Кейсы

«В первую очередь, я хочу довольного клиента, а потом уже будет заработок», — как модельерка создает стильную адаптивную одежду для людей на кресле-каталке

Получив травму, модельерка Анна Павлусь не оставила любимое дело и продолжила создавать одежду. А во время полномасштабного вторжения россии в Украину масштабировала ее в социально важном проекте. Ей удалось основать первый в Украине бренд адаптивной одежды для людей на кресле-каталке. О том, как она решилась на такой шаг и чего ей уже удалось добиться, узнавала "Рубрика".

У чому проблема?

Знайти одяг, який був би зручним для людей у кріслі колісному, непросто. Звичайні речі не завжди підходять, оскільки не враховують всіх особливостей сидячого положення тіла. Широкі рукави потрапляють до коліс крісла, штани опускаються та відкривають спину і це лише частина незручностей, з якими стикаються люди на кріслах колісних. І хоча комфорт є пріоритетом, візуальна складова теж важить.  

Оскільки в Україні немає масового виробництва та спеціалізованих магазинів з адаптивним одягом, людям на кріслі колісному доводиться шукати фахівців, які шитимуть речі на замовлення або переробляти куплені. Однак далеко не кожен кравець зможе врахувати усі потреби та створити такий одяг для широкого загалу. 

Яке рішення?

З проблемою пошуку зручного одягу зіткнулася й Анна Павлусь, яка у 2016-ому році отримала травму й опинилася в кріслі колісному. Завдяки освіті модельєра-конструктора та понад 18-тьом рокам досвіду вона почала створювати речі для себе, а вже під час повномасштабного вторгнення розширила своє виробництво до повноцінного бренду. 

"Коли я отримала травму, мій повсякденний одяг став для мене незручним. Тому я почала його адаптувати під себе. У 2021-ому році я взяла участь в проєкті «Fashion Inclusia», де розповіла та показала дівчатам свій одяг. Вони попросили, аби я пошила такий і для них", — ділиться Анна. 

У 2022-ому році жінка отримала грант "Власна справа" розміром 250 тисяч гривень на розвиток свого бренду. Про цю програму вона дізналася з реклами, коли ввечері дивилася телевізор. Тоді Анна усвідомила, що має подати заявку. 

"Складно було з написанням фінансового плану і бізнес-плану. Потрібно все детально описати та довести, що моя ідея дійсно соціально важлива зараз. Я вчилася також співпрацювати з донорами", — пригадує Анна. 

Засновниця бренду «Wheelny» Анна Павлусь. Фото з мережі

Під час розробки назви бренду Анна Павлусь спочатку відштовхувалася від своїх ініціалів, але зрештою її ідея трансформувалася в дещо більш символічне: 

"Нас надихнув сам одяг. За основу взяли англійське слово wheel (колесо, — ред.), бо у нас речі для людей на кріслі колісному. До того ж вони зручні та комфортні, тому ми заклали слово — вільні. Так і вийшла як ніколи актуальна назва — «Wheelny»".

Анна Павлусь в спортивному костюмі «Wheelny». Фото героїні

У березні 2023-го жінка завдяки гранту та підтримці інших програм запустила власний бренд адаптивного одягу для людей у кріслі колісному Wheelny. Своє ательє Анна відкрила в Білій Церкві на Київщині. 

Як це працює?
"У першу чергу, я хочу задоволеного клієнта"

Оскільки жінка модельєрка-конструкторка, то розробила моделі речей досить швидко. І хоча перші спортивні штани та домашній одяг вийшли не надто зручними, вона не зупинилася й почала його вдосконалювати.  

"На той час я не розуміла, наскільки треба було робити штани вищими позаду. Я думала, що вистачить підняти на 5 сантиметрів, але цього виявилося недостатньо. Тепер задню половину штанів я можу робити вищою від передньої на більш ніж 35 сантиметрів", — підкреслює героїня.

Анна Павлусь в костюмі від "Wheelny". Фото героїніВигляд штанів ззаду. Фото з мережі

Свіжі дописи

  • Что происходит

Увеличение налогов на табачные изделия: много активистов не согласны с решением

Разбираем, о чем идет речь в законопроекте о постепенном повышении акциза на табачные изделия до… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейсы

582 часа с турникетом: как украинский военный выжил в подвале, несмотря на сложное ранение

"Алексу" 52. Осенью 2024-го он потерял руку в боях в Волчанске. Но именно эта история… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейсы

Сергей Малечко: “У кого-то последняя Тесла, а у меня современный протез”

38-летний Сергей Малечко родом из Черниговской области. С первых дней полномасштабного вторжения добровольцем защищал Украину.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейсы

Связь поколений: как подростки из Николаева учат пожилых людей пользоваться гаджетами

"Рубрика" рассказывает об инициативе, которая во всех смыслах налаживает связь между поколениями — и эмоциональную,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Что происходит

Top celebrities supporting Ukraine in 2024: from donations to advocacy

Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Здоровье

Меня уже ничто не радует: что такое ангедония и как вернуть себе удовольствие от жизни

Ничего не хочется, а вещи, которые раньше приносили удовольствие, больше не радуют? Сегодня все больше… Читати більше

Monday November 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.