fbpx
Сегодня
Спецпроект 17:25 01 Фев 2022

Как настроиться на положительные перемены? 5 книг для восстановления

English version here

У чому проблема?

Інформаційна навантаженість, складні стосунки з колегами чи рідими, постійна зайнятість щодня забирають життєву енергію та натхнення рухатись вперед. До того ж нестабільність сьогодення викликає хвилювання за теперішнє і майбутнє, що виснажує ментальне здоров'я. Але варто прийняти ще й такий факт: наш внутрішній світ та гармонія в ньому залежить від нас самих. То що робити та як діяти, щоб налаштуватися на позитивні зміни?

Яке рішення?

Незалежно від того, новий рік це, перший день місяця чи черговий понеділок, відновлювати свій життєвий баланс варто завжди, коли відчуваєте таку потребу. Основні секрети — визначення пріоритетності справ, фізична активність, вміння приймати обставини та віра у свої сили. Пропонуємо добірку книг для перезавантаження.

Книга

Знову понеділок, а у вас бракує сил піднятися з ліжка та робити справи? Або, можливо, здається, що ви викладаєтесь на повну, а ефективності мало? Справ так багато, що не вистачає дня на те, щоб усе владнати? Про все це в книзі "Без зусиль" від автора Ґреґа Маккеона, який зіткнувся з повним виснаженням і знайшов способи змінити своє життя на краще. Ключовою підказкою в книжці є те, як зробити складне простішим, а важке — легшим.

"Пам'ятайте: зосереджуючись на тому, чого не вистачає, ви втрачаєте те, що маєте. Зосереджуючись на тому, що маєте, отримуєте те, чого не вистачає". 

  • Як це спрацює? Книга допоможе обрати легший шлях, перетворити нудні повсякденні звички на корисні справи для задоволення, звільнитися від образ та навчить розумінню того, що для успіху не обов'язково виснажуватись та перепрацьовувати.

Радість руху. Як фізична активність додає впевненості, зближує людей і робить їх щасливішими

Люди протягом еволюції вижили зокрема й тому, що їм було приємно займатися фізичною активністю. У давні часи виживав той, хто рухався і добував собі їжу. Життя сьогодні потребує менше руху, а отже ми втрачаємо ту ейфорію. Задоволення від активного життя здатне поліпшити настрій та покращити спілкування, варто лише звернути увагу на свій розпорядок дня та додати фізичні вправи. Психологиня і тренерка Келлі Макґоніґал розповідає, як рух змінює настрій, а тренування приводять до фізичних та емоційних змін.

"Наша здатність переживати ейфорію від фізичних вправ пов'язана з життям наших давніх предків — мисливців, добувачів, збирачів. Нейрохімічний стан, коли біг дає задоволення, колись міг слугувати винагородою для перших людей, що полювали й займались збиральництвом".   

  • Як це спрацює? Усім відомо, що рух — це життя, та не кожен мотивує себе відразу бігти на тренування. Це книжка, після якої ви точно полюбите рухатись і жити активно та отримаєте впевненість в своїх силах.

Чудо-формула. Два складники неминучого успіху

А хочете повірити в чудеса? З Гелом Елродом це можливо, оскільки життя змусило його бути наполегливим і досягати нереального. Він встав на ноги після тяжкої аварії, поборов рак, хоча шанси були мізерні. Гел Елрод як ніхто знає, як протистояти обставинам та відновлюватись. Крім перенесення тяжких ударів долі він побудував бізнес, оговтався від фінансової кризи та ділиться своєю чудо-формулою успіху. Для цього варто змінити мислення, відмовитись від звичного ритму, визначити найважливіше і братися за все поступово.

"Майже кожне велике досягнення починається з того, що людина вірить, що може докласти зусиль для цього звершення, а також у те, що вона заслуговує на цей успіх. Такий егоїзм корисний і необхідний, щоб створювати реальні, фактичні дива. Він підсилює нашу віру у власний потенціал і наше вміння бачити його".

  • Як це спрацює? Життєва історія автора та його шлях до розвитку чудово мотивує для того, щоб жити на повну. Тож вперед до змін разом із Гелом Елродом та його чудо-формулою успіху!

Біологія поведінки. Причини доброго і поганого в нас

Бестселер New York Times, вартий вашої уваги. Часто причиною спустошеності є втома і складні відносини з оточуючими, що в результаті викликає необхідність перезавантажитись. Тож, щоб краще сприймати поведінку всіх навколо, Роберт Сапольські розкриває поведінку людей з боку нейронауки. Чому "підрізаний" водій проживає пасивну агресію? Чому підлітки тікають з дому та чим вони керуються? Що таке моральність і правильні вчинки? Автор розкриває типи поведінки та імпульси, що за ними стоять.

"Перед нами стоїть непросте завдання — спробувати збагнути віртуозність, з якою ми, люди, шкодимо одне одному чи піклуємося одне про одного,  а також зрозуміти, наскільки глибоко взаємопов'язаною може бути біологія обох цих проявів". 

  • Як це спрацює? Ваш світогляд зміниться в інший бік. Ви навчитесь розбиратися в поведінці людей, зрозумієте, чому одні роблять щось хороше, інші — погане, та зможете правильно сприймати стосунки з оточуючими.

Більдунґ. Нордичний секрет краси і свободи

Мотиваційна книга про секрет скандинавського благополуччя. Більдунґом скандинави називають всебічний і гармонійний розвиток особистості й суспільства. Те, що раніше було недосяжне для північних держав, сьогодні є світовим прикладом для наслідування. У наші часи в нордичних державах високий рівень життя, якісна медицина, безкоштовна освіта та щасливі люди. Коли людина відчуває гармонію, свободу, впевненість, життя наповнюється сенсом. Тож з цією книгою точно є чому повчитися для власного розвитку і змін на краще.

"Якщо більдунґ — це ментальна, духовна та моральна глибина і прагнення, то загальний більдунґ — база знань. Саме широкий загальний більдунґ допомагає нам розпізнавати фейкові новини й помічати брехню".

  • Як це спрацює? Нордичні секрети змусять вас подивитися інакше на багато речей та навчать, як потрібно розвиватись і йти до гармонії. Ця книжка — приклад життя людей, які вже досягли розвитку, мотивують і спонукають до дій! Більше того, ви зрозумієте, як важливо відрізняти неправду від справжніх обставин, щоб стати продуктивнішими і стійкішими до обставин.

Даруємо читачам "Рубрики" книжки з добірки — для цього треба взяти участь у розіграші на сторінці "Рубрики" в Facebook, допис тут

13881

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: