Получив травму, модельерка Анна Павлусь не оставила любимое дело и продолжила создавать одежду. А во время полномасштабного вторжения россии в Украину масштабировала ее в социально важном проекте. Ей удалось основать первый в Украине бренд адаптивной одежды для людей на кресле-каталке. О том, как она решилась на такой шаг и чего ей уже удалось добиться, узнавала "Рубрика".
Знайти одяг, який був би зручним для людей у кріслі колісному, непросто. Звичайні речі не завжди підходять, оскільки не враховують всіх особливостей сидячого положення тіла. Широкі рукави потрапляють до коліс крісла, штани опускаються та відкривають спину і це лише частина незручностей, з якими стикаються люди на кріслах колісних. І хоча комфорт є пріоритетом, візуальна складова теж важить.
Оскільки в Україні немає масового виробництва та спеціалізованих магазинів з адаптивним одягом, людям на кріслі колісному доводиться шукати фахівців, які шитимуть речі на замовлення або переробляти куплені. Однак далеко не кожен кравець зможе врахувати усі потреби та створити такий одяг для широкого загалу.
З проблемою пошуку зручного одягу зіткнулася й Анна Павлусь, яка у 2016-ому році отримала травму й опинилася в кріслі колісному. Завдяки освіті модельєра-конструктора та понад 18-тьом рокам досвіду вона почала створювати речі для себе, а вже під час повномасштабного вторгнення розширила своє виробництво до повноцінного бренду.
"Коли я отримала травму, мій повсякденний одяг став для мене незручним. Тому я почала його адаптувати під себе. У 2021-ому році я взяла участь в проєкті «Fashion Inclusia», де розповіла та показала дівчатам свій одяг. Вони попросили, аби я пошила такий і для них", — ділиться Анна.
У 2022-ому році жінка отримала грант "Власна справа" розміром 250 тисяч гривень на розвиток свого бренду. Про цю програму вона дізналася з реклами, коли ввечері дивилася телевізор. Тоді Анна усвідомила, що має подати заявку.
"Складно було з написанням фінансового плану і бізнес-плану. Потрібно все детально описати та довести, що моя ідея дійсно соціально важлива зараз. Я вчилася також співпрацювати з донорами", — пригадує Анна.
Під час розробки назви бренду Анна Павлусь спочатку відштовхувалася від своїх ініціалів, але зрештою її ідея трансформувалася в дещо більш символічне:
"Нас надихнув сам одяг. За основу взяли англійське слово wheel (колесо, — ред.), бо у нас речі для людей на кріслі колісному. До того ж вони зручні та комфортні, тому ми заклали слово — вільні. Так і вийшла як ніколи актуальна назва — «Wheelny»".
У березні 2023-го жінка завдяки гранту та підтримці інших програм запустила власний бренд адаптивного одягу для людей у кріслі колісному Wheelny. Своє ательє Анна відкрила в Білій Церкві на Київщині.
Оскільки жінка модельєрка-конструкторка, то розробила моделі речей досить швидко. І хоча перші спортивні штани та домашній одяг вийшли не надто зручними, вона не зупинилася й почала його вдосконалювати.
"На той час я не розуміла, наскільки треба було робити штани вищими позаду. Я думала, що вистачить підняти на 5 сантиметрів, але цього виявилося недостатньо. Тепер задню половину штанів я можу робити вищою від передньої на більш ніж 35 сантиметрів", — підкреслює героїня.
Замечали ли вы, как изменение погоды способно испортить ваше настроение или самочувствие? Внезапная головная боль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила с экспертками из “Let's do it Ukraine” и “Украинского Альянса Ноль Отходов” —… Читати більше
Быстрая и простая выпечка (и не только), которую можно приготовить для благотворительной ярмарки. Читати більше
Если вы не знаете, кем хотите стать в будущем, уверяем – вы не одни. Эта… Читати більше
Discover five inspiring stories of bikers from around the world who ventured on long and… Читати більше
Что нужно, чтобы память о погибших жила, и какие подходы для этого создают в мире… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.