"Победа в каждой клетке": День памяти умерших от СПИДа
Знати свій ВІЛ-статус та отримувати безперервне лікування — критично важливе, особливо в умовах війни. Це інвестиція не лише у своє здоров'я, але і в спільну перемогу
Про це 19 травня говорили під час заходу «Перемога в кожній клітині», присвяченому Всесвітньому дню пам'яті людей, які померли від СНІДу.
Фотокореспондент «Рубрики» теж долучився до акції.
У чому проблема?
За тридцять три роки української незалежності СНІД забрав життя більше 50 тисяч українців. У цей же час тисячі ВІЛ-позитивних українців борються за життя. На знак їх підтримки до Дня пам'яті померлих від СНІДУ був представлений унікальний портрет борця з епідемією ВІЛ/СНІДу. Особливість цього портрета в тому, що його створив штучний інтелект, розмістивши на свій високотехнологічний смак у кожній клітинці фото людей, які щодня борються і перемагають хворобу.
Щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).
Яке рішення?
За останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала невпинний зріст. Щороку збільшувалась кількість людей, які приймали ліки, і на початок 2022-го більше 130 000 пацієнтів із ВІЛ отримували лікування. Після вторгнення росії в Україну кількість пацієнтів, які отримували лікування, на початок 2023 року становила 121 189 людей.
Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу. І попри це «100% ЖИТТЯ» продовжує програми, мотивує людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям українці ВІЛ+ (на підконтрольних територіях, біженці за кордоном) забезпечені терапією.
Саме ці люди, які щодня перемагають ВІЛ/СНІД в Україні попри будь-які обставини й небезпеки, склали символічний портрет ВІЛ-ПЕРЕМОЖЦІВ. За його кожною клітиною криється світлина конкретної людини – так само, як і за цифрами зі статистики криються конкретні люди, які щодня борються зі страшною хворобою.
«Штучний інтелект на основі 772 унікальних фото команди «100% ЖИТТЯ» згенерував узагальнений образ. Вийшов образ «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», сумарно «намальований» близько 3-а тисячами світлин. Штучний інтелект обрав саме жіночий образ, оскільки кількість жіночих світлин була набагато більшою, аніж чоловічих – тисячі жінок працюють у медичні системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом», – розповідає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% Життя».
Як це працює?
Попри повномасштабну війну, тестування на ВІЛ для населення є доступним і безоплатним. Тест можна зробити у свого сімейного лікаря, у кабінетах «Довіри», кабінетах інфекційних захворювань поліклініки або консультаційно-діагностичного центру, Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом, представництвах профільних громадських організацій.
- Найближчий пункт тестування можна знайти на карті: https://prozdorovia.in.ua/de-projty-test/
- Також, найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» пропонує опцію замовити оральний тест на ВІЛ додому https://prozdorovia.in.ua/anketa
- Все про ВІЛ за посиланням https://prozdorovia.in.ua/choise/
- 0 800 500 451 — Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІДу. Працює цілодобово, включно з вихідними та святковими днями.
Перемога – головне, про що мріють наразі всі українці. Тисячі героїв виборюють її зі зброєю в руках, захищаючи наше життя й свободу від підлої й жорстокої рашистської навали. Саме завдяки їх щоденним подвигам ми в боротьбі за життя можемо перемагати зокрема і ВІЛ/СНІД.