Пока все собираются на Щекавицу для сами знаете чего, благотворительный фонд "Солом'янські котики" решил нанести превентивный удар и собрал киевлян на горе, чтобы научить их оказывать медицинскую помощь. В наше бурное время знание точно не лишнее.
Команда благодійного фонду "Солом'янські котики" в неділю, 2 жовтня, провела нетривіальний захід: тренінг з домедичної допомоги на легендарній горі Щекавиця в Києві. Інструктори зосередилися на викладанні зупинки критичних кровотеч. Адже нині це — одна з основних причин загибелі поранених, як цивільних, так і серед військових. Також на спеціальних манекенах киян вчили робити серцево-легеневу реанімацію. "Рубрика" теж взяла участь — розповідаємо, як це було (і заодно показуємо вам Щекавицю — не зайвим буде орієнтуватися на місцевості).
Охочих провести вихідний з користю зібралося чимало, тож організатори завчасно поділили їх на чотири групи по 30 людей. Міні-тренінг для кожної тривав півтори години, з яких годину люди практикувалися За цей час інструктори навчили розпізнавати критичні кровотечі, зупиняти їх за допомогою сертифікованих турнікетів та робити серцево-легеневу реанімацію.
"Тут ми викладаємо тільки частину курсу з домедичної допомоги, — пояснює Іван Ніколєнко, інструктор БФ "Солом'янські котики", — але це — база, яка буде корисна кожному. Повноцінний тренінг для цивільних триває мінімум три з половиною години, ми теж їх проводимо. Там ще навчаємо оглядати й транспортувати постраждалих, накладати турнікети й джгути, тампонувати поранення, робити пов'язки. Учасники отримують міжнародний сертифікат і рекомендації щодо цивільних аптечок. Потрапити до нас можна, якщо заповнити форму у соцмережах Солом'янських котиків".
Захід на Щекавиці — благодійний. Взяти участь можна було за донат від 300 гривень, а щоб просто подивитися, як навчаються інші, донат мав бути від 500 грн. Але чому саме на Щекавиці?
"Жарти про Щекавицю розійшлися мережею й ми вирішили в такий спосіб привернути увагу до важливості знань з домедичної допомоги у теперішніх реаліях, — розповідає Андрій Єрофєєв, виконавчий директор фонду. — А також підтримати наш основний напрям роботи: безкоштовні тренінги з такмеду для військових та забезпечення якісними аптечками. Нині ми навчили тактичній медицині понад 12 тисяч захисників та захисниць. І зараз ми збираємо на мобільний навчальний центр, аби продовжити тренувати військових по всьому фронту і в тилу, а також розпочати курси для бойових медиків".
Збір триває на краудфандинговій платформі Спільнокошт. Допомогти ще більшій кількості людей отримати знання з домедичної допомоги, а отже — потенційно врятувати чиєсь життя, може кожен. Як і навчитися цій допомозі самим. Сьогодні брати відповідальність за своє життя та життя людей поруч — це те, що може його зберегти в разі небезпеки. Не нехтуйте такими можливостями.
Більше фото гортайте у галереї:
"Рубрика" поговорила с эндокринологинями, чтобы узнать, как работает щитовидная железа, что вызывает ее заболевание и… Читати більше
“Рубрика” рассказывает историю инициативы из Мариуполя, которая спасает “птичек” украинских военных, чем экономит сотни тысяч… Читати більше
Работа саперов и деминеров будет долгое время оставаться актуальной для Украины. Они очищают поля для… Читати більше
Возвращение военного домой — одно из наиболее важных и ожидаемых событий для каждой любящей семьи.… Читати більше
23 февраля самолет Сергея Рыбалко, семь лет прожившего в Дании, приземлился в Киеве. Сергей не… Читати більше
"Рубрика" поговорила с психологиней о том, как маме поддерживать ребенка, когда он сам нуждается в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.