Как сделать Киев комфортным: расписание на остановках, наземные переходы и коридоры безопасности
Неожиданно быстро подкралось голосования за общественные проекты 4 сезона в Киеве, и нам есть что рассказать (укр.).
Попередні 2 роки на сайті Рубрика з'являлись колонки, в яких ділився інформацією про громадський бюджет участі та про проекти, які створюють прецеденти для зміни міського планування в Києві, поліпшують безпеку людей та започатковують систему пріоритетів від найменш захищених учасників руху до транспортних засобів.
У 2017 році завдяки підтримці Вашими голосами, 2 проекти потрапили під фінансування, і в 2018 році були на 95% реалізовані.
Вдячні за підтримку та звітуємо. Так наразі виглядають встановлені перехоплюючі велопарковки поруч з 6 станціями метрополітену:
Такі острівці безпеки встановили на вул. Грушевського, Гречко та на просп. Правди.
Що приємно, Київавтодор цю практику почав масштабувати вже і на інших вулицях, роблячи пересування дорогами безпечнішими.
***
В 2018 році сформована в команду Urban initiatives crew група однодумців запропонувала киянам 3 проекти:
1. Острівці безпеки – для закріплення практики попереднього року та збільшення безпечних переходів.
2. Антикишені – подовження тротуарів, які ускладнюють паркування на місці наземних переходів дають можливість водієві авто та пішоходу завчасно помітити один одного.
Обидва проекти перемогли, і проходять узгодження локацій та формують графік реалізації проекту протягом 2019 року.
3. Деленіатори з відокремленням смуг громадського транспорту – конче потрібне рішення для впорядкування руху в Києві, від якого виграли б і водії/пасажири громадського транспорту так і притомні водії, які страждають від запаркованості в 1-2-3 ряди правих смуг. На жаль, не набрав достатньої кількості голосів, але ідея чиновникам таки стала зрозуміла і пілотну ділянку на вул. Шота Руставелі таки зробили. Що дуже тішить нас, тому чекаємо на поширення практики.
***
А тепер до актуального 😊
В 2019 році з 15 травня до 6 червня, у киян є можливість підтримати нові давно назрілі рішення:
1. Розклад руху на зупинках громадського транспорту.
Інтервали руху, які наразі є – це замивання ока, і будемо чесними ці інтервали також не завжди дотримуються.
У нас є розуміння, що задача – не просто залишити на зупинках розклад руху. Це цілий пласт бюрократичної, адміністративної роботи, яку потрібно виконати і паралельно впроваджувати виділені смуги руху для руху громадського транспорту.
Місцевий житель або іноземець без інтернету чи знання сайту eway, підходячи на зупинку, має знати, коли точно прийде транспорт і планувати свій час. Так, як це роблять не лише в містах Європи, а й в українських містах: Івано-Франківськ, Вінниця, Львів, Дніпро.
Аби підтримати ідею, заходь на офіційний сайт міста, ідентифікуйся та проголосуй: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2001
2. Наземні переходи на Театральній та Льва Толстого
Не секрет, що центр Києва не є безбар'єрним середовищем,дружнім для маломобільних груп населення та й взагалі для пішоходів.
Щодня мами з візками, люди інвалідністю, травмовані побутовими травмами, ветерани російсько-української війни або такі, хто пересуваються з багажем, вигадують маршрути, де їм знадобилось би менше долати перешкод та сходинок.
Ці тижні голосування не співпадають з періодом проведення параолімпіад, на яких наша збірна традиційно добре виступає. Можливо, добре виступає через те, що їх буденне життя – це боротьба і долання перешкод, часто зайвих, іноді в підземних переходах, де над їхніми головами комфортно пролітають здорові водії. Навіть призерів змагань пам'ятають не довго, лайкаючи їх подвиги, а потім забуття та ігноруючи абсолютно нормальні прохання – робити середовище зручним та інклюзивним.
Наш проект передбачає облаштування наземних переходів поруч з:
- м. Театральною через вулицю Пушкінську та через Хмельницького
- м. Льва Толстого через клумбу на площі Льва Толстого
Проекти що поліпшують пішохідну доступність від інших авторів/команд:
- м. Університет — https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/561
- КПІ — https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2226
3. Батьки часто бояться відпускати своїх дітей гуляти або йти до школи, так як переживають за безпеку дітей поруч з дорогами, особливо на прямих ділянках, де водії вичавлюють максимум по швидкості.
Наша задача показати, що перемігши та реалізувавши проект «Безпечних коридорів» для пілотної школи, створює більше безпеки на житловому масиві в цілому, робить шлях дітей до школи безпечним та комплексним: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2004
Ми цінуємо кожен голос, який Ви віддавали під минулорічні проекти з безпеки, створення велоінфраструктури, реалізовуємо ці ідеї, і хочемо продовжувати. Але нам потрібна Ваша допомога голосами та поширенні інформації.
Голосу за зміни для зручного та комфортного міста.
Тисячі голосів за проекти, які ми конвертуємо в реальність.