fbpx
Сьогодні
Фільм-репортаж 15:36 14 Лис 2019

Битва зі сміттям під Полтавою. Що відбувається на Макухівському звалищі

Влітку 2019 го Україна опинилася в антирейтингу. Ми на дев'ятому місці в списку країн з найбільшим обсягом сміття на жителя. Наші міста вже задихаються в смітті. Цієї осені звалища масштабно горіли під Києвом, Черніговом, Дніпром, Івано-Франківськом, Рівному, на Житомирщині, Карпатах, Тернопільщині та інших регіонах.

Журналісти "ЕкоРубрики" поїхали всередину одного з найвідоміших звалищ України, щоб шукати вихід зі сміттєвої клітки.

Полтава, Макухівське сміттєзвалище. Чим воне живе, і що можуть зробити активісти і чиновники для вирішення проблеми.

Так, об'єднання "Еколтава" креативними акціями привертають увагу до сміттєвої стихії, створили онлайн-карту прийому вторсировини, а паралельно – судилися з містом. Місцевий активіст Сергій Антоненко виграв суд проти міської ради за бездіяльність в питаннях неналежного поводження з небезпечними відходами.

Активісти добилися розробки міської програми "Поводження з побутовими відходами" та запуску Екобуса в Полтаві, який збирає небезпечні відходи.

Макухівське звалище переповнене на 140% і його повинні були закрити 20 років тому. Але місця для нового полігону знайти не можуть. Ніхто не хоче повторення Макухівки біля своїх будинків. Тому в адміністрації говорять, що будуть хоча б зменшувати кількість сміття, яке туди приїжджає, Для цього розставили баки роздільного збору відходів по всьому місту і створили пункти для збору деревини, комунальне підприємство тепер самостійно займається сортуванням і збирає небезпечні відходи.

У цьому році Макухівське звалище стало рухатися у бік рекультивації. Сміттєві купи стали засипати землею. Що це дає? По-перше, знижує ймовірність пожеж. По-друге, прибирає запах. Тут дійсно його мінімально. По-третє, сміття сідає швидше. По-четверте, гора, яку видно навіть з центру міста перестала бути білою. Звичайно, для такого величезного звалища площею в 17 гектарів, землі потрібно дуже багато. Макухівському звалищу пощастило, тому що поруч ремонтують трасу Київ-Харків і землі звідти знайшли хороше застосування.

Крім того, на Макухівці вже видобувається біогаз.

Дивіться новий фільм проекту Екорубрика:

#ЕкоРубрика — медіа-проект видання "Рубрика". В його рамках реалізується серія фільмів з українських міст про їх екологічні проблеми і способи вирішення. Щомісяця на YouTube-каналі з'являються нові випуски. Підписуйся на Рубрика TV, щоб не пропустити. Також щотижня публікуються caption-відео — короткі ролики з титрами — про еко-френдлі способи життя.

Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram

Дивись також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: