Social Project Awards

Мини-Брюссель в киевской школе. Ученическая модель НАТО

«Рубрика», как информационный партнер премии Social Project Awards, публикует тексты конкурсантов о своих социальных проектах. Осенью стартует открытое голосование за лучшую инициативу в каждой из номинаций (укр.).

Як школярі у Києві заснували першу учнівську конференцію,під час якої імітується засідання справжніх комітетів та органів Північноатлантичного Альянсу

Крок перший

Сьогодні ти можеш змінити світ. Не будь пасивним. Генеруй ідеї і не бійся!

Саме з вірою в це виникла ідея учнівської науково-практичної конференції «Учнівська Модель НАТО». З'явилась вона не на пустому місці – уже шостий рік учні НВК №167 м. Києва беруть активну участь у роботі «Моделей ООН». За цей час ми встигли взяти участь не тільки в учнівських «Моделях ООН», а й змагатися і здобувати звання кращих дебатерів і делегатів у студентських і навіть міжнародних «Моделях ООН». Але, шкода, що подібні конференції доступні лише для старшокласників (учні 9-11 класів, іноді допускаються восьмикласники). А учні 5-х – 8-х незаслужено залишаються поза увагою. В учительському середовищі традиційно вважається, що ця категорія учнів ще маленькі і не готові до подібних заходів. Це хибна думка. Кажу це як куратор дебатного клубу «Ракурс» для учнів 5-х – 8-х класів та куратор «Моделі ООН – 2017 Junior». Так, працюючи з цією віковою категорією учнів, треба ретельніше готуватися, їх треба контролювати. Але й результат потішить. Своїм колегам, вчителям та кураторам хочу сказати: не бійтесь експериментувати.

Нові можливості та виклики

Модель НАТО покликана сприяти усвідомленню учнями,що кожна людина може через діалог змінити світ на краще; формувати або покращити рівень обізнаності молоді проправа людини таосновні аспекти реалізації цілей сталого розвитку, а також привернути увагу дітей та молоді до сьогоднішньої політичної, економічної та соціальної ситуації світу та глобальних проблем суспільства.

Мета Моделі НАТО: навчити майбутнє покоління українців свідомо та критично мислити; формулювати свої думки та генерувати ідеї; вирішувати проблеми людства мирним, дипломатичним шляхом та підняти рівень обізнаності учнів у міжнародному праві, економіці та міжнародних відносинах.

Хочемо змін!

— Отже, що ж може змінити ця ініціатива? Саме з таким запитанням я звернулась до своєї команди. І ось як відповіли учні 8-го класу: «…Навчити майбутнє покоління нашої планети свідомо та критично мислити;правильно проявляти свої думки та ідеї; вирішувати проблеми людства мирним, дипломатичним шляхом та підняти рівень обізнаності учнів у міжнародному праві, економіці та міжнародних відносинах».

Підтримайте на злеті

— Чому варто проголосувати за цей проект?

Все дуже просто. Бо це унікальний продукт – результат співпраці учителів та учнів. Саме старшокласники є кураторами та наставниками для своїх молодших колег, а роль вчителя – вирішувати організаційні питання. Учителі не тиснуть на учнів та не нав'язують свою думку, учні вчаться не тільки поважати думку опонентів, а й брати відповідальність за прийняті рішення та резолюції.

Така конференція дає можливість учням не тільки поглибити свої знання з ряду шкільних предметів: географії, історії, англійської мови, правознавства. Але найголовніше завдання кожного дорослого – підтримати на злеті своє майбутнє.

Розширюючи можливості

— Що значить бути активістом в Україні?

Вважаю, що мені пощастило жити саме в Україні. Я добре розумію, що у нас є недоліки. Але ж класно, що з ними можна працювати і перетворювати їх на наші спільні здобутки. Це не так і легко, а часом буває зовсім тяжко. Але мені пощастило! У мене найкраща у світі команда невгамовних позитивних зарядів, які весь час готові експериментувати.

На конференції «Учнівська Модель НАТО» школярі виступають у ролі дипломатів, та представляють свою країну у відповідному комітеті. Під час роботи в комітетах, делегати обговорюють теми, що стоять на порядку денному у Північноатлантичному альянсі.

Організаторами Моделі НАТО є учні старших класів, яких обирає Генеральний Секретар та його Перший заступник за активністю у інших конференціях.

Модель НАТО є першою учнівською конференцією у Києві, тому кількість учасників буде визначена після першої її організації.Саме вони не дають мені зупинятися. Ці діти прагнуть змінити світ на краще, але через діалог. Ми віримо, що наша ініціатива знайде відгук у суспільстві.

Підтримати проект у Конкурсі соціальних ініціатив можна за посиланням.

Ірина Крушеницька, педагог-організатор НВК №167 м. Києва

Нагадаємо, що до 29 серпня активісти з усієї України можуть подати заявку на другу щорічну премію соціальних проектів Social Project Awards. Після закінчення прийому заявок триватиме онлайн-голосування, де кожен може віддати голос за три проекти. «Рубрика» запрошує номінантів премії розповісти на своїх сторінках про ініціативу, що допоможе знайти більше її прихильників і є додатковою промоцією пропозиції голосувати за неї. Деталі тут.

Свіжі дописи

  • Что происходит

Трофей войны как доказательство, что ты справился: почему мы приносим взрывоопасные предметы домой

Тысячи украинцев, как военных, так и гражданских, приносят домой гильзы, патроны, гранаты, части снарядов и… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Полезно

Журналистика решений работает: 10 лучших статей “Рубрики” в октябре

Решения для развития комьюнити, комфортных городов, украинского предпринимательства и инклюзивности общества. Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Экорубрика

Каховское водохранилище: как жители сел, стоящих на берегу бывшего резервуара, живут без воды

“Рубрика” посетила берег Каховского водохранилища и узнала, как изменилась жизнь Кушугумской громады после российского теракта… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Кейсы

“Драматургия — это универсальный способ восстановления человека”: как работает Театр Ветеранов

Превратить собственный травматический опыт сначала в текст пьесы, а затем поставить ее на сцене —… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Повышение безопасности на дорогах: как проект ЕС меняет инфраструктуру украинского города

Безопасность как основной вектор для трансформаций городской инфраструктуры Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Как во Львове работает инициатива “Возьми дом под опеку”

4 сентября россияне ударили по Львову дронами и ракетами. 189 домов получили повреждения, 60 человек… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.