fbpx
Сьогодні
15:26 09 Вер 2019

Небезпечні темпи змін. Міжнародний марш за клімат: коли і чому

Темпи зміни клімату занадто небезпечні 🌍

ООН оголосила надзвичайну кліматичну ситуацію в світі. Липень 2019 став жарким місяцем на Землі в історії метеоспостережень, а в липні в Гренландії розтануло 179 мільярдів тонн льоду.

Підписуйся на наш YouTube — щотижня публікуємо ролики, як жити в стилі еко

Мільйони людей із 150 країн візьмуть участь у всесвітніх маршах за клімат 20 та 27 вересня. Така подія планується і в Україні. Ці протестні акції приурочені до спеціального саміту ООН із питань клімату, що відбудеться 23 вересня у Нью-Йорку. На ньому лідери з понад сотні країн зберуться аби продемонструвати конкретні плани по збільшенню їх національних внесків у Паризьку кліматичну Угоду. Держави мають реалізувати ціль по скороченню обсягу викидів СО2 на 45% до 2030 року та досягти нульових викидів парникових газів у 2050-му. Все це аби протидіяти глобальному потеплінню, що спричиняє руйнівні погодні катаклізми у світі.

У цей же час сотні тисяч екологічних активістів у різних країнах готуються покинути свої звичні місця роботи й навчання та вийти на вуличний марш за клімат 20 вересня. Мета – спонукати уряди країн виконувати свої зобов'язання міжнародної кліматичної угоди та реалізовувати дієву кліматичну політику в усіх державах, протистояти популізму чиновників, блокуванню важливих кліматичних рішень на саміті та у політиці кожної країни.

Так в Україні 20 вересня 10 екоорганізацій запрошують українців вийти на вулиці Києва та своїх міст аби захистити своє право на безпечне довкілля.

У події маршу в Україні ініціатори вже опублікували ряд вимог до нового Уряду та президента:

  • 100 % відновлюваної енергії. Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.
  • Сказати НІ викопному паливу! Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.
  • Енергоефективність – пріоритет №1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
  • Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.
  • Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.
  • Сказати "Ні" одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.

Організатори, а це сотні екологічних організацій по всьому світу, кажуть, що плануються наймасовіші в історії марші проти кліматичної кризи в усіх державах. До них доєднатися може кожен, адже аномальні природні катаклізми вже руйнують українські міста та села.

Зареєструватися на український кліматичний марш можна тут.

Тобі вирішувати, в якому світі жити!

Знай більше про екологію: підписуйся на ЕкоРубрику в Facebook и Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: