fbpx
Сегодня
Опыт 10:15 01 Авг 2022

Как организовать митинг в поддержку Украины за границей и почему это важно

Мир устал от войны и активно переключает каналы, на которых о нем говорят. Но украинцам такая опция недоступна. Так что единственный выход — говорить громче и просить о поддержке настойчивее. Один из способов – мирные митинги по всему миру (укр.)

English version here

"Рубрика" поговорила з українцями, які виходять на акції протестів, організовують їх і розповідають про них іншим.

У чому проблема?

Менше протестів

Як організувати мітинг на підтримку України за кордоном і чому це важливо

Мітинг у Відні

Відень. Середина березня. Площею австрійської столиці крокує кілька сотень людей. Частина з них — із синьо-жовтими прапорами. Попереду їде автівка. На ній — колонка. З неї лунає "я так хочу до тебе, як до матері немовля…" Люди співають. Хтось плаче. Хтось знімає. Згодом відео з процесією з'явиться на ТікТоці. А позначка чергового проведеного мітингу з'явиться на карті #WorldForUkraine. І ще тисячі інших таких самих позначок. 

Українці далі рятуються від війни. І далі хочуть нарешті повернутися додому. Хтось вирішує лишитись за кордоном, але й вони воліють знати, що їхні близькі в Україні нарешті в безпеці. 

Та це неможливо, доки ми не переможемо у цій війні. Доки не отримаємо належної підтримки. Доки не навчимося як слід нагадувати про важливість нашої перемоги для Європи. 

"Зараз на мітинги виходить вже менше людей, так. По-перше, в течії новин та оголошень люди не бачать інформацію про маніфестації, оголошення просто губляться серед потоку інформації. По-друге, українські переселенці зайняті облаштуванням свого життя. Багато з них ставлять свої потреби в комфорті понад обов'язок підтримати Україну шляхом своєї присутності на маніфестації", — говорить Анна Клайс, українка, яка вже 8 років живе на Лазурному узбережжі у Франції.

З початком повномасштабної війни Анна включилася в допомогу біженцям і почала активно виходити на протести та братися за їхню організацію. Але зараз протестів менше, хоч їхня роль лишається такою ж вагомою. 

Яке рішення?

Мітинги проти війни

Як організувати мітинг на підтримку України за кордоном і чому це важливо

Стотисячний мітинг у Берліні

Анна розповідає про французів, які підтримують українців, та про Центр допомоги українцям, де волонтерить від початку російського повномасштабного вторгнення. Вона каже — у попередні роки не підтримувала тісного зв'язку з іншими діаспорянами, проте зараз головною рушійною силою мирних акцій є самі ті українці, які перебралися за кордон ще до повномасштабної війни.

"Я долучалася до організації вечорів вшанування пам'яті загиблих у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці та інших містах. До маніфестації на підтримку Маріуполя та інших міст України, які постраждали від російської агресії. Тоді голова асоціації українців в Каннах отримала офіційний дозвіл на проведення маніфестації на площі біля Палацу Фестивалей на певний час (2 години ввечері).

Діє певний регламент поведінки, про який говорили у гучномовець на початку маніфестації. За тиждень до маніфестації я створила івент-сторінку у Фейсбук з усіма деталями (українською та французькою мовами) та поширила інформацію у різних групах. Власне, так і виглядає організаційний процес", — ділиться Анна. 

Поширення інформації про акції — чи не найважливіший пласт роботи, від якого залежить масовість заходу. У Німеччині існує окрема інформаційна платформа, яка інформує про прийдешні мітинги. Її засновник Юрій Кечур розповідає:

"MUCraine є українською інформаційною платформою в Мюнхені та висвітлює локальні заходи на підтримку України: мітинги та благодійні івенти. Ми об'єднуємо українську та німецьку аудиторії. Одна з наших цілей — надання оцінки та публічності непростим політичним відносинам між обома країнами, а також представлення української позиції в німецькому політикумі: в умовах, коли ми не можемо допустити, щоб українська доля вирішувалася без українців.

Російсько-українська війна як явище є однозначною для всіх українців і відтак об'єднує їх. Натомість Німеччина з 24-го лютого ставала все більш поляризованою та розчеплялася на правих і лівих, на пацифістів та затятих вояк, на тих, хто донатив всі свої збереження на підтримку України і тих, хто готовий був віддати всі пострадянські землі росії заради збереження європейського комфорту".

Як це працює?

Панацеї немає, але є шанси

Як організувати мітинг на підтримку України за кордоном і чому це важливо

На думку Юрія Кечура, спад уваги до України є цілком очікуваним явищем. Проте перед дипломатами і всіма, кому не байдужа Україна, далі стоїть завдання у створенні якомога більшої кількості довгострокових домовленостей про конкретну підтримку. Та як цю увагу привертати далі і як спонукати людей виходити на протести?

"Українцям слід постійно нагадувати, що їхня особиста безпека за кордоном не означає безпеку їхніх співвітчизників. І що мітинги напряму з нею пов'язані. Адже вони не лише висловлюють прохання України до місцевої влади про військову та економічну допомогу, але й постійно нагадують громадянам країни-господаря: війна не закінчилася.

Зменшену увагу до мітингів можна також компенсувати, залучаючи біженців з України. Їм важливо пам'ятати, що їхній прихисток за кордоном та соціальні пільги є значною мірою заслугою мітингів та соціального тиску. І все добре рано чи пізно закінчується, особливо якщо не нагадувати про необхідність це продовжити (себто, не нагадувати про війну). Часто у біженців виникає багато вільного часу і бажання соціалізуватися. І тут тільки два варіанти одразу спадають на думку: волонтерські центри і мітинги. А краще — і те, і інше!

Іноземцям у свою чергу слід наголошувати на двох важливих пунктах. По-перше, українці борються не лише за власну свободу, але й за демократичні цінності та спокійний сон кожного європейця. По-друге, плани росії завоювати всі території, де ступала нога російськомовних, а також її погрози іншим країнам ЄС змушують європейців задуматися: а чи не варто непокоїтися не лише за Україну, але й за самого себе? Тож, наша місія — не маніпулювати цими фактами, а лише нагадати про них", — переконаний Юрій Кечур.

Що для цього робить MUCraine: різними шляхами виходить на свою цільову аудиторію і щоденно нагадує їй про те, що діється насправді, яка позиція України, чого ми хочемо від партнерів і чому важливо нарощувати підтримку. 

Це точно працює?

"Я не знаю свого майбутнього"

Як організувати мітинг на підтримку України за кордоном і чому це важливо

Мітинг на Шрі Ланці

Історії українців, які постраждали від війни і всіляко нагадують про це світові, підтверджують, що мітинги працюють і впливають на різних рівнях. По-перше, це допомога вищезгаданій офіційній дипломатії. По-друге, це спосіб домогтися адресної підтримки для тих, хто цього потребує. Українська біженка і учасниця мирних акцій Юлія Володіна після чергового мітингу на Шрі-Ланці розповідає:

"Коломбо дав нам можливість бути почутим, про війну дізналися місцеві, тепер у чатах пропонують допомогу з будь-чим. Мітинг у Коломбо дав нам можливість згуртуватися і злитися разом. Тілом ми були на мітингу, але серцем — з домом. Однією рукою тримаєш плакат, іншою — чатишся з близькими і перевіряєш новини. Ми плакали. Я не знаю свого майбутнього. Але вірю в незламність українського народу".

Тим часом Юрій Кечур підкреслює, що вийшовши на мітинг, ви стаєте повноцінним учасником політичного протистояння і, об'єднавшись з іншими, можете по-справжньому впливати. Навіть якщо конкретного числа на конкретній площі це не відчувається особливо чітко.

"На жаль, майбутнє України знаходиться лише частково в руках ЗСУ і великою мірою в руках західних партнерів. Тож, створюючи якісний контент назовні (для іноземних споживачів), ви стаєте активним учасником політичного протистояння. Ви впливаєте на народ за кордоном, а він — на владу, яка зрештою допомагає Україні", — підсумовує активіст. 

Ще більше корисних рішень!

Як можна допомогти, якщо ви не можете вийти на мітинг

Як організувати мітинг на підтримку України за кордоном і чому це важливо

Не завжди вдається доєднатися до акцій фізично, і це нормально. Проте навіть так ви можете дещо зробити для них:

  • поширюйте інформацію про майбутні мітинги;
  • діліться історіями українців зі знайомими з-за кордону;
  • додавайтесь у друзі до іноземців та діліться на своїх сторінках та у відкритих групах перевіреними новинами з України англійською чи іншою мовами;
  • періодично поширюйте інформацію про те, де можуть отримати допомогу біженці і навпаки — як можна їм допомогти;
  • підтримуйте незалежні українські медіа, розповідайте про них друзям-іноземцям. Нагадаємо, що "Рубрика" має англомовну версію та соцмережі: Facebook та Twitter
7
763

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: