fbpx
Сегодня
16:47 11 Июл 2018

Навигатор по муралам: Луцк

Путешествие стенописями волынской столице стрит-арта (укр.)

Цього тижня ми покажемо нові грані давнього українського міста на річці Стир. Ласкаво просимо до тисячолітнього Луцька 🙂

Це місто добре знане своєю величною архітектурою та історичним пам'ятками. Але сьогодні тут можна зустріти не лише замок Любарта, будинок Фальчевського чи вежу Чарторийських. Сучасний Луцьк – ще й волинська столиця муралів. За останнє триріччя на вулицях міста з'явилися десятки надихаючих стінописів, що відкриють вам давнє місто у новому світлі.

Кіт, якому наснилося сяйво

Де: територія розважального комплексу «Адреналін Сіті»
Час створення: 2018 рік в рамках урбан-фесту «ПоліхромА»
Автор: Андрій Присяжнюк (And) та Сергій Сорозо
Зміст: на стіні зображений кіт, якому наснилося полярне сяйво над берегами Аляски та монстри, які його будять. Сон кота — це роздуми про мрії. Монстри символізують побут, який відволікає та змушує переключатися на буденні справи, які є зараз і тут

Портрет дівчини

Де: територія розважального комплексу «Адреналін Сіті»
Час створення: 2018 рік в рамках урбан-фесту «ПоліхромА»
Автор: чекаємо подробиці =)
Зміст: на муралі зображений надзвичайно яскравий портрет дівчини з волоссям блакитного кольору.

«Святі Мужі Волині»

Де: вул. Винниченка, 2
Час створення: 2014 рік
Автор: Сергій Радкевич (псевдонім Teck)
Зміст: художник присвятив своє графіті волинянам, що загинули на Майдані в Києві. В основу роботи покладений образ людини мішені. Зверху зображений напис «Святі мужі Волині». «Це моя особиста рефлексія, як художника, на те, що відбулося в Києві, це присвята тим хлопцям, які були покалічені, та тим чотирьом хлопцям, що, на жаль, загинули. Я сам зараз живу у Львові, але народився в Луцьку. Я вирішив, якщо я лучанин, чому не приїхати у рідне місто та створити роботу, присвячену тим хлопцям», — пояснив Радкевич.

«Тризуб на Волі»

Де: Проспект Волі, 20, поблизу гімназії №4
Час створення: 2015 рік
Автор: Андрій Присяжнюк (And)
Зміст: на стіні створений патріотичний мурал з велетенськими Тризубом. Перед тим, як створювати малюнок, Андрій проаналізував територію, назву вулиці, історичні аспекти, колористику навколишніх будинків. Створення ідеї муралу базувалось на значному патріотичному піднесенні, яке захопило українське суспільство. І так народився Тризуб на Волі.

«Мироносиця»

Де: Лесі Українки, 18
Час створення: 2015 рік, в рамках фестивалю Art Territory.
Автор: робота професійних художників студії «Magic Art Group»
Зміст: на стіні у патріотичних кольорах створений образ жінки, яка випускає з клітки голубів миру. Мурал віддає шану усім воїнам, які захищають рідні землі. Це символ миру, добра і спокою. Саме тому намалювали його на будинку поряд з військовим шпиталем.

«Крилатим ґрунту не треба»

Де: Підгаєцька вулиця, 13б, стіна підприємства «Теремно Хліб»
Час створення: 2018 рік
Автор: Андрій Присяжнюк (And)
Зміст: на стіні намальований стильний хлопчик у футболці з надписом «Я люблю життя». Поруч з ним – рядки вірша «Крила» відомої української письменниці Ліни Костенко.

«Люблін-Луцьк: одна минувшина на двох»

Люблін-Луцьк: одна минувшина на двох
Де: вул. Богдана Хмельницького, навпроти мерії
Час створення: 2016 рік
Автор: Сергій Радкевич
Зміст: створення муралу приурочили до 20-ї річниці співпраці між українським Луцьком та польським Любліном. Мурал зображує два невеликі міста, що мають камерність та затишність. Художник намагався з'єднати в одне коло дві мапи міст – старого Любліна та старого Луцька. Сергій вирішив максимально відходити від офіційних гербів міст. Натомість зображене око, яке пропонувалося як логотип культурної столиці Європи 2016 року – Любліна, та ключ, що є неофіційним логотипом Луцька. Таким чином, цей стінопис пропагує не офіційну, а значно глибшу дружбу між містами, яка існує поза межами департаментів, інституцій та кордонів. На муралі зображені дві руки, які є образами і водночас є беземоційними, на відміну від облич. Палітру митець сконцентрував на кольорах, характерних для прапорів Луцька та Любліна.

«Нуль метрів над рівнем моря»

Де: Карбишева, 1, територія культурно-розважального центру «Адреналін Сіті»
Час створення: 2016 рік, у рамках урбаністичного фестивалю «ПоліхромА»
Автор: Сергій Радкевич (Teck) та Андрій Присяжнюк (And)
Зміст: центральним елементом муралу є абсолютно спокійне обличчя людини, без якогось видимого драйву. Усі лінії мають спонукати до максимального умиротворення, без динаміки. Образ моря — це символ соціального моря, інформаційного шуму, бурхливих життєвих хвиль, у які зануриться намальоване обличчя. Площа стінопису дуже масштабна — понад 350 метрів квадратних. Цікаво, що назва мурала «Нуль метрів над рівнем моря» написана зверху композиції за допомогою шрифту Брайля.

«Душа міста»

Де: вул. Лесі Українки, 26а
Час створення: 2015 рік
Автор: вуличний художник з Луцька Андрій Кальков
Зміст: це – малюнок з серії «Круговорот». Ключовим елементом робіт Калькова є спіраль – символ пізнання та один з найпопулярніших декоративних орнаментів.

Маленький принц

Де: Підгаєцька вулиця, 13б, стіна підприємства «Теремно Хліб»
Час створення: 2017 рік
Автор: Андрій Присяжнюк (And)
Зміст: на малюнку зображений сюжет з всесвітньовідомого твору «Маленький принц». Художник створив власне бачення однієї зі сцен філософського роману Антуана де Сент-Екзюпері. На малюнку зображений головний персонаж твору, його троянда та друг-лис, які сидять на астероїді. Також на муралі написана цитата з твору: «Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі. Ти — це твої дії, і немає іншого тебе».

«Оберіг»

Де: вул. Лесі Українки, 20, стіна спеціалізованої загальноосвітньої школи-центру реабілітації дітей з особливими потребами «Надія»
Час створення: 2015 рік
Автор: робота професійних художників студії «Magic Art Group»
Зміст: мурал присвячений покровителю міста святому Миколаю, який захищає усій дітей. Малюнок виконаний у яскравих різнобарвних кольорах, та символізує захист та надію.

«Космос»

Де: вул. Набережна
Час створення: 2018 рік
Автор: Андрій Присяжнюк
Зміст: на стіні в абстрактному стилі зображена космічна тематика. «Це абстрактна композиція, зібрана із пластичних геометричних фігур, пікселів, ліній, напрямків. Його ідея полягає у просторі. Відповідно, на цьому я і будував свою композицію. Дуже добре, що замовники не нав'язували своїх ідей, а повністю дали творчу свободу. Бо дуже часто вони хочуть, аби їм намалювали якусь квіточку, або ж знаходять картинки в інтернеті», – розповідає художник. https://pershyj.com/p-u-lutsku-zyavivsya-novii-mural-21101

«Синтез мистецтва – музика, образотворче мистецтво, танець»

Де: вул. Ковельська, 15, на будівлі Інституту мистецтв Східноєвропейського університету імені Лесі Українки
Час створення: 2016 рік
Автор: студент Інституту мистецтв Андрій Горбаль спільно з митцем Андрієм Кальком
Зміст: на малюнку поєднуються символи музичного, образотворчого та танцювального мистецтв через абстрактні образи. Автори створили мурал з метою популяризувати новий для Луцька та України формат вуличного мистецтва. Результат заходу — яскрава візитівка Луцька, яка доповнює образ сучасного, розвинутого та привабливого міста.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: