fbpx
Сегодня
Фото 14:42 04 Мар 2019

Уличные художники VS изменения климата: подборка эко стрит-арта

Языком муралов и акционизма – о сохранении планеты (укр.)

Хлопчик намагається схопити сніг язиком, а насправді це бруд з промислового контейнера / Banksy

Екологічні проблеми звучать все гостріше, і до поширення інформації приєднується нова група учасників: вуличні художники. Митці використовують ландшафт, спільноти та соціальні медіа, аби поширювати свої меседжі. І зараз вуличні художники стають все популярнішими за свої мурали про наболіле.

У цьому матеріалі ми зібрали історії найгучніших street art робіт про еко-проблеми.

Banksy, "Season's Greeting"

Banksy в Південному Уельсі

Найвідоміший вуличний митець у світі Banksy в Південному Уельсі нещодавно створив соціальне графіті: хлопчик, який дивиться на сніг та намагається схопити його язиком, але насправді це не сніг, а бруд з промислового контейнера.

Banksy здобув популярність своїми концептуальними мистецькими роботами на соціальні теми, і це зображення було чітким екологічним меседжем на території, де знаходиться один з найбільших металургійних заводів у Європі.

Екологічні роботи Blu

Італійський вуличний художник Blu вже більше 15 років мистецькою мовою розповідає про проблеми екології і надмірного споживання.

Його відмінною рисою є масштабність. Робота може займати цілу стіну семиповерхового будинку, але, не дивлячись на розміри, всі деталі старанно промальовані.

Кампанія Ернеста Захаревича «Splash and Burn»

Кампанія Ернеста Захаревича «Splash and Burn»

Як і робота Бенксі, картина литовця Ернеста Захаревича була натхненна навколишньою ситуацією. У 2015 році через забруднення в Малайзії повітря стало майже непроникним. Пошуки Захаревича спонукали його дізнатися, що дим у регіоні прийшов з Індонезії, через несанкціоновані прийоми різання і спалювання, які використовували дрібні фермери, щоб очистити ліс і створити місце для плантацій пальмового масла.

Художник почав цікавитися галуззю пальмової олії та досліджував цю проблему протягом двох років, залучаючи місцевих жителів Індонезії.

У той же час, кампанії недержавні організації у Великій Британії та інших країнах Європи намагалися сповістити споживачів про те, як галузь пальмової олії руйнує навколишнє середовище та зловживає правами людини. Вони почали співпрацювати з британськими інвесторами, щоб привернути увагу до наслідків вирубуванням лісів, земельних конфліктів та показати умови праці через промисловість пальмової олії.

Потім Захаревич співпрацює з лондонським товариством Суматра Орангутанг та Індонезійським інформаційним центром «Орангутан», щоб сформувати кампанію «Splash і Burn». Його метою було зробити людей усвідомленими про соціальну та екологічну напруженість, спричинену існуючою практикою в галузі пальмової олії.

У 2017 році він запросив команду міжнародних вуличних артистів приєднатися до нього в Індонезії, щоб створити публічні твори мистецтва у віддалених селах, природних ландшафтах і містах. Відомі діячі вуличної арт-сцени прагнули взяти участь у тому, що вони вважали необхідною демонстрацією мистецького активізму.

Через різні креативні, а іноді й імпровізовані техніки колектив вуличних митців сформував усвідомлення шкоди, завданої нерегульованою вирубкою лісів. Каналами поширення інформації вони зробили Instagram, особисті веб-сайти та онлайн-пресу.

У цій роботі Захаревич зобразив орангутанта, якого жене вогонь

#Splashandburn орангутант, якого жене вогонь

#Splashandburn

У 2018 році кампанія «Splash and Burn» повернула до «наземного мистецтва», коли Захаревич та його команда намалювали гігантський знак SOS на 124-акровій плантації пальмової олії на півночі Суматри, Індонезія. Землю тоді щойно придбала косметична компанія Lush, яка зібрала кошти для пересадження корінного лісу.

Художники також створили короткий фільм, щоб підвищити глобальну обізнаність і з'єднати художників з організаціями громадянського суспільства.

#SOSSumatra

#SOSSumatra

Екологічні роботи Hula (Sean Yoro)

У 2018 році, народжений на Гавайських островах Sean Yoro, який відомий під ім'ям художника Hula, потрапив у список Forbes «30 на 30» за свій мурал, де зображене жіноче обличчя, занурене у воду.

Роботи митця піднімають питання підвищення рівня моря через зміну клімату.

Його малюнки можна знайти на громадських стінах і в галереях по всьому світу. Він привернув увагу таких ЗМІ, як CNN, The Huffington Post, Hypebeast, The Guardian, Juxtapoz Magazine, Daily Mail, NRDC, Aljazeera і Hi-Fructose Magazine.

Варто зазначити, що Hula використовує олійні фарби, виготовлені з очищеної лляної олії або сафлорового масла і натуральних пігментів.

Еко-роботи ATM

Англійський вуличний митець ATM зображує на старих фасадах будівель Лондона рідкісні та зникаючі види птахів. Таким чином він хоче розказати більше про негативні наслідки міської забудови.

ATM найчастіше зображує тих чи інших птахів в місцях, де вони спочатку були знайдені. Він веде облік видів, і знає навіть роки, коли деякі з них були винищені. 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: