14:58 19 Тра 2024

Знай наших: збірна шаблісток України здобула перше командне золото на Кубку світу в Пловдиві

У болгарському місті Пловдиві на Кубку світу з фехтування українські шаблістки здобули золото.

Про це пише Сhampion.

Уперше в сезоні 2023/24 українська збірна здобула командне "золото" на етапі Кубка світу з фехтування на шаблях у Пловдиві, Болгарія.

Від початку сезону "синьо-жовті" зібрали вже два комплекти нагород на рівні престижної серії:

• вигравали "срібло" в Афінах,
  • "бронзу" — в Сінт-Нікласі.

Жіноча збірна у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Юлії Бакастової та Олени Кравацької перемогла у фіналі Іспанію. Українки вели впродовж більшої частини поєдинку.

Однак, перед дев'ятою сутичкою перевагою володіли суперниці — 37:40. Камбек зуміла здійснити Харлан, яка перемогла іспанку та вирвала підсумкову перемогу — 45:43.

Кубок з фехтування

На шляху до фіналу українки змогли подолати непросту сітку:

• вони розпочали виступ з перемоги над Алжиром (45:35),
  • вибили американок та француженок з однаковим рахунком — 45:38.

До речі, у півфіналі Україні протистояла Франція, найсильніша збірна світового рейтингу. Зокрема, за суперниць виступала лідерка особистого заліку Сара Бальцер, кривдниця Харлан в індивідуальному фіналі Пловдива.

Додамо, що жіноча збірна України з фехтування на шаблях відібралася на Олімпійські ігри-2024, де візьмуть участь 8 збірних у командному турнірі. Перед цим в українок буде ще одне змагання – чемпіонат Європи.

Напередодні лідерка збірної на шаблі Ольга Харлан виграла "срібло" особистих змагань у Пловдиві — свою четверту нагороду Кубка світу цього сезону.