Почти целую осень и половину зимы украинцы прожили в условиях постоянных отключений света. Враг продолжает атаковать энергетическую инфраструктуру нашей страны и вряд ли остановится, пока мы не победим. Как справляться со своим эмоциональным состоянием, когда свет еще раз выключили? Как адаптироваться к темным временам? Разбираемся в нашем тексте!
За два місяці енергетичного терору з боку росії люди пристосувалися до перебоїв з електрикою: запаслися свічками, ліхтариками, павербанками, генераторами, навчилися планувати все по-новому. Але все одно, коли світло зникає, багато хто відчуває розпач, роздратованість, злість, і навіть агресію.
Чому так відбувається? Коли у нас вдома є тепло, вода, зв'язок та працюють електроприлади, ми почуваємося впевненіше, маємо відчуття контрольованості нашого життя. Дім, у якому все гаразд, наче маленька фортеця, захищає нас від жахів війни. Не дивно, що кожен хотів би почуватися справжнім володарем цієї фортеці. Вмикати за власним бажанням світло, готувати їжу не на три дні, коли працюють електроплити, а щоразу щось свіженьке, не боятися за вміст холодильника, повноцінно приймати душ та ванну.
Постійні блекаути не тільки є джерелом побутових проблем. Втрата контролю над своїм життям запускає вир негативних думок, з якими дуже складно впоратися. Складно, але можливо.
Психологи радять:
Як ще можна допомогти своїй психіці впоратися з "ерою блекаутів", "Рубриці" розповіла сімейна психологиня, арттерапевтка Яна Поліщук.
Попри все більшість поступово адаптовується до нових умов. Але що робити, якщо постійні вимкнення світла гнітять все більше? Спробуємо розібратися, як дієво підтримати себе:
"Після будь-якої темряви сходить сонце, тому в жодному випадку не давайте згаснути йому всередині себе!", — закликає психологиня Яна Поліщук.
Психологиня Світлана Мелащенко поділилася у Фейсбуці своїм баченням, як пережити проблеми з електрикою. На її думку, не обов'язково, знаходячись у темряві, ставати на темну сторону.
Виявляється, плюси у відключеннях світла справді можна знайти:
Постарайтеся не зосереджуватися на тому, що у вас конкретно зараз немає електрики. Стежте не за сусіднім будинком, у якому світло "не вимикають", а за своїми думками. Не треба піддаватися "теоріям змови" й звинувачувати когось у ситуації, яка склалася. Наші енергетики й комунальники працюють цілодобово, щоб повернути блага цивілізації у наші домівки. Ніхто крім росії не винен у тому, що відбувається.
Не накручуйте себе і не малюйте негативних сценаріїв. Якщо не встигли щось зробити, отже справу можна відкласти і відпочити або взагалі скасувати і помріяти про те, що ви будете робити після перемоги. Цінуйте себе і своє здоров'я. Все минає. Завершиться і війна. Вірмо, що це станеться якнайшвидше.
Цей матеріал створено онлайн-виданням «Рубрика» в межах програми «Український фонд швидкого реагування», яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю онлайн-видання «Рубрика» і не обов'язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.
“Рубрика” посетила берег Каховского водохранилища и узнала, как изменилась жизнь Кушугумской громады после российского теракта… Читати більше
Превратить собственный травматический опыт сначала в текст пьесы, а затем поставить ее на сцене —… Читати більше
Безопасность как основной вектор для трансформаций городской инфраструктуры Читати більше
4 сентября россияне ударили по Львову дронами и ракетами. 189 домов получили повреждения, 60 человек… Читати більше
В последнее время украинским детям все сложнее включаться в социализацию — пандемия и война забрали… Читати більше
Еще в июле 2022 года в разгар боевых действий правительство начало грантовый проект “еРабота”. Кто… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.