Практические советы в непогоду (укр.)
"Рубрика" вже розповідала про світовий досвід боротьби з транспортним колапсом взимку. А зараз ми підготували для вас практичні поради, як без стресу та зайвих витрат «пережити» зимову негоду 😉
Як це не банально, але перший крок для того, щоб залишитися живим та здоровим у період сильних снігопадів – це тепло вдягатись та взуватись. Мода модою, але голі щиколотки та непокрита голова при температурі –20 – не краще рішення.
Одяг має бути теплий, щоб людина не мерзла, і щільний, щоб вітер та сніг не мали можливості забратися за комір. При цьому, через те, що під час снігопадів пересуватися й так не просто, бажано, щоб одяг не сковував рух.
І не збувайте вдягати рукавички.
Взуття також має бути теплим та щільним, бажано, ще й водовідштовхувальним. Якщо ж ні – то існує безліч засобів для взуття з водовідштовхувальним ефектом.
Взимку шкіра найбільш страждає від морозу на вулиці і пересушеного повітря в приміщенні. Більш того, американські науковці довели, що саме взимку шкіра обличчя старіє набагато швидше, а мороз – її найбільший ворог.
Перепади температури впливають на роботу кровоносних судин шкіри: на морозі вони різко розширюються, намагаючись зігріти організм, а в приміщені після повернення з вулиці – звужуються. Ці перепади погіршують кровообіг та обмін речовин й негативно впливають на загальний стан шкіри, особливо на обличчя та руки.
Для того, щоб захистити шкіру, необхідно не менше, ніж за годину до виходу на вулицю, зволожувати її густими кремами жирної текстури, які мають захисні функції. Також лікарі радять взимку умиватися прохолодною, а не гарячою водою, тому що різкі зміни температур сушать та подразнюють шкіру.
На жаль, українські комунальники ще не навчилися швидко, ефективно і заздалегідь готуватися до снігопадів та забезпечувати нормальний рух у місті. А пересуватися крізь завали снігу, коли вас здуває сильним вітром, значно довше, ніж прогулянка вичищеними доріжками міста.
Тож коли ви збираєтесь йти на роботу, магазинами, відвести дітей у садочок/школу тощо – плануйте час з урахуванням можливих колапсів на дорозі, затримок громадського транспорту, уповільненого руху. Виходьте заздалегідь, а не в притик часу.
В негоду значно збільшується кількість ДТП. І якщо водій захищений металевим щитом, то пішохід не має жодного додаткового захисту.
Видимість як у водія, так і у пішохода дуже погіршується в дощ чи снігопад, особливо вночі. Асфальт перетворюється у дзеркало, яке просто відбиває світло фар.
А взимку, в умовах ожеледиці, гальмівний шлях у автомобілів збільшується в 2-4 рази. Крім того, машину може занести, і вірогідність аварій значно збільшується.
У негоду пішоходам потрібно бути вкрай уважними і не затуляти собі огляд парасольками, шарфами чи шапками під час перетину дороги.
Більше порад про те, як пішоходу вберегтись від ДТП у місті читайте за посиланням.
Звичайно, найкращий і найдешевший варіант у таких умовах – залишити авто і скористатися громадським транспортом. Бо ж подумайте самі, чи варто ризикувати собою під час збільшення погодних ДТП чи стояти у шалених заторах під час снігопадів?
Проте, якщо без машини все ж обійтися:
Так, це банальна порада, як і з теплим одягом, але чомусь усе одно зустрічаються водії, які «забувають» взути на машину зимову гуму.
Є помилкова думка, що на повнопривідній машині можна їздити на всесезонній гумі. Насправді, повний привід дає перевагу тільки при початку руху автомобіля з місця на слизькій дорозі. Пам'ятайте, що коли ваша машина оснащена повним приводом, це не забезпечує вам кращу керованість на зимовій дорозі, а також не поліпшує зчеплення з дорогою під час руху.
Часто водії стикаються з проблемою, коли взимку неможливо відкрити двері автівки. Це тому, що волога потрапляє на гумові ущільнювачі дверей і під час морозів буквально «склеює» їх.
Щоб уникнути цієї проблеми, слід змащувати ущільнювачі спеціальними засобами – зазвичай це можна зробити на будь-якій автомийці.
Коли плануєте час заздалегідь, не забувайте, що крім пробок на дорогах вас ще чекає занесена снігом машина у подвір'ї. Обов'язково треба добре очистити автівку від снігу, щоб бачити, куди ти, власне, їдеш. Завдяки цьому знижується шанс потрапити у ДТП, пошкодити власну чи чужу автівку або навіть здоров'ю.
Очищувати треба всю машину, а не лише лобове скло. Той сніг, який знаходиться на даху, може під час руху злітати на лобове і заднє скло, що погіршить видимість на дорозі.
Більш того, купа снігу з даху вашого автомобіля може погіршити видимість водієві, який рухається на іншому автомобілі позаду вас. Через це, він може не встигнути знизити швидкість при необхідності і спровокувати ДТП.
Під час руху на слизькій або засніженій дорозі всі ваші дії повинні бути плавними. Будь-які різкі рухи можуть порушити баланс стійкості автомобіля на дорозі, і він може втратити зчеплення з дорогою.
Не розганяйте автівку різко і не проводьте різкого гальмування. Якщо ваш автомобіль має зимовий режим водіння, то обов'язково включіть його.
Крім того, варто остерігатися крутих підйомів. Не завжди комунальники посипають його піском та сіллю. За можливості краще планувати маршрут так, щоб оминати підйоми і не буксувати в очікуванні рятувальників.
Під час руху в сніг у автівки збільшується гальмівний шлях, тому бажано тримати дистанцію до машини, що їде попереду, і бути подалі від пішохідної зони.
Скажіть «ні» розважальним гаджетам або балаканню по телефону.
Не варто надовго паркувати (а краще взагалі не паркувати) автівку на узбіччі. Зазвичай снігоприбиральні машини відгрібають сніг з дороги саме на узбіччя. Якщо не хочеться відкопувати автівку зі снігового полону, варто не залишати її на першій смузі дороги.
Більш того, авто, що заважатимуть проходженню снігоприбиральної техніки, комунальники евакуюватимуть.
Експерти закликають ніколи не використовувати круїз-контроль в поганих умовах на дорозі. Ним можна користуватись тільки на сухій дорозі.
Круїз-контроль призначений для підтримки встановленої водієм швидкості руху, однак ця система не може враховувати різні дорожні умови. У снігопад або ожеледь контроль над автомобілем повинен бути тільки ручним.
Під час снігопаду співробітники комунальної зазвичай розчищають тротуар і головні дороги міста. Свій же автомобіль, занесений снігом у дворі, власнику доведеться викопувати із замету самостійно. У цьому випадку відсутність лопати буде означати лише одне – доведеться розгрібати сніг власноруч.
Крім того, не завадить взяти скребок для льоду, щітку для снігу, і залити незамерзаючу рідину в бачок омивача
Викликати допомогу рятувальників або дорожників потрібно в тому випадку, якщо дорога стала непроїзною на ділянці великої протяжності, причому для всіх водіїв. Адже якщо ви засіли у випадковому заметі, короткому поперечному заметі або на узбіччі, простіше і швидше буде попросити витягнути вас водія проїжджаючого позашляховика або потужної вантажівки.
Викликаючи рятувальників, якщо застрягли в заметіль, потрібно чітко заявити місце, де ви зупинилися, постарайтеся "прив'язатися" до якогось орієнтиру: найближчого населеного пункту, АЗС, кілометрового стовпа, пагорба, лісу і т.п.
Номери телефонів, за якими можна звертатися за допомогою. Телефонувати можна в будь-який час доби.
Аналітично-диспетчерська група Укравтодору: +380 (44) 287 11 40, kae@ukravtodor.gov.ua
Рятувальна служба 101, поліція 102, медична допомога 103.
Дивіться також, що робити, коли замело — правила пішоходам та водіям під час снігопаду.
30-летний Руслан Гилязов родился в Полтавской области, в городе Лубны. Жизнь складывалась, как у всех:… Читати більше
“Близкие” — это проект, где родные военных и ветеранов и они сами могут овладеть новой… Читати більше
Тысячи украинцев, как военных, так и гражданских, приносят домой гильзы, патроны, гранаты, части снарядов и… Читати більше
Решения для развития комьюнити, комфортных городов, украинского предпринимательства и инклюзивности общества. Читати більше
“Рубрика” посетила берег Каховского водохранилища и узнала, как изменилась жизнь Кушугумской громады после российского теракта… Читати більше
Превратить собственный травматический опыт сначала в текст пьесы, а затем поставить ее на сцене —… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.