Полезности

Общественные советники: кто такие и зачем

Під кураторством Міністерства юстиції в Україні другий рік здійснюється проект «Громадські радники», мета якого є побудова сталої та спроможної спільноти, що може орієнтуватися в лабіринтах правових норм і процедур. Вже підготовлено три хвилі громадських радників, це трохи більше 60 людей.

Розібралися, кого ж можна називати громадським радником і як ним стати.

Хто вони

Громадський радники – це параюристи, тобто фахівці, які не обов'язково мають фахову юридичну освіту, але можуть надавати допомогу населенню в питаннях, що стосуються правових методів вирішення проблем, як окремих людей, так і громади в цілому. Радники отримали базові знання в різних галузях права, мають навички вирішення питань соціального характеру. Знаються на принципах реформ, що запроваджуються в державі, можуть виступати провідниками та популяризаторами цих процесів.

Як діють

Громадські радники, будуючи конструктивні діалоги, починають зі своїх сусідів – показують, як відстоювати права у своїх громадах, у своїх власних будинках. Розмовляють з колегами про те, як розвивати трудові колективи. Скеровують на допомогу, зорганізуються з тими, хто солідарний з ними – щоб намагатись вирішити ту чи іншу проблему.

Громадський радники вже діють у 15 областях (64 громадах) України і прагнуть розвивати ідеї, що можуть посилювати вплив позитивних та послаблювати вплив негативних трендів. А саме – орієнтуються на те, щоб допомагати людям жити в реальності, пропагувати зміни, працювати з молоддю, дітьми, популяризувати успішні кейси спільноти, привчати, що «закон в громаді – один для всіх». Їхній ідеал – демократичне, вільне суспільство, де всі люди будуть жити у злагоді та будуть користуватися рівними можливостями.

Як стати громадським радником

Участь у навчанні відбувається на конкурсній основі. За результатами конкурсу відібрані учасники и учасниці запрошуються на навчання, що відбувається в три етапи, кожен по три дні з проміжком у місяць між ними.

Для мешканців Північного регіону (Сумська, Київська, Чернігівська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька області) у квітні пройшов перший етап навчання. Також передбачається навчання для мешканців Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Запорізької, Львівської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської та Чернівецької областей.

Для громадських радників створюються умови через запрошення до участі в різних тренінгах. Тим, хто працює з людьми в громаді та у спільноті, допомагають розробляти стратегічні спільні плани для пошуку ефективних рішень.

За новими наборами стежте на Фейсбук-сторінці спільноти.

Для чого

Щоб практикувати силу маленьких та систематичних кроків. Для того, щоб не «прогнуться под изменчивый мир» і залишатись людиною, відстоюючи свої права. Не чекати, що хтось прийде і наведе порядок в громаді, біля твого будинку. Держава в особі чиновників не вирішить проблеми у громаді. Для того, щоб невдоволені, і ті, хто скиглить і чекає що хтось щось зробить все за нього, привчались діяти і розуміти, що тільки від небайдужої частини мешканців залежить, наскільки гарним буде життя у громаді. Для того, щоб виходити у світ із печер власних стереотипів. Час позбавитися від міфів, які весь час насаджували людям політики і заангажовані ЗМІ.

Це може поширити коло відповідальності трохи далі, чим звикли люди до цього. Адже тільки людина несе відповідальність за власне життя, і за те, що з цього життя вона робить. Відповідальність людини – це і порядок у громаді, і депутати, яких обирають в громаді, щоб представляти інтереси виборців та «лікувати» хворе тоталітаризмом суспільство, враховуючи, що майбутнє не можна передбачити, але можна створювати.

Свіжі дописи

  • Здоровье

“Ощущается, будто ты перед телевизором с десятком сюжетов, и при этом нужно что-то делать”: что такое СДВГ и почему это не о воспитании?

“Рубрика” пообщалась с эксперткой Центра когнитивно-поведенческой терапии Александрой Омельченко о проявлениях СДВГ — синдрома дефицита… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Полезности

Журналистика решений работает: 10 лучших статей “Рубрики” в апреле

Решения инклюзии, поддержки, защиты окружающей среды и взаимопомощи: “Рубрика” собрала десять кейсов, которые украинцы воплощали… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Полезности

Рецепты пасок из разных регионов Украины: вкусные праздничные решения

“Рубрика” сделала подборку древних рецептов пасок, которыми поделились жительницы разных регионов Украины. Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Кейсы

“Создаем сообщество, где место есть каждому”: как в Одесской области работает театр “Толерантность”

Здесь молодежи с ментальной инвалидностью помогают самореализоваться, открыть новые таланты и найти свое сообщество. “Рубрика”… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Что происходит

Ограничение консульских услуг для мужчин призывного возраста: объясняем, что с этим не так

Находящимся за рубежом украинским мужчинам призывного возраста ограничили доступ к услугам украинского консульства. Такие ограничения… Читати більше

Friday April 26th, 2024
  • УрбанРубрика

“Мы не просто место трагедии, мы хотим быть местом украинского успеха”: главные решения с идеатона Unlock Bucha

В Буче 18-20 апреля 2024 года провели идеатон Unlock Bucha. Он объединил представителей общественного сектора,… Читати більше

Friday April 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.