fbpx
Сегодня 03/08/2020 23:44
Дата 00:43 27 Май 2018

Любовь и критика: 6 ответов урбанистов об отношении к Киеву

Ко Дню столицы мы задали общественным активистам несколько вопросов (укр.)

Сьогодні, в останню неділю травня, прийшов час Дня Києва. Вперше святкування цієї дати відбулося 36 років тому на честь 1500-річчя Києва – був проведений тематичний вернісаж на Андріївському узвозі. А вже з 1987 року День міста Києва став офіційним.

Примітно, що дата з'явилась саме завдяки представникам громади – її запропонував журналіст та активіст В'ячеслав Лашук.

Сучасний Київ потроху стає справді європейським. Причому в основному – зусиллями небайдужих городян. З кожним роком перетворюється у більш дружнє до пішоходів, з'являються громадські простори, виникають локацій, де можна з користю провести час. Звичайно, і проблем вистачає – інфраструктурні, організації міського простору…

До Дня народження міста "Рубрика" запитала у відомих активістів та урбаністів, чим для них є Київ, за що вони його люблять, і як можна змінити місто на краще?

Для мене Київ в першу чергу — рідне місто, я народився на Лук'янівці, але вважаю своїми і центр, і Троєщину, і Теремки. Рідне місто – це коли де б ти не був, в якому б хорошому місці – хочеться повернуться додому і зробити вдома краще.

Покращувати в Києві є багато чого. Можна багато говорити про якісь господарські рішення — безпечні вулиці, хороші трамваї, зеленню житлові райони. Але саме будь-яке місто в першу чергу – це люди, і найважливіше, що хотілося б змінити, поліпшити в Києві – це ставлення людей до Міста. Щоб неважливо де ти народився – на Печерську, в Макіївці або поблизу Варшави – легко міг відчути себе як вдома, жити цим містом, покращувати його.

Спустившись же до конкретних рішень – це реальна система міського самоврядування, що не коли 120 депутатів і мер, якого дай Бог щоб затвердив президент вирішували все, — а реальні місцеві ради, комітети мікрорайонів, вулиць. Це виборність глав районних адміністрацій – нехай буде мер Троєщини! — муніципальна поліція, бюджети, що формуються знизу; розроблені жителями, а не забудовниками плани територій.

При цьому система повинна бути відкритою – тоді і передмістя захочуть вступити до Києва на правах федерації або конфедерації. Адже майбутнє – за містами, що ростуть і відкритими світу

Григорій Мельничук, співкоординатор Ради з урбаністики Києва:

Київ – місто можливостей. Я тут народилася, закохалася, розкриваю свої таланти і надихаю інших на зміни. Своїм прикладом громадської діяльності наша команда ГО "Парк Наталка" доводить, що можна реалізувати будь яку мрію, якщо щиро вірити, любити своє місто і залучати всіх до спільної реалізації.

Парк Наталка сьогодні один із найкрасивіших, комфортних, інклюзивних парків міста! І ми пишаємося що маємо можливість творити добрі діла, робити Київ більш зеленим та квітучим. Надихайтесь відпочинком в парку Наталка, заряджайтесь енергією змін, покращуйте себе і наш любий Київ

Наталія Чорногуб, голова правління ГО Парк Наталка

Для мене Київ — це місце, де я працюю і відпочиваю з друзями, іноді їжджу велосипедом. Люблю в ньому приємні публічні простори, які сприймаю як великі громадські вітальні – Контрактова площа, вул. Сагайдачного, які віднедавна стали пішохідними.

Подобається, що в Києві можна перевозити велосипед у громадському транспорті: фунікулері, міській електричці, трамваях і тролейбусах, а от у метро поки що ні, на жаль.

Люблю людей, які розвиваються самі і розвивають місто навколо, таких у Києві дуже багато. Люди в Києві часто готові прийти на допомогу, навіть незнайомі, наприклад, коли треба витягнути велосипед з підземного переходу без пандуса 🙂 Не люблю підземні переходи і сходи без пандусів, мости, які необлаштовані для пішоходів і велосипедистів. Бракує безпечних велопаркінгів біля станцій метро. Але добре, що Київрада одностайно ухвалила велоконцепцію, а в Громадському бюджеті переміг проект про велопарковки біля метро

Марина Блудша, медіакоординаторка Асоціації велосипедистів Києва

Мені подобається Київ тому, що він є культурним центром, де люди можуть знайти для себе багато різних занять, що сприятимуть розвитку України. Київ – це саме те місто, де люди з різних галузей діяльності об'єднуються разом для вирішення тих чи інших проблем.

Ще одна чудова якість Києва – зручне розташування. Що на схід, що на захід країни їхати зручно і займає це відносно невеликий час.

Дуже люблю те, що у місті є багато водоймів зі значною кількістю зелені по набережній лінії. І хотілося б, щоб місто ставало все більш зеленим

Володимир Антків, учасник НУО "Ренесанс міст"

Для мене Київ — саме зелене і рідне місто. Найбільше я люблю його за острови, за Труханів острів, за Гідропарк, за Дніпро… Зелень і водойми – ось для мене справжній Київ.

Дуже хочеться, щоб місто стало більш комфортним для його жителів і гостей. Є багато моментів, які, в принципі, змінити нескладно. Важливо поліпшити логістику і рух транспорту, налагодити систему так, щоб людина менше часу витрачала на дорогу, і більше – на життя.

Крім того, дуже важливо, щоб суспільний простір було доступним. Коли моя дитина була молодшою, ми з дружиною часто стикалися зі складністю пересування по Києву з коляскою. Так не має бути. Громадський простір Києва має бути комфортним, інклюзивним та безпечним для всіх груп населення

Олександр Чепурко, громадський активіст

Для мене Київ як лабораторія з лаборантською: увесь час на роботі, але інколи закриваюсь в своїй комірці-лаборантській, щоб виспатись… А потім знову до експериментів, дискусій, пошуків, гіпотез, шуму приладів і постійних відвідувачів.

Київ для мене мінливий як настрій: якщо він привітний – я теж в доброму гуморі, і навпаки, можу розчаруватися, якщо опинюсь в агресивному середовищі.

Я дуже люблю міста з водоймами і зеленими зонами, навіть якщо вони точково. Тож, я мрію, щоб у Києві вся набережна була доступна людям. В різних дизайнах: від бетонно-прогулянкових до природних… І щоб змінилась екологічна свідомість киян на користь розумного поводження

Алла Петренко-Лисак, соціолог, дослідниця міського простору, викладач
49
3245

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Загрузить еще
Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: