Е-решений с каждым месяцем в Украине все больше. Рассказали об искусственном интеллекте, электронном резидентстве, цифровом образовании и остальных нововведениях начала 2020 года (укр.)
Новий 2020 рік стартував, а поки всі ми виходили з двотижневого новорічного святкування, е-реформи не спали, а невтомно працювали. Нам є що вам розповісти про систему е-трансформації нашої країни. Зробили для вас добірку новин зі світу цифрової трансформації Україні у нашій постійній рубриці «е-рішення за місяць».
Система «Трембіта» пройшла етап тестового режиму роботи та повністю готова до експлуатації.
Наразі вже 47 державних органів підписали угоди щодо підключення до «Трембіти». Міністерство цифрової трансформації опублікувало суху статистику щодо використання системи, яка дозволить державним органам обмінюватись інформацією в електронному режимі. Отже вже:
З 11 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України та Українська бібліотечна асоціація почали співпрацю, яка означає, що бібліотеки нашої країни стануть першими, хто розповідатимуть про цифрову грамотність. Мета проєкту, нагадаємо, — навчити 6 мільйонів українців цифрової грамотності.
У бібліотеках можна буде отримати доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності. Платформа запуститься 21 січня 2020 року і буде доступною за посиланням osvita.diia.gov.ua.
У грудневому дайджесті Рубрика розповідала, що Харків стане першим містом, у якому запрацював центр цифрової трансформації при облраді. У січні Харків так само відзначився: уперше харківська сім'я скористалась системою е-малятко, а саме отримала:
Поки що система е-малятко доступна у Харкові, проте її планують запустити ще у 10 містах: Києві, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Кривому Розі, Львові, Луцьку, Вінниці та Маріуполі.
Читайте також: Цифрові рішення в Україні за грудень: е-ліцензія для фармацевтів, додаток «Дія», Digital Харків
В Україні запрацювала Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності у тестовому режимі. Стартує 30 січня остаточно. Переглянути можна за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua На платформі є три серіали: базовий серіал із цифрової грамотності, серіал із цифрової грамотності для вчителів і серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей». У серіалах зможете побачити акторку Ольгу Сумську; телеведучу Марію Єфросініну; українська телеведуча Надію Матвєєву; режисер Руслан Ханумак.
Також у січні уряд дозволив використовувати додаток держави у смартфоні «Дія» для посвідчення особи під час подорожей літаком чи поїздом.
А ще Херсонська область стала першою, де призначили заступника голови обласної державної адміністрації, що відповідатиме за цифрову трансформацію.
📲 Щодо податку на IT-галузь
У Міністерстві цифрової трансформації з початку 2020 року згадали про IT-шників: пропонують створити єдиний податок для юридичних осіб в IT-сфері без обмеження обігу на рівні 4-7%. Поки що це озвучив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, і він вважає, що це запустить в Україні галузь і виведе IT-шників з розрізненої системи ФОПів.
Читайте також: Чи дійсно нові податки в IT «драконівські»? 5 питань до програмістів
Міністерство цифрової трансформації у січні лише анонсувало запуск нового проєту: іноземці отримають можливість дистанційно засновувати та провадити бізнес в Україні. Проєкт називається е-резидентство, а е-резидент отримає тим самим доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощених процедур отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод. Першочергово цільовою аудиторію визначено було 5 країн, які надають IT-послуги на аутсорсі: Індія, Бангладеш, Пакистан, Китай, Філіппіни.
У Мінцифра вважають, що е-резидентство надасть наповнення державного бюджету за рахунок оподаткування е-резидентів і оплати послуги щодо надання статусу е-резидентства; а також можливість покращити національний імідж на міжнародному ринку IT.
У січні в Мінцифрі анонсували нові послуги, які повинні запустити до квітня 2020 року, а саме: введуть в дію електронну медичну картку пацієнта; приєднають заклади спеціалізованої медичної допомоги до електронної системи; запрацюють електронні направлення на обстеження.
Відтепер Мінцифра працює над створенням сфери штучного інтелекту в Україні, і вже сформований експертний комітет для цього. До складу комітету входять представники бізнесу, українських та зарубіжних IT-компаній, сфери охорони здоров'я та медицини тощо.
Разбираем, о чем идет речь в законопроекте о постепенном повышении акциза на табачные изделия до… Читати більше
"Алексу" 52. Осенью 2024-го он потерял руку в боях в Волчанске. Но именно эта история… Читати більше
38-летний Сергей Малечко родом из Черниговской области. С первых дней полномасштабного вторжения добровольцем защищал Украину.… Читати більше
"Рубрика" рассказывает об инициативе, которая во всех смыслах налаживает связь между поколениями — и эмоциональную,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Ничего не хочется, а вещи, которые раньше приносили удовольствие, больше не радуют? Сегодня все больше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.