Добро должно стать модным. В нашу страну из США впервые пришла традиция Giving Tuesday
Ідея цього руху виникла у США в 2012 році і за час існування ініціативи до неї долучились понад 150 країн. У цей день мільйони влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах із закликом робити добрі справи. Так у 2017 році Giving Tuesday через онлайн-інструменти зібрав понад $300 млн та забезпечив 250 млн благодійних подарунків.
І цього року Україна вперше приєдналась до міжнародної благодійної спільноти, підписала меморандум про співпрацю із головним офісом #GivingTuesday і офіційно стала 154-ю країною, яка долучилась до всесвітнього дня добра. В нашій країні цей рух носить назву #ЩедрийВівторок і його мета — об'єднати всіх людей, хто у будь-якій формі займається благодійністю, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності.
«Рубрика» поспілкувалась з ініціаторкою і керівницею руху #ЩедрийВівторок Марією Артеменко та дізналась, у чому особливості Всеукраїнського дня добрих справ. А ще – чому робити добро модно та навіть корисно для здоров'я.
— Як зробии добро «модним»?
— Насправді, це дуже просто. Треба просто почати робити добрі справи. І робити їх із задоволенням. Розуміти, що коли робиш добрі справи, ти підтримуєш інших людей, відчуваєш власну людяність, відчуваєш себе частиною світу і робиш свій внесок в розвиток суспільства. Тим паче, коли ми живемо у такі неспокійні часи, необхідно об'єднуватися, підтримувати один одного і дарувати частинку себе для того, щоб зробити цей світ кращим.
Взагалі, коли ми починали роботу з популяризації Щедрого Вівторка, то говорили про те, що в погані речі вкладаються мільйони, навіть мільярди. І грошей, і сил, і часу. Це рекламується різними брендами. У добра ж ніколи не було своєї рекламної кампанії. За фактом Giving Tuesday – це перша спроба в гарному рекламувати розумінні добро, розповісти про те, що волонтерство дарує +5 років життя, про те, що навіть на фізичному та психологічному рівні ти відчуваєш себе краще, коли є частина позитивних змін. І навіть при таких кризових ситуаціях, як зараз в Україні, коли допомагаєш, ти відчуваєш, що є частиною суспільства. Твої добрі справи допомагають тим, кому це дійсно потрібно.
Тому якщо говорити про те, як зробити добро модним в українському суспільстві, то потрібно просто почати діяти. Обирати ту благодійність або ті добрі справи, які близькі до душі. І робити це системно, тому що за кордом, у багатьох країнах волонтерство і благодійність є частиною життя. І ми б дуже хотіли, щоб Щедрий Вівторок став гарним приводом для пріоритету добра і зробив волонтерство і благодійність частиною життя кожного з нас.
— Якщо у розповсюдженні добра в суспільстві важлива систематичність, то, можливо, один день добрих справ на рік – це замало? Може потрібно проводити більше таких Щедрих Вівторків?
— Ми цілий рік кохаємо, але у нас є один тематичний день – день Святого Валентина, коли ми пишемо валентинки, зізнаємося в коханні людям, яким не могли зізнатися цілий рік, або ще раз нагадуємо коханим, що ми їх любимо. Так само Щедрий Вівторок – це свято добра. День, коли ми ставимо добро у пріоритет, більше думаємо про інших людей, про проблеми, які існують в суспільстві, і шукаємо той формат допомоги іншим, який нам близький до душі.
Тому ми сподіваємося, що в межах акцій та заходів Всеукраїнського дня добрих справ людям сподобається робити добрі справи. І це стане частиною їхнього життя.
— У чому відмінність Щедрого Вівторка в Україні від світу?
— Загалом це ініціатива, в якої немає якихось абсолютних вимог до того, як мають відбуватися добрі справи. Або як має відбуватися в країні ці заходи. Українці дуже позитивно ставляться до цього дня і мені здається, що ми – нація добродіїв, нам до душі робити добрі справи. У різних країнах все по-різному. Десь роблять акцент на благодійності, десь на волонтерстві, десь – на добрих справах загалом.
Ми говоримо про те, що від волонтерства, благодійності можна також отримувати задоволення, і це, у першу чергу, про кожного з нас. Змінюючи себе, ми змінюємо світ, і робимо його трошки кращим.
— Які акції заплановані на перший Всеукраїнський день добрих справ?
— Наразі до різноманітних акцій та заходів приєднаються більше 1100 учасників з усіх регіонів України. Повний список можна проглянути на нашому сайті у розділі Активності.
До ініціативи #ЩедрийВівторок може долучитися кожен охочий та зробити свій внесок так, як вважатиме за потрібне. Не існує жодних мінімальних вимог або обмежень. #ЩедрийВівторок не приймає пожертви — всі кошти надходять безпосередньо до обраної організації.
Якщо ви неприбуткова організація, #ЩедрийВівторок – це гарна нагода для збору коштів. Міжнародний досвід має приклади проведення зборів рекордної кількості коштів на благодійність, які починалися саме із кампаній на #GivingTuesday.
Якщо ви – комерційна організація, встановіть партнерські стосунки із некомерційною організацією та залучайте ваших працівників до благодійної кампанії. Будьте вигідним партнером, влаштовуйте події, даруйте подарунки або працюйте волонтерами – існує багато шляхів зробити добру справу.
Крок 1. Зареєструватися.
Крок 2. Завантажити інструкції для проведення кампаній.
Крок 3. Ознайомитися з ідеями і світовим досвідом.
Крок 4. Підписатись на розсилку.
Більше читайте на сайті у розділі «Приєднатися до руху»
Збір коштів — можна вигадати і здійснити добру акцію для збору коштів під час Щедрого Вівторка, або ж просто зробити пожертву на користь благодійного фонду.
Волонтерство — можна стати волонтером на місяць, тиждень, день або навіть на годину в листопаді. Також можна запропонувати безоплатні послуги благодійним організаціям або долучитися всією компанією pro bono. Крім того, можна організувати збір пожертв під час Щедрого Вівторка і надихнути людей віддати певні речі тим, хто їх потребує.
Співпраця — можна встановити партнерські стосунки з місцевими організаціями для збору пожертв (грошей, товарів чи послуг) на користь неприбуткових організацій або запросити організації до проведення спільної кампанії.
Соціальні мережі — можна ділитися фотографіями, створювати відеоролики, брендувати особисті та комерційні сторінки за допомогою зображень #ЩедрийВівторок і стати послом руху. Також можна створити власний хештеґ. У міжнародному досвіді були приклади #GivingZooDay, #GivingTreesDay, #GivingShoesDay і багато інших. Можна встановити партнерські стосунки з організаціями або спонсорами для проведення кампанії зі збору коштів у соціальних мережах, де певну суму жертвують за допомогою ретвіту, лайку або публікації.
“Рубрика” рассказывает о проекте, который помогает восстановиться, набраться сил и постратегировать на будущее тем, кто… Читати більше
“Рубрика” рассказывает, как работает новое решение. Читати більше
"Рубрика" поговорила с эндокринологинями, чтобы узнать, как работает щитовидная железа, что вызывает ее заболевание и… Читати більше
“Рубрика” рассказывает историю инициативы из Мариуполя, которая спасает “птичек” украинских военных, чем экономит сотни тысяч… Читати більше
Работа саперов и деминеров будет долгое время оставаться актуальной для Украины. Они очищают поля для… Читати більше
Возвращение военного домой — одно из наиболее важных и ожидаемых событий для каждой любящей семьи.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.