23-го лютого РНБО України ухвалило рішення про запровадження надзвичайного стану по всій території України за винятком Донецької та Луганської областей. Там його введено з 2014 року, але, можливо, тепер введуть воєнний стан. Це рішення має ще затвердити Верховна Рада.
Відповідне рішення 23 лютого підтримали 335 народних депутатів.
Надзвичайний стан запровадили на 30 днів з 00:00 24 лютого.
"Рубрика" розповідає, навіщо це зробили і яких правил потрібно дотримуватися в режимі надзвичайного та воєнного станів.
У Росії вирішили нарешті вивести свою агресію на офіційний рівень. Якщо попередні вісім років війни на Сході України Росія заперечувала присутність там своїх військ, тепер вона ввела їх не криючись. Одразу після (точніше, під час) визнання незалежності самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".
Тепер на окупованих територіях України офіційно знаходяться російські військові та воєнна техніка. А вздовж кордонів України з Росією та Білоруссю стягнуто 150-тисячне військо разом з важкою технікою.
Хай там як, а Україна готова захищатися і вже це робить.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що воєнний стан в Україні введуть лише в разі повномасштабного наступу. Тим часом опозиція та окремі політики й посадовці закликали президента оголосити надзвичайний стан у країні.
Зрештою РНБО ухвалило рішення про введення надзвичайного стану. За це має проголосувати і Верховна Рада. Надзвичайний стан діятиме впродовж 30 днів по всій Україні, крім Донецької і Луганської областей. За потреби його продовжать ще на 30 днів указом президента.
Отож, надзвичайний стан сьогодні в Україні передбачає:
Що ще теоретично може передбачати надзвичайний стан, але про що не йдеться просто зараз:
"Це буде посилення охорони громадського порядку та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства, це може бути обмеження руху транспорту, додатковий огляд транспорту, перевірка документів у фізичних осіб.
Ці питання є превентивними, щоб в країні зберігався спокій, працювала економіка, для запобігання дестабілізації…" – пояснив секретар РНБО Олексій Данилов на брифінгу 23 лютого і додав, що на житті більшості громадян це ніяк не відобразиться.
Лише мобілізація оперативного резерву (це придатні до військової служби люди, які вже були на фронті). Принаймні зараз. Про це заявив Володимир Зеленський 22-го лютого. Якщо ви є резервістом, зверніться у свій військомат.
Закон передбачає можливість обмеження доступу до інтернету. Але секретар РНБО вже заявив, що влада не планує таких заходів і намагатиметься їх усіляко уникати.
На випадок зникнення зв'язку можна встановити на телефон месенджери Bridgefy або Briar, які передають інформацію за допомогою Bluetooth і не потребують інтернету. Важливо: такий самий месенджер має бути на телефоні людини, з якою ви плануєте зв'язуватись.
Ви зможете пересуватись між містами та областями. Але перед тим вас перевірять. Наприклад, обшукають вашу автівку.
Окрім цього, влада може сама організувати евакуацію населення з одних міст/регіонів до інших, якщо буде така потреба.
Так. Обов'язково.
Деякі підприємства можуть переорієнтувати на виробництво товарів, необхідних під час надзвичайного стану. Також може бути встановлення порядку розподілу харчових продуктів, предметів першої необхідності.
Але наголошуємо: зараз йдеться тільки про контроль руху транспорту, його перевірку та перевірку документів.
Зараз обговорюють таку ймовірність. Поки інформації, що конкретно воєнний стан передбачатиме на Донеччині та Луганщині зараз, немає. Але законодавство передбачає можливість введення таких заходів:
"Рубрика" далі стежитиме за новинами і розповідатиме про правила, яких буде необхідно дотримуватись українцям.
Нематериальное культурное наследие Украины — это больше, чем знания, навыки или ритуалы. Это часть живого… Читати більше
“Рубрика” пообщалась с организацией, которая оказывает комплексную поддержку семьям, в частности дает возможность оставить ребенка… Читати більше
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проект "Войско+1" стал новой рекрутинговой платформой, благодаря которой десятки гражданских мужчин и женщин смогли найти… Читати більше
“Рубрика” рассказывает, на что обратить внимание, когда вы выбираете светоотражающие элементы, а также почему зимой… Читати більше
Замечали ли вы, как изменение погоды способно испортить ваше настроение или самочувствие? Внезапная головная боль,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.