Мы построили математическую модель, которая на основе данных голосования по отдельным участкам установила основные перетоки голосов между двумя турами президентских выборов и парламентскими выборами в Украине (укр.)
Вона дозволяє з невеликою похибкою сказати, виборці яких кандидатів голосували за Петра Порошенка в другому турі, та за кого вони потім голосували на парламентських виборах. Про технічні деталі нашої регресійної моделі за методом позитивних найменших квадратів можна подивитись тут.
У першому турі Порошенко мав близько 16% підтримки. У другому турі до цих виборців додалося майже півмільйона виборців Анатолія Гриценка (хоча і їх більша частина віддала голоси за Зеленського) (10% внеску в результат Порошенка у другому турі). Також близько 300 тисяч — це виборці Юлії Тимошенко (7% внеску в результат Порошенка у другому турі), 200 тисяч — Олега Ляшка (4% внеску в результат Порошенка у другому турі), 170 тисяч — Ігоря Смешка (4% внеску в результат Порошенка у другому турі), 140 тисяч — Руслана Кошулинського (3% внеску в результат Порошенка у другому турі).
У свою чергу за Зеленського проголосували майже по 2 млн виборців Бойка та Тимошенко (15% і 14% внеску в його результат у другому турі), більшість виборців Ляшка, Смешка та Гриценка (сумарно близько 2 млн голосів).
Після парламентських виборів у багатьох виникло здивування: а куди поділися ці 25%, належністю до яких гордилося багато користувачів Фейсбуку? Скептики зауважили, що цих 25% і не було, але партія Порошенка отримала лише близько половини його результату у першому турі виборів.
Близько мільйона проголосували за «Європейську солідарність» (це всього 22% від результату Порошенка у другому турі), 500 тисяч — за «Голос » (11%), по 400 тисяч — за «Батьківщину» і «Радикальну партію», 200 тисяч — за «Українську стратегію Гройсмана», 180 тисяч — за ВО «Свободу». Також близько 700 тисяч проголосувавших за Порошенка у другому турі не прийшли на парламентські вибори (16%).
Виборці Порошенка в першому турі теж виявилися не дуже відданими, як, наприклад, виборці Зеленського, які на парламентських виборах в абсолютній більшості випадків проголосували або за «Слугу народу», або не голосували взагалі. Так, близько 800 тисяч виборців Порошенка проголосували за «Європейську солідарність», але це всього 27% від абсолютного числа тих, хто проголосував за нього. Як і очікувалось, досить багато його виборців переорієнтувались на «Голос» — 280 тисяч (9%). Також частину голосів забрала «Слуга народу» та «Українська стратегія Гросмана» (сумарно 370 тисяч або 12%). Інші політичні сили взяли з електорату Порошенка по 1-2% виборців. Також частина виборців Порошенка з першого туру не прийшла на вибори (близько мільйона).
По суті тільки Бойко та Зеленський змогли передати своїм політичним силам свій електорат з першого туру президентських виборів на парламентських виборах. Трагічною є історія Анатолія Гриценка, 7% підтримки якого відібрали «Слуга народу» (24% виборців Гриценка) та «Голос» (15% виборців Гриценка), при цьому 30% його виборців не пішли на парламентські вибори. «Слуга народу» також стала основною причиною нижчого рейтингу «Батьківщини» та «Радикальної партії», у яких вона забрала велику частину виборців.
Також відзначимо, що серед виборців Зеленського, Бойка, Тимошенко, Смешка та Ляшка була помітно більша явка на парламентських виборах, ніж у виборців Порошенка та Гриценка.
Таким чином, 25% Петра Порошенка стали результатом голосування за нього частини виборців Гриценка, Тимошенко, Смешка та Кошулинського (єдиний кандидат з першого туру більшість виборців якого проголосували в другому турі за Порошенка). На парламентських виборах Порошенко не передав своїй партії навіть свій рейтинг з першого туру перш за все через нижчу явку його виборців, проекти Вакарчука та Гройсмана і навіть через велику популярність «Слуги народу».
Зауважимо, що результати нашого моделювання мають похибку, соціологічні опитування точніше показали б рівень перетоків, тому наш аналіз показує загальні заканомірності перетоків. На даний момент є лише опитування «Рейтингу» з перетоками голосів із першого туру в другому турі президентських виборів. Його результати в цілому збігаються з нашими аналізом.
“Рубрика” рассказывает о проекте, который помогает восстановиться, набраться сил и постратегировать на будущее тем, кто… Читати більше
“Рубрика” рассказывает, как работает новое решение. Читати більше
"Рубрика" поговорила с эндокринологинями, чтобы узнать, как работает щитовидная железа, что вызывает ее заболевание и… Читати більше
“Рубрика” рассказывает историю инициативы из Мариуполя, которая спасает “птичек” украинских военных, чем экономит сотни тысяч… Читати більше
Работа саперов и деминеров будет долгое время оставаться актуальной для Украины. Они очищают поля для… Читати більше
Возвращение военного домой — одно из наиболее важных и ожидаемых событий для каждой любящей семьи.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.