fbpx
Сегодня 20/10/2020 01:40
Колонка 16:40 18 Мар 2019

Премьера "Слуги народа": является ли сериал предвыборной агитацией?

Сьогодні о 20.45 почнеться показ серіалу "Слуга народу-2". Також у березні відбудеться прем'єра "Слуги народу-3". Чи є це передвиборчою агітацією?

Так, — переконаний Комітет виборців України. Ні, — вважає Зеленський. Хто ж правий?

А все залежить від відповіді на запитання — чи можна вважати агітацією сам факт участі кандидата в президенти у серіалі?

Адже законодавче визначення поняття агітації є доволі абстрактним — "здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за певного кандидата".

З однієї сторони, формально в серіалі не буде прямолінійної агітації "голосуйте за Зеленського!". Там буде персонаж Голобородько. І завжди можна сказати, що серіал має комерційну мету — заробити гроші, а не якісь політичні цілі.

З іншої сторони, сам факт появи Зеленського, нехай і в якості актора, в прайм-тайм на провідному телеканалі — це якраз фактично "спонукання до голосування за нього".

Тим паче, Зеленський є кандидатом від політичної партії, назва якої збігається із назвою серіалу.

Тому юридично трактувати можна і так, і так. На жаль, тут можливе подвійне тлумачення і немає правильної відповіді. У кожного своя правда.

Але прогнозую, що буде заява Центральної виборчої комісії. Або один із кандидатів у президенти звернеться до суду щодо цього інциденту.

Хоча будь-яке привертання уваги до цього серіалу лише підвищить інтерес до нього в суспільстві. Тому, з точки зору піару та політтехнологій, конкурентам Зеленського краще взагалі не чіпати цей серіал і не роздувати скандал.

А щоб унеможливити подібну ситуацію в майбутньому, коли кандидат підвищує власний рейтинг, використовуючи прогалини в законодавстві, потрібно змінити законодавство. Оце буде найбільш правильне, стратегічне і системне вирішення цієї проблеми.

Ми ж хочемо бути цивілізованою країною, де є більш-менш рівні умови та можливості для кандидатів у президенти?

От у США, наприклад, коли актор Шварцнеггер балотувався в губернатори Каліфорнії, то якщо б транслювали фільми за його участю — телеканали вимушені були б надавати стільки ж ефірного часу для інших кандидатів. Тому ніхто з телеканалів ABC, CBS, Fox і NBC, власне, і не показував фільми з ним.

Так само за часів балотування в президенти США Рейгана, документальний фільм про якого озвучував Зеленський, ніхто не показував серіали за його участю.

2028

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

1 комментарий

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1

Де пруфи, що телеканали домовилися не показувати фільми Шварценегера? Про це пишуть лише українські ЗМІ. Напроти, у США шуткували, що "Термінатор 3 став найдорожчим передвиборчим відеороліком". Буду радий побачити докази, але поки що ніде англійською не зміг знайти подібних тверджень.

Загрузить еще
Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: