Nevzhe Podcast #7. Гендерні стереотипи
Після тривалої перерви Невже Подкаст повертається із оновленнями: ми нарешті запросили третю співрозмовницю і - завдяки їй - перейшли на українську!
Серйозним змінам відповідає серйозна тема – говоримо про гендерні стереотипи (точніше, розпочинаємо серію розмов). І запрошуємо вас долучитися: якщо у вас є питання або бажання висловити власну думку – велкам у коментарі, або пишіть на поштову адресу [email protected]. ⬇
У сьомому Невже Подкасті прагнемо відповісти на низку питань, що цікавлять нас вже не перший рік: які стереотипи існують у сфері приватних стосунків? Хто має проявити ініціативу під час знайомстві, і чи має? Чи почуває себе вільною сучасна українська жінка? Як масова культура впливає на наше бачення "правильних" стосунків?
Врешті решт, що переважає: свобода чи сімейні цінності? І чи варто ставити ці поняття на різні чаші терезів? Не жаліючи себе, розібратися пробують автори подкасту – Женя і Єгор Буцикіни, кандидати філософських наук, викладачі київських ВНЗ і… просто українці.
А також гостя – Вікторія Березіна, канд. філос. наук, практичний психолог. Член Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії. Старший викладач кафедри філософії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.
—
Женя: Сьогодні ми вирішили поговорити про гендерні стереотипи. Це безмежна тема, адже стереотипи нас оточують, ми натикаємося на них на кожному кроці, і можна виділити навіть окремі періоди, або сфери нашого життя – приватного та публічного, де – так чи інакше – гендерні стереотипи проявляються. Ми від них страждаємо, вони є шкідливими, або навпаки – корисними. І сьогодні ми вирішили розпочати із найбільш (або найменш) суперечливого сегменти в межах теми гендерних стереотипів – це стосунки. Як вони розпочинаються, розвиваються між двома людьми, зокрема – між чоловіком і жінкою, і як чоловік і жінка проявляють себе в межах стосунків. Кожен з нас проходить через це: різну кількість разів, з різним ступенем травмованості, тим не менш всі ми стикаємося з певними вимогами, яких вимагає статус перебування у стосунках. Так, Єгоре? Ти на мене так дивишся, наче я тобі щось нове розповідаю!
Єгор: Я просто вже переляканий, тому я радше буду поки мовчати.
Женя: Єгора лякає тема стосунків…
Віка: Можливо, тому що тут дві жінки і тільки один чоловік!
Женя: Можливо, ми вже заступили в тему стереотипів: стосунки – це те, чого прагне жінка, і що лякає чоловіка…
Єгор: Жінка прагне лякати чоловіка? Я тебе не зовсім зрозумів.
Женя: Жінка прагне стосунків.
Віка: І поговорити про стосунки!
Женя: Мені здається, чоловіки теж люблять обговорювати всі ці справи…
Єгор: Ні, ні, немає такого!
Женя: Повіримо тобі. Отже, давайте розпочнемо. У мене намічений план розмови про стосунки, на початку якого пункт знайомства. Є така розповсюджена думка, що чоловік або хлопець має ініціювати знайомство: підійти, розпочати розмову. А вже потім дівчина відповідає на ініціативу. Чи так це насправді, і чи вірним є таке налаштування в соціумі: чоловік має зробити перший крок?
Віка: У наш час протилежна тенденція є панівною: жінки проявляють ініціативу, жінки виступають проти стереотипів…
Повна версія розмови – на Youtube-каналі Rubryka Channel.
—
Nevzhe – подкаст, в якому гуманітарії говорять про те, що значить бути українцем / українкою, як це – жити в Україні, і головне – навіщо.
Nevzhe Podcast – це спосіб зрозуміти себе за допомогою розмови про цінне. Цікаво? Та невже!
Всі подкасти зібрані за лінком на "Рубриці".
Також ви можете завантажити/слухати випуски через:
Itunes: Nevzhe (для Android: в приложениях Podcast Addict и PodcastGo)
Soundcloud: @nevzhe_podcast
Контакти:
Facebook: @nevzhe.podcast
E-mail: [email protected]
Музика:
INDT – Savannah Only Temple
INDT – Clone Fight