fbpx
Сьогодні
Екорубрика 19:31 25 Тра 2019

Активісти UAnimals вигадали повір'я про шкідливість спалювання сухої трави: відео

Учасники зоозахисної ініціативи UAnimals вигадали ворожку, щоб відучити жителів українських сіл палити суху траву.

"В Україні продовжують випалювати сухостій на полях, через що заживо гинуть тварини, руйнується екологія і страждає майно і здоров'я людей", – пояснили зоозахисники.

Як розповіли в UAnimals, оскільки соціальна реклама і навіть штрафи вже не діють, вони вирішили шукати "радикально нові підходи".

"За статистикою, 57% українців довіряють прикметами і забобонів. У селах цей показник ще вище", – повідомили в UAnimals.

Тому активісти придумали неіснуючу ворожку Агату, яка лякає жителів сіл новим "повір'ям": "Спалюючи суху траву, ти накликаєш хвороби на себе і своїх дітей".

Зоозахисники поширили плакати з ворожкою в 63 селах України.

Міфічної ворожки люди повірили більше, ніж вченим і волонтерам. Крім плакатів волонтери телефонували на місцеві радіостанції, писали в групи, розпитуючи людей, чи не чули вони про повір'я. У UAnimals розповідають, що з часом жителі сіл навіть почали "згадувати", що про прикмету їм розповідали ще бабусі.

Незважаючи на те, що прикмета вигадана, неможливо заперечувати користь, яку вона може принести людям і тваринам.

Про повір'я про шкідливість спалювання трави – у спеціальному відео Екорубрики

Незважаючи на те, що вже довгий час екологи та медики говорять про шкоду від спалювання трави, а законодавство України прямо забороняє його спалювати, мешканці сіл та міст досі не позбулися цієї шкідливої звички. Заїдьте куди-небудь у невелике містечко або приватний сектор спального району і побачите ввечері стовпи диму, які тягнуться у небо звідусюди. Все це димове "шоу" супроводжується стійким гірким димом та пилом, який забивається в одяг та потрапляє в дихальні шляхи. Вам пощастить, якщо на вас просто залишиться запах диму. Однак якщо у вас алергія – проблем зі здоров'ям не уникнути. А постійний контакт з димом – пряма дорога до хронічних захворювань.

У першу чергу, варто пам'ятати, що спалювання травинайбільше шкодить тим, хто його палить, тобто людям та всім тим, хто вдихає цей дим. За підрахунками, при згоранні 1 тони листя утворюється 9 кг мікрочастинок пилу, які під час вдихання осідають у дихальних органах людини, а також 3 кг чадного газу, який, зв'язуючись із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин. Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди. В тліючому без доступу кисню димі виділяється небезпечна хімічна сполука бензопірен, яка викликає онкологічні захворювання.

Вдихання диму зменшує опірність організму до інфекцій. "Подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти збудникам захворювань", – пояснюються в Національному екологічному центрі України (НЕЦУ).

Окрім цього, листя виділяє вуглекислий газ, що ще більше посилює парниковий ефект та веде до пришвидшення потепління клімату.

За даними НЕЦУ, згорання трави завдає непоправної шкодить навколишньому середовищу та мікроорганізмам, які збагачують ґрунт. По-перше, з травою згорають зимуючі комахи, такі як сонечка. По-друге, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збідніння ґрунту. По-третє, знищується насіння і коріння трав'янистих рослин. По-четверте, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини коріння. По-п'яте, в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: