“Рубрика” собрала всю нужную информацию о новой коммунальной должности — от трудоустройства до уровня зарплат. Прием заявок на первый отбор продолжается до 5 сентября 2024 года. (укр.)
Торік Український ветеранський фонд провів дослідження "Потреби та перешкоди ветеранів при працевлаштуванні" серед роботодавців. У ньому фонд ділиться цікавим спостереженням: ті, хто вже має досвід роботи з ветеранами, наголошують — важливо не переборщити у турботі про таких колег, бо це може стати для них самих "ведмежою послугою". Це зауваження стосується не лише бізнесу, у співпраці з ветеранами та в їх інтеграції — українському суспільству загалом потрібно зберігати баланс турботи й мотивування до самостійного руху та розвитку.
Мінветеранів запустило відбір на посаду фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Вони будуть допомагати ветеранам війни, демобілізованим особам та членам їхніх сімей у реалізації їхніх можливостей, прав, соціальних гарантій на шляху переходу від військової служби до цивільного життя. Загалом по всій Україні планується підготувати та працевлаштувати до 11 300 фахівців.
Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб сприятиме кращій інтеграції та реабілітації тих, хто повертається з війни.
У громадах він виконуватиме роль, яка виходить за рамки звичайної діяльності соціальних працівників. Завдання фахівця — працювати з конкретною аудиторією з їхніми потребами та питаннями, що виникають після повернення з війни. Для цього фахівець із супроводу має володіти глибшими знаннями про психологічні травми, потреби в реабілітації та фокусні правові питання, які стосуються ветеранів. Крім того, на відміну від соціальних працівників, які часто працюють з багатьма категоріями населення одночасно, фахівець може надавати індивідуальніші послуги, що включають супровід під час адаптації.
"Простими словами, після родини — він перший, хто почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими Захисниками/Захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечуватиме їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя", — пояснив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.
Окрім ветеранів війни й демобілізованих осіб, під опіку фахівця потрапляють:
Тобто, для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих захисників і захисниць фахівець має стати інформаційним радником. Допомагати, спрямовувати, координувати ветерана, представляти його інтереси та роз'яснювати права.
Громадянин/ка України, який/яка має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань:
Алгоритм подачі заяв від кандидатів:
Відбір на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб проводиться на всій території України, крім тимчасово окупованих територій України та територій, на яких ведуться активні бойові дії. Загалом передбачається підготувати та працевлаштувати до 11 300 фахівців із супроводу, на першому етапі — до 3000 осіб.
Міністерство повідомляє, що перевага надаватиметься кандидатам, які мають статус ветерана війни, особам з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, захисникам/захисницям України та тим, хто перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ). Водночас пріоритетом під час відбору є професійні якості кандидатів та їхня здатність надавати ефективні послуги.
Прийом заявок триватиме до 5 вересня включно. Як правильно подати заяву на відбір на посаду — дивіться тут.
Відбір на посаду фахівця із супроводу розпочнеться через 14 днів після закінчення терміну подання заяв на участь у відборі. Тобто перший відбір відбудеться орієнтовно наприкінці вересня 2024 року.
Фахівець із супроводу буде штатним працівником комунальної установи або закладу, що належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад. Він підпорядковуватиметься керівнику такої установи або закладу, а графік роботи становитиме 5/2.
Заробітна плата нараховуватиметься відповідно до єдиної тарифної сітки посадових окладів. Окрім неї, фахівець з супроводу отримуватиме надбавку 50% за особливий характер роботи. Її розмір залежатиме від навантаження, якості послуг та відсутності скарг — її визначатиме керівник установи. Середня заробітна плата — 17 860 гривень.
Один фахівець із супроводу опрацьовуватиме 35 кейсів (випадків). До одного кейсу входить ветеран/ ветеранка та члени їхніх сімей (дружина/чоловік, діти, батьки). Орієнтовно це до 100 осіб.
Як фахівець із супроводу й ветеран знаходитимуть одне одного? Фахівець — через доступ до ЄДРВВ в рамках своєї громади та завдяки взаємодії з органами місцевого самоврядування. Ветеран — через органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, електронні ресурси й соціальні мережі.
Як повідомляє Мінветеранів, за 5 днів від старту реєстрації на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб подалися 124 кандидати, 79 з них — жінки, 45 — чоловіки. Лідерами серед регіонів за кількістю поданих заявок є Київська, Львівська та Черкаська області.
У Мінветеранів громади закликають активізуватися.
"Бо фахівець із супроводу — це не просто людина, яка допомагає ветеранам із документами, він координує, спрямовує, представляє інтереси, пояснює права та сприяє отриманню пільг і послуг", — акцентують у відомстві.
Як зазначають в Мінветеранів, фахівець із супроводу буде корисним не лише ветеранам, а й громаді. Зокрема, він допоможе у:
Кино Регина — самый большой зал в Ооди, центральной библиотеке столицы Финляндии Хельсинки. Он вмещает… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 декабря заканчивается сбор заявок в Школу экологической журналистики решений. Успейте подать заявку! Читати більше
“Рубрика” рассказывает, как молодежь присоединяется к разминированию украинских территорий. Читати більше
“Рубрика” вместе с врачами составила список из 12 универсальных подарков, которые помогут вашим близким позаботиться… Читати більше
Дмитрий Демченко родом из Дружковки, что на севере Донецкой области. К Вооруженным силам Украины решил… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.