fbpx
Сегодня 26/01/2021 17:32
Калькулятор 18:20 24 Янв 2020

Сколько стоит выносить и родить ребенка? Подсчитали после заявления Новосад

Вырастить ребенка всегда было вызовом для родителей, в том числе и с финансовой точки зрения. Кажется, сейчас молодые семьи чувствуют это особенно остро. Разобрались с тем, сколько же на самом деле в Украине нужно денег для того, чтобы дать жизнь новому человеку (укр.)

Днями слова міністерки освіти Ганни Новосад про те, що 36 тисяч гривень маленька зарплата, щоб утримувати дитину, викликали неоднозначну реакцію серед українців. Проте міністерка вже висловилась, що Кабмін працює над збільшенням зарплати освітянам та різниця у доходах її не влаштовує.

Виявилось, що це складне питання та багато молодих сімей бояться заводити дітей саме через брак стабільності та коштів. Тим часом суспільна думка, стереотипи та батьківське "народжуйте, допоможемо, а ми і в гірші часи народжували та якось вижили" чинять на молоді сім'ї неабиякий тиск. 

"РУБРИКА" вирішила дослідити, скільки треба грошей, щоб наважитись на народження дитини. 

Ведення вагітності: приватна клініка та державна

скільки коштує народити дитину

Фото unsplash.com

Ведення вагітності та постійний контроль у лікаря — важливий етап для молодої породіллі. Вчасна здача аналізів, перевірка УЗД забезпечує спокійний плин вагітності, переконують лікарі. Для того, щоб це зробити, треба стати на облік до акушера-гінеколога. Роблять це з 6 тижня вагітності. Ми зрозуміли, що молоді пари обирають між тим, чи народжувати та проходити обстеження у приватній клініці чи в державній. Перевага приватної у тому, що одразу замовляєш комплекс послуг, про які завчасно попереджають, також у приватній клініці часто діють знижки на пакети.

На сайті приватної клініки "Оберіг" ведення вагітності розбили на два етапи: з 6 по 13 тиждень вагітності (вартістю 28 000 гривень), та з 14 по 28 тиждень (25 372 гривень). У кожну програму включений перелік послуг: від 10 консультацій лікарів-акушерів, консультації інших лікарів, аналізи тощо. 

У приватній клініці "Лелека" ціни стартують від 22 750 до 45 800 тисяч гривень в залежності від того пакету, який обирають батьки. 

У приватному пологовому будинку "Адоніс" ціни на ведення вагітності стартують від 30 000 гривень. Програм ведення вагітності багато, треба обирати. Цікаво, що у цьому центрі є програми планування вагітності. "Планую стати мамою" коштує 9468 гривень, а "планую стати татом" коштує 3 546 гривень, у програму входять консультації лікарів та обстеження, необхідні для зачаття дитини. 

Ще одна популярна клініка "Isida" надає послуги з ведення вагітності від 19 000 до 40 000 гривень. Все так само залежить від обраного пакету послуг. 

Ведення вагітності у державних пологових будинках безкоштовне, проте за здачу аналізів та інші обстеження доведеться все ж таки платити згідно заявлених цін. Здебільшого це обходиться вагітній майбутній мамі приблизно у 4000 гривень.

Звичайно, у сучасному світі хочеться витрачати менше часу на вистоювання черг у клініках, тому часто молоді батьки надають перевагу приватним клінікам, але це коштує дорожче. Тим паче, що як ми вже писали, багато вагітних продовжують працювати та не йдуть у декрет.   

Читайте також:  Декрет і заробляння грошей: як і ким працюють матусі з малям на руках

 Пологи: від 50 тисяч гривень у приватній клініці

скільки коштує народити дитину

Фото unsplash.com

Пологи — найбільш важлива частина для появи дитини на світ. Зазвичай, молоді батьки відповідально ставляться до цього процесу та хочуть, щоб усе пройшло на найвищому рівні. Ми поцікавились, скільки коштує  

Вартість пологів у приватних клініках:

  • в "Isida" — від 68 688 до 80 000 при замовленні різних пакетів. Знижку роблять, якщо проходити інші пакети для породіллі
  • в "Адоніс" — від 49 900 до 58 000
  • у "Лелеці" — від 53 000 до 107 000

До речі, всюди у приватних клініках пропонують доплачувати за кесарів розтин. Вважається, що у державних пологових будинках всі послуги безкоштовно. 

 "Народити за 36 тисяч гривень можна"

Журналістка Анна Айзенберг каже, що за 36 тисяч гривень народити в Україні зараз реально.

"Варто пам'ятати, що у тебе є 9 місяців, щоб накопичити кошти. При тому, скоріше за все, є чоловік, який також заробляє і ви можете разом відкладати гроші. Потім одноразово виплачуються декретні кошти, розмір яких залежить від вашої зарплатні. Після пологів виплачується тільки державна допомога у розмірі 30 тисяч гривень: 12 тисяч одразу і 860 гривень щомісячно. Ми обрали для себе приватний пологовий будинок. Хочу одразу сказати, що там ставлення до мене як до самої дорогої людини у світі: ти постійно під наглядом і до тебе приходять весь персонал і питає, як ти, чи не треба допомога, а якщо вона потрібна (бо у мене, наприклад, був кесарів розтин), то натискаєш на кнопку і до тебе одразу приходять, допомагають підняти дитину. Я впевнена, що у різних людей свій досвід і комусь може і не сподобалось. Можна обрати і державний пологовий. Я знаю історії про те, що знайомі народжували там зовсім безкоштовно і все було добре, але і про те, як знайомі народжували і сплачували благодійні внески і подяки лікарям в у.о. Нам обійшлись пологи у приватному пологовому приблизно у 2 тисячі доларів". 

Серед опитаних нами матусь були такі, що розповідали про випадки, коли їм дійсно пропонували дати хабар, щоб акушерка у державному пологовому взялась вести вагітність та забезпечувала потім кращою палатою. Розмір хабара у таких випадках варіювався від 500 до 1500 доларів

"Треба пам'ятати", каже Анна, "що якщо хочеш обирати кращі умови, прийдеться платити. Можна піти на ведення вагітності у державну жіночу консультацію. Огляди і все інше у державних пологових безкоштовні, проте аналізи здавати призначають на 7 ранку. Мені особисто не хотілось так рано йти, я все робила у приватних кабінетах. Додам, що у мене були питання по вагітності, я лежала на збереженні, і там погано годували і ставлення було до мене, як у звичайній лікарні, — ніхто не пояснював, що мені роблять: що колять, як, який від цього потім ефект. При цьому моєї думки не питали. У приватних установах пацієнтам спочатку все роз'яснюють, а вже потім щось роблять. У державних же, мій досвід показав, що балакати ніхто з тобою не буде. Загалом, якщо дивитися на 36 тисяч, як на суму для народження та виховання дитини, то завжди треба дивитися в контекст. У Києві ціни одні, десь в Житомирі, Чернігові чи Мукачеві інші. Як і інші заробітні плати. Все дуже відносно. І якщо комусь цих грошей вистачить, іншим ні. Але якщо говорити про цю суму в контексті заробітної плати Міністра, яка є однією з ключових людей в державі — це дуже маленька заробітна плата, яка не відповідає ані її ролі, ані тим сподіванням, що покладають на неї громадяни держави".

скільки коштує народити дитину

Фото unsplash.com

Молода мама Олена з 2-місячною дитиною каже, що народжувала у державному пологовому. Їй це обійшлось майже безкоштовно.

"Я потрапила на пологи на швидкій. Ведення вагітності було там само, все безкоштовно. Лише декілька разів ми платили за скрінінг, який коштував 250 гривень. Єдине, що все купувати самій варто було у пологовому: одяг тощо, їжу для мами. Загалом, 36 тисяч гривень це не багато і не мало, проте на перший рік для того, щоб забезпечити дитину вистачить, далі витрати збільшуються", розповідає вона.

Head of sales компанії "Fraktal" Мирослава Насєдкіна народжувала у 7 пологовому будинку, і це коштувало їй 3500 тисячі гривень

"Моя вагітність спочатку велась у жіночій консультації Печерського району (коштувало 3500 гривень, але щомісяця треба було здавати аналізи). Мені було незручно, бо треба було їздити туди, тому я робила аналізи у приватному кабінеті, а в консультацію надсилала результати. Щомісяця виходило від 300 до 800 гривень, тобто за весь період вагітності це коштувало близько 7 тисяч гривень додатково до тих 3500, що вже сплатила у консультації", каже Мирослава. 

Мирослава також розповіла, що перед тим, як обрати пологовий будинок, читала багато відгуків, і зрозуміла, що 7 пологовий — єдиний перинатальний центр у місті і там народжували в тому числі знаменитості. 

"Тим більше, зірки склались так, що мій лікар-гінеколог, як виявилось, ще й акушер і приймає у цьому самому 7 пологовому будинку. Для мене цей вибір був очевидним. Коли я стала на облік у 7 пологовий на 35 тижні вагітності, то мені це коштувало 3500 гривень (у цю вартість входять лікар, який чергує у той день, коли у тебе почнуться пологи, індивідуальні палати на двох осіб). До того ж я підписувала з лікарем договір про те, що вона приїде на мої пологи безвідносно того, чи буде вона на чергуванні. Зараз моїй дитині півроку, але я продовжую працювати з дому, не кидаю роботу, заробіток залишається. Я дивилась ціни на няню, то у середньому це коштує 70 грн за годину. Щодо муніципальної няні ми розглядали цей варіант, проте це не зручно навіть самим няням. Від няні ми відмовляємось, з дитиною будуть допомагати поки що батьки. Я вважаю, що 36 тисяч гривень це не супер гроші, проте на перший рік після народження дитини вистачить. Вакцини для дитини — дорого, але у перший рік немає інших великих витрат. Мені зрозуміло, чому міністерку критикують: є ситуації, коли люди на таку суму живуть утрьох. Я не розумію, чому міністерка сказала таке у публічній площині. Це не однозначно", — каже Мирослава. 

Як можна зекономити на пологах  

скільки коштує народити дитину

Фото unsplash.com

Загалом, можна знайти способи, як зекономити на пологах, ми обрали декілька способів: 

📌 Страховка. Медичне страхування зараз популярне, проте не всім доступне. Молода мама Дарина розказала нам, що страховка — це хороший варіант, проте і тут є нюанси.

"У нас є страховка з роботи чоловіка, він за неї платить близько 1000 гривень на місяць це символічна сума, бо якби ми за неї платили самостійно, то виходило б близько 2 тисяч доларів. Власне ця страховка передбачала повне покриття всіх витрат, тому ми швидко обрали приватний пологовий, бо, звісно ж, жодні неформальні чи так звані благодійні платежі страховка не покриє. Коли укладали договір, було вказано, що все, включаючи екстрене кесарево, покриває страховка", — каже Дарина.

📌 "Домашні пологи". Зараз це популярний тренд. Активно його почали обговорювати у соціальних мережах після того, як популярна блогерка Софія Стужук виклала відео своїх домашніх пологів. Загалом Софія популяризує усвідомлене материнство та еко-життя, тому для неї народжувати вдома, особливо, вдруге — це не несподіване рішення. Однак це лише опція і ми не можемо наголошувати на тому, що це дійсно потрібно робити, адже планування вагітності та пологи — це особиста справа кожного. 

📌 Замовляти пакети послуг у приватній клініці одразу. Так знижки на подальші взаємодії будуть більшими, а отже і витрати — меншими.  

135457

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

9 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Гость

Після совкових злиднів майже кожен, хто доривається до влади, чи з мажорів у бізнесі, намагається випендритися перед іншими, похизуватися своїм статусом, тому і потребує для себе ще більших понтових витрат. А якщо витрачати з розумом на виправдані потреби, то навіть дитину можна народити, користуючись і державними закладами за набагато менші кошти, ніж для цього визначає собі міністерка з освіти. Якщо вона в цьому така недосвідчена, то як вона може вчити інших, і керувати цим процесом в самій освіті.

2
Гость

У нас хто більше отримує, той і більше скиглить, потребуючи для себе ще більше, і як правило, за рахунок інших, намагаючись підвищити свій статус завищеними для себе потребами. А якщо не викаблучуватися, то і народити можна в звичайних лікарнях з меншими затратами, як і всі інші, хто не має навіть середньої по країні зарплати.

3

История четырех летней давности: бесплатное наблюдение в городской консультации, сдача анализов и скринингов в частных клиниках (до 2000 грн), подписание обменной карты с 7 пологовым будинком в Киеве (1000 грн + лекарства по предоставленному списку 1000+ грн), роды с дежурным врачем (благодарность врачам - по-желанию). В принципе, совсем недорого. Но... реальность такова, что сейчас 36к+ грн это откровенно мало. Консультация педиатра в нормальной частной клинике - 800 грн. Даже с абсолютно здоровым ребенком, этих денег хватит только на проведение годовых осмотров и вакцинацию. Пособие для страны, в которой происходит демографический кризис, выглядит очень смешным.

4
Гость

С пособием, действительно - очень мало. И вообще, прожиточный минимум на новорожденных должен быть в том же размере, а может ещё и больше, чем для всего остального населения, ведь они такие же люди, как и все, к тому же и потребности требуют к себе ещё и больше, пока сами не пойдут на работу. А вот с якобы "непомерными" затратами на рождение, то здесь нужно просто закатать губу и обойтись без выпендрёжа посещений элитных клиник, а вполне родить и в обычных государственных по минимальным затратам, как вынуждена делать б0льшая часть населения вне столичных персональных палат, а в рядовых районных больницах. Если бы это было не так, то вся страна со своей средней зарплатой не более 10 тыс. грн., просто бы не могла рожать. Зато те, кто больше получают - и больше только ноют, чем больше имеют, тем больше хотят.

5
Гость

Рождение ребёнка - крайне стрессовый, болезненный и опасный процес для женщины. Логично что она хочет провести его в комфортных условиях, а не с видом на облезшую краску и отпадающий кафель, с врачами которых не особо интересует её удобство и состояние.
Это как бы не выпендрёж и непомерные затраты - это нормально, для людей, которые себя уважают.

А по поводу минимума на новорожденных, я считаю, что его вообще не должно быть. Если нет денег родить ребёнка - значит человек пока не может себе позволить произвести новую жизнь. Презервативы стоят дешевле чем воспитание малыша. И это ответственность родителей - заработать на младенца, а не государства, раз уж они хотят завести ребёнка.

6
Гость

Можно навести массу примеров среди личного окружения, где конкретно и в провинциальном, даже областном центре рождение ребенка обходилось не более 4 тыс. грн. без персонального выпендрёжа. Пусть такая министерка приезжает из своей столицы с мажорными потребностями рожать в рядовой райцент, тогда ей с головой хватит её зарплаты ещё и на вагон подгузников.

7
Гость

Рождение ребёнка - крайне стрессовый, болезненный и опасный процес для женщины. Логично что она хочет провести его в комфортных условиях, а не с видом на облезшую краску и отпадающий кафель, с врачами которых не особо интересует её удобство и состояние.
Это как бы не выпендрёж и непомерные затраты - это нормально, для людей, которые себя уважают.

А по поводу минимума на новорожденных, я считаю, что его вообще не должно быть. Если нет денег родить ребёнка - значит человек пока не может себе позволить произвести новую жизнь. Презервативы стоят дешевле чем воспитание малыша. И это ответственность родителей - заработать на младенца, а не государства, раз уж они хотят завести ребёнка.

8
Тетяна

Ну а цю статтю що її родичі "сотворили"??? 😂😂😂 Державна поліклініка безкоштовна і пологи безкоштовні???? Ви що побували у паралельній реальності??? Бо у нас кожен похід до лікаря к-ка сотень, к-ка тисяч за домовленість про пологи, к-ка тисяч за самі пологи, а на кесарів розтин то сума й зовсім множиться!

9
Гость

Новосад виписала б собі 1 процент від мільярдних замовлень міносвіт як Коболєв, а ні то віддати гроші не отримавши послуг. У "коболєвих" зарплатня бюджетників, які чомусь теж себе оцінюють на мільярди на держслужбі.

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: