують масові пробіжки, взяти участь в яких може кожен охочий.

Погнали за сміттям?

Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: