Хто в Україні знищує річки і озера. Як рятувати і повертати їх до життя
Могли собі уявити, що в Україні з її достатком річок, прекрасних озер, широчезного Дніпра, загрожує дефіцит водних ресурсів?
Кожний рік ставить рекорди по цвітінню, обмілінню, зникненню річок і озер. Дніпро, який міліє, загниваюча Либідь і врятована Почайна, очисні споруди своїми руками і аналіз води, який може зробити кожен — у цьому випуску "ЕкоРубрики".
Мала, жива, якісна, екологічно збалансована річка в місті — це завжди контроль мікроклімату, завжди зона відпочинку та рекреації, зона, яка захистить тебе від супер-злив, щоб не знесло нові торгові центри, які поруч побудували.
Герої фільму доводять, що реально контролювати стан водойм, врятувати малу річку і зробити раніше технічне озеро комфортним місцем для купання, зупинити стоки, навіть таких як мазуту, зробити самому очисні споруди. Всі хвороби водойм — наслідки дій людей. Але в силах людини і це змінити.
* * *
#ЕкоРубрика — медіа-проєкт видання "Рубрика". В його рамках реалізується серія фільмів з українських міст про їх екологічні проблеми і способи вирішення. Підписуйся на Рубрика в YouTube.
Дивись також:
- Карпати у небезпеці. Майбутнє унікального Свидовця і вирубка лісів
- Отруєний Маріуполь: як активісти повертають собі повітря біля меткомбінатів
- Екореалії Запоріжжя: що потрапляє в легені і скільки коштує людське життя?
- Кривий Ріг: місто в заводському диму і люди, яким набридло задихатися
- Битва зі сміттям під Полтавою. Що відбувається на Макухівському звалищі
- Що видобуток бурштину зробив з українським Поліссям
- "Чорне золото" на вітер. Чим забруднені українські ґрунти?
- За крок від техногенної катастрофи. Шахти Донбасу. Гірше, ніж Чорнобиль