Ноябрь 2014 года стал для защитников Донецкого аэропорта одним из самых напряженным, начиная с сентября. Фактически в том месяце оборону держала 79-Николаевская аэромобильная бригада, бойцы Добровольческого Украинский Корпуса и 74-й отдельный разведывательный батальон. 30 ноября оборону Донецкого аэропорта приняли бойцы 90 аэромобильного батальона, на плечи которых выпал самый сложный этап боев за ДАП (укр.).
Місяць починався з перемог – 2 листопада десантники вибили з другого поверху нового терминалу бойовиків. У відповідь супротивник почав масовані обстріли наших позицій не тільки з гранатометів, мінометів і стрілецької зброї, але й важкої артилерії і реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Окремо слід відмітити використання бойовиками (серед яких на той час було дуже багато етнічних росіян, громадян Російської Федерації) 100-міліметрових протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра», які виводила на пряму наводку.
Першим скорботний список загиблих в аеропорту відкрив сержант 79-ї бригади Юрій Голота, який загинув під час мінометного обстрілу в ході штурму російськими бойовиками диспетчерської вежі.
На жаль, далі наші втрати тільки виросли – вже наступного дня в бою від кулі снайпера загинув підполковник Павло Колесніков, який на той момент був заступником військового комісару Миколаївської області і був прикомандирований до 79-ї бригади.
Як згадували свідки: "Сепаратисти ж воювали в такий спосіб: постійно хаотично провокували нас вогнем у відповідь, а коли ми не витримували й відстрілювались, їхній снайпер фіксував наші вогневі точки й намагався їх "гасити".
В той день супротивник, згідно наших розвідданих, мав дуже великі втрати від артилерійського вогню 55-ї артилерійської бригади. Так, внаслідок вдалого вогневого нальоту було знищено або пошкоджено 4 танки бойовиків, 2 БТРа, 2 гаубиці Д-30 та 1 БМП.
Як і раніше, складно доводилося пробиватися конвоям постачання. Так, в ніч з 7 на 8 листопада при прикритті такого конвою загинув солдат Богдан Здебський. Вранці 8-го числа при виставленні «секретів» поблизу нового терміналу група десантників попала у засідку – в результаті двоє бійців отримали смертельних поранень.
Місяць був дуже багатий на полонених – відомо як мінімум про три випадки. Так, в 10-х числах в аеропорту Донецька був затриманий бойовик з Пермської області. 12 листопада на одному з блокпостів біля аеропорту затримано автомобіль з двома бойовиками, які помилково виїхали на наші позиції. Відомо прізвище одного захопленого в полон росіянина – Олександр Бондарук з Мурманську. А 23 листопада по злітній смузі з піднятими руками прийшов і здався українським військовим в аеропорту бойовик з російським паспортом. Що його спонукало на це досі не відомо.
13 листопада під час довезення продовольства та проведення планової ротації особового складу колона потрапила в засідку – в результаті були поранені п'ять військових. Як згадував один з бійців 74-го розвідбату Олексій Матлак: "Настрашнішим під час моєї ротації були дорога туди й назад та вивантаження БТР. Наприклад, б'є артилерія, бачиш розриви 120-мм міліметрових мін, скажімо, в 100 метрах на взлітці аеропорту, а в цей час маєш вивантажувати ящики зі зброєю, амуніцією, набоями".
Наступного дня терористи обстріляли колону поблизу аеропорту Донецька біля села Первомайське Ясинуватського району — військові виходили на ротацію та потрапили у засідку, машина згоріла. Загинули двоє вояків 28-ї бригади – Руслан Біленко та Іван Ворохта.
18 листопада у бою від кулі снайпера загинув солдат 74-го окремого розвідувального батальйону Полянський Ілля Анатолійович. В той же день було підбито відразу два танка 5-ї роти 1-ї окремої танкової бригади. Тільки дивом екіпажі змогли вийти цілими і майже неушкодженими. Однак під час відходу пропав безвісти механік-водій Євген Савенко – отримавши контузію, він пішов не в ту сторону і потрапив в полон до бойовиків. До цього дня він вважається зниклим безвісти.
19 листопада українські військові — 93-я мехбригада — відбили у бойовиків стратегічну висоту поблизу Донецького аеропорту, з якої ворог регулярно обстрілював захисників аеропорту.
У відповідь бойовики розпочали штурм позицій в аеропорту. Так, тільки 27 листопада наші бійці відбили 13 спроб атакувати. Не обійшлось без втрат. Під час боїв біля аеропорту вночі 21 — 22 листопада загинуло двоє розвідників зі складу "Добровольчого Українського Корпусу" , в тому числі досвідчений боєць Всеволод Воловик.
Його участь у війні на Донбасу була дуже драматичною. Маючи військову освіту (у 1987 р. він закінчив Калінінградське військове авіаційно-технічне училище за спеціальністю "радіотехнічні засоби") на початок Революції Гідності він був капітаном у відставці. Вже взимку долучився до "Правого сектору". Влітку воював на Донбасі, попав у полон. Провів 45 діб в підвалах на окупованій території Луганської області. Він зміг переконати бойовиків, що він військовий і вийшов з полону за обміном. Воював в районі Донецького аеропорту. Нині ім'я В. Воловика носить окрема тактична група Добровольчого українського корпусу.
28 листопада бойовики тричі обстрілювали аеропорт, 29-го від 12.00 штурмовий загін найманців атакував новий термінал. Спроба була відбита, двоє військовослужбовців з 79-ї бригади важко поранені.
30 листопада оборону Донецького аеропорту прийняли бійці 90 аеромобільного батальйону, який пізніше ввійшов в склад новосформованої 81 аеромобільної бригади. Але це геть інша історія.
В чем сила улья? Конечно, в пчелах! “Рубрика” рассказывает, как школьный проект вышел за пределы… Читати більше
Уровень бедности в Украине по сравнению с годами до полномасштабного вторжения заметно вырос. Но все… Читати більше
Want to try Ukrainian cuisine? Check out our top 7 picks for the best Ukrainian… Читати більше
Качественное образование в Украине — буквально залог ее будущего. Однако война и дистанционное образование не… Читати більше
Популярність кальяну давно вийшла за межі модного тренду — багато людей сприймають його як нешкідливу… Читати більше
"Рубрика" пообщалась с инициаторами проекта, в рамках которого удалось запустить 20 студий в 12 областях… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.