Кейсы

“Ноты поддержки”: как заведения культуры в громадах на Ровенщине поддерживают военных

“Рубрика” рассказывает о культурной инициативе, которая помогает военным на Ровенщине сохранять эмоциональную стойкость. Повторить это можно в каждой области страны! (укр.)

У чому проблема?

В умовах війни одним із найважливіших завдань є підтримка бойового духу та емоційного стану тих, хто захищає тил від агресора. Військові — це люди, які викладаються на всі сто відсотків, постійно знаходяться у стані напруження, тож емоційне виснаження серед захисників не рідкість. Це своєю чергою впливає на здатність військовослужбовців ефективно виконувати свої обов'язки.

Яке рішення?

Морально підтримати бійців вирішили у Рівненському обласному центрі народної творчості, започаткувавши культурно-мистецький проєкт "Ноти підтримки". Відтак, центр організовує виступи фольклорних аматорських колективів у військових частинах та госпіталях області.

Як це працює?

Зберегти емоційну стійкість

Фольклорний колектив із Березнівської громади. Фото з архіву Рівненського обласного центру народної творчості

Рівненський обласний центр народної творчості вже багато років координує діяльності аматорські колективи у Рівненській області. Центр співпрацює з усіма народними та зразковими колективами, що діють у кожній з 64 громад Рівненщини.

"Українська культура завжди була джерелом національної ідеології, місцем, де формувалися наші цінності та патріотизм. Тому залучення мистецької спільноти до підтримки бойового духу військових стало для нас пріоритетом", — розповідає директорка закладу Ірина Рачковська-Баковецька.

Тож коли в центрі виникла ідея організувати серію благодійних концертів для підтримки військових, тут одразу ж звернулися до громад області із проханням відгукнутися тим, хто має можливість брати участь у проєкті. Ініціативу рівнян підтримали понад 20 колективів області. Відгук був настільки активним, що графік виступів сформували надовго вперед. З репертуаром концертів визначилися одразу — це патріотичні твори, громадянська лірика, українські народні пісні.

"Ми зрозуміли, що на наших очах народжується потужний проєкт. До кінця 2024 року ми зможемо щомісяця організовувати виїзні благодійні концерти в місцях, де дислокуються або перебувають військовослужбовці на Рівненщині", — продовжує Ірина Рачковська-Баковецька.

Вона зазначила, що їхній заклад працює не тільки з колективами, але й із майстрами народної творчості, носіями традиційної культури, музикантами, письменниками та іншими діячами мистецтва. Щомісяця центр народної творчості формує групи, які включають виступи колективів і окремих митців, створюючи повноцінні концерти тривалістю близько двох годин.

Історія знає чимало прикладів, коли концертні бригади, мистецькі колективи, артисти театрів та кіно виїжджали на фронт для підтримки бойового духу військових. Виступи артистів на передовій виконували важливу функцію — зміцнювали віру в перемогу, приносили психологічну розрядку, сприяли збереженню зв'язку з рідним домом. Такі концерти допомагали підтримати колективізм, і що важливо — відновлювали відчуття нормальності. Емоційну підтримку забезпечують сьогодні захисникам і зірки українського шоубізнесу. У Рівному вважають, що важливо підтримувати всіх військових — тих, що на передовій, що несуть службу по всій Україні, що відновлюються й що лише починають свою службу.

Урочистості на Козацьких могилах на роковинах Берестецької битви за участі аматорського колективу із Радивилівської громади. Фото з архіву Рівненського обласного центру народної творчостіЕтнорок гурт з Рівненщини "Косарі". Після довгої перерви гурт поновив творчу роботу, щоб мотивувати українців повертатися до автентичності за допомогою сучасних мистецьких засобів. Фото з архіву Рівненського обласного центру народної творчості

Свіжі дописи

  • Что происходит

Увеличение налогов на табачные изделия: много активистов не согласны с решением

Разбираем, о чем идет речь в законопроекте о постепенном повышении акциза на табачные изделия до… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейсы

582 часа с турникетом: как украинский военный выжил в подвале, несмотря на сложное ранение

"Алексу" 52. Осенью 2024-го он потерял руку в боях в Волчанске. Но именно эта история… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейсы

Сергей Малечко: “У кого-то последняя Тесла, а у меня современный протез”

38-летний Сергей Малечко родом из Черниговской области. С первых дней полномасштабного вторжения добровольцем защищал Украину.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейсы

Связь поколений: как подростки из Николаева учат пожилых людей пользоваться гаджетами

"Рубрика" рассказывает об инициативе, которая во всех смыслах налаживает связь между поколениями — и эмоциональную,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Что происходит

Top celebrities supporting Ukraine in 2024: from donations to advocacy

Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Здоровье

Меня уже ничто не радует: что такое ангедония и как вернуть себе удовольствие от жизни

Ничего не хочется, а вещи, которые раньше приносили удовольствие, больше не радуют? Сегодня все больше… Читати більше

Monday November 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.