fbpx
Сьогодні
14:13 21 Січ 2020

Маленький недопалок — великі проблеми природі. Чому і як вирішують проблему в світі

Сигаретні недопалки — найпоширеніше сміття в містах. За рік у світі викурюється 5,6 трильйонів сигарет, 2/3 недопалків — викидають повз урни.

Сигаретні фільтри роблять з ацетату целюлози — це різновид пластику. Вони токсичні і розкладаються близько 20 років, але не зникають повністю, а стають мікропластіком. Ми перестанемо його бачити, але він залишиться у воді, піску і може потрапити по харчовому ланцюжку в наші тарілки.

Наявність недопалків в грунті уповільнює зростання трави на 10%, а рослина не добирає в зростанні 13%.

Дивись коротке відео Екорубрики і підписуйся на наш YouTube 

Як боротися?

У країнах ЄС діють штрафи за викидування недопалків на землю. А Брюсселі з січня 2020 року збільшив такий штраф в 4 рази — з 50 до 200 євро.

А можна переробити недопалки? Протягом десятків років вважалися, що ні. Причина — високий вміст отруйних речовин.

Але з 2002 року американська компанія TerraCycle з Нью-Джерсі знайшла спосіб перетворення мільйонів недопалків в вироби з пластику. Тисячі їх фірмових контейнерів встановлені у різних країнах світу. Щоб виготовити 1 кг пластика необхідно 2000 сигарет.

У Бразилії сигаретні недопалки переробляють в папір. Жителі викидають їх у спеціальні ящики. На заводі їх обробляють, щоб видалити токсини. Після довгого нагрівання у воді пресують і сушать. Так виходить папір.

В Індії екоактивісти з сигаретних відходів роблять добрива. Вони за невелику грошову винагороду збирають у жителів недопалки. Потім поділяють на компоненти — папір, фільтр і залишки тютюну. Компост з паперу та тютюну продають місцевим фермерам. Фільтри після обробки використовують для набивання іграшок, подушок і виробництва пакувальних матеріалів.

Нідерландський стартап придумав збирати недопалки за допомогою птахів. Ідея — навчити ворон обмінювати недопалки на їжу. Як тільки птах зіштовхне їх всередину автомата, то отримає у винагороду арахіс.

Вороны очистят улицы Нидерландов от окурков

Які ще ідеї?

Еко-цеглини з недопалків

Австралійські вчені пропонують включити до складу глиняної цегли сигаретні недопалки, щоб не допустити потрапляння в грунт небезпечних хімікатів і важких металів.

Група австралійських вчених з Королівського мельбурнского технологічного інституту (Royal Melbourne Institute of Technology) пропонує нову технологію виробництва звичайних глиняної цегли. Д-р Аббас Мохаджерані і його команда виступають за те, щоб перед випалюванням в глину обов'язково додавалися сигаретні недопалки. Навіщо? Так чисто з екологічних міркувань.

За словами авторів ідеї, при випалюванні вся отрута, що міститься в недокурках, можна замурувати всередині цегли. Завдяки цьому рішенню не зможуть проникнути назовні такі забруднюючі речовини, як кадмій, миш'як, хром і нікель. Дослідження австралійських вчених показує, що якщо хоча б в 2,5% річного виробництва цегли включити недопалки, то це може повністю позбавити планету від річного обсягу сміття від сигарет.

Цікаво, що Аббас Мохаджерані і його команда заявляють про те, недопалки в цеглі допомагають покращувати і властивості самої цегли. При змісті навіть 1% недопалків вони стають більш легкими за вагою і краще утримують тепло.

Італійці перероблятимуть сигаретні недопалки у субстрат для вирощування рослин

Італійці перероблятимуть сигаретні недопалки у субстрат для вирощування рослин

Італійські вчені з комуни Каппанорі (провінція Лукка) запропонували переробляти сигаретні недопалки у субстрат для вирощування рослин.

Експериментальний проект Focus, який запустили наприкінці грудня 2019 року, триватиме три роки.

"Плануємо використовувати залишки сигарет у якості інертного субстрату для вирощування декоративних рослин за допомогою методів гідропоніки, — пояснює координатор проекту Focus Лоренцо Гульельмінетті. — Залишки сигарет повинні бути спочатку відокремлені від біорозкладаних компонентів — паперу і тютюну, а потім відповідним чином оброблені, щоб бути хімічно і фізично придатними для використання у садово-декоративному господарстві".

Ініціатором проекту виступив Міжвідомчий центр Enrico Avanzi Університету Пізи (керівник) у співпраці з муніципалітетом Капаннорі, Інститутом наземних екосистем і Департаментом сільськогосподарських, харчових і агроекологічних наук.

Проект Focus отримав 50% співфінансування від Фонду "Каса ді Ріспарміо ді Лукка".

🚬  Пам'ятайте — сигарети шкодять не тільки здоров'ю, але і навколишньому середовищу.

Фотограф Карен Мейсон, прийшовши додому, розглядала фотографії на великому екрані і побачила, що випадково зняла процес годування пташеня недопалком на пляжі у Флориді (США).

Пташка годує пташеня недопалком

Куріння не тільки вбиває людей, а ще дуже шкодить тваринам і птахам на суші і в морі. Недопалки є найпоширенішим сміттям в океанах.

Фото, що були опубліковані в мережі, підкреслили масштаби екологічних проблем.

Пташка годує пташеня недопалком

Карен Мейсон, яка зробила фотографії, розмістила їх в Facebook з простим проханням: "Якщо ви курите, будь ласка, не кидайте свої недопалки куди попало". Вона додала: "Прийшов час очистити наші пляжі і перестати ставитися до них як до однієї гігантської попільничці".

Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: