Итоги медианедели: расследование коррупции в Укроборонпроме, снятие кандидатов в президенты
Спецпроект «Рубрики» совместно с аналитической компанией Corestone Group. Еженедельно, в понедельник, мы публикуем результаты мониторинга информационного пространства на предмет динамики освещения «топов» украинского политикума и тенденциозных изменений. Выводы за 4-10 марта 2019 – перед вами (укр.).
Медіаохоплення Президента Порошенка впало на 31% на телебаченні і на 43% в Інтернеті. Цього тижня Президент Порошенко анонсував міжнародний аудит в Укроборонпромі та заявив, що ні посади, ні зв'язки не врятують реальних винуватців корупційного скандалу. Також цього тижня Президент з візитом відвідав Черкаси, де його намагалися оточити і задати запитання представники Національних дружин, які протестували проти корупції у галузі ВПК, внаслідок чого виникли сутички з правоохоронцями. Також на користь Порошенка знявся кандидат у Президенти офіцер ССО Сергій Кривонос, який зазначив, що вважає зміну верховного головнокомандувача під час війни недоцільною.
На 12% на телебаченні і на 31% в Інтернеті впало охоплення Юлії Тимошенко, яка цього тижня з закликала Петра Порошенка знятися з виборів та заявила, що після своєї перемоги закриє усі аеропорти для нього в Україні.
На 42% на телебаченні зросло охоплення Олександра Вілкула, свою кандидатуру в Президенти на користь нього зняв лідер партії «Наші» Євген Мураєв.
На 27% на телебаченні і на 10% в Інтернеті впали показники охоплення Володимира Гройсмана, який цього тижня заявив, що не має наміру продовжувати контракт з керівником «Нафтогазу» Андрієм Коболєвим, медіаохоплення якого в Інтернеті цього тижня зросло на 10%. Сам Коболєв заявив, що не планує припиняти роботу в «Нафтогазі».
На 44% на телебаченні і на 22% в Інтернеті впали показники медіаохоплення генпрокурора Юрія Луценка, який активно коментував хід справи щодо корупції в Укроборонпромі та допустив причетність Гладковського, НАБУ, ДФС і СБУ до корупційних схем.
На 42% впало на телебаченні медіаохоплення Олега Ляшка, який коментуючи заяву про небажання Володимира Гройсмана продовжувати контракт з Андрієм Коболєвим, зазначив, що очільник «Нафтогазу» має повернути до бюджету премію, яку він виписав сам собі за перемогу у Стокгольмському арбітражі.
На 2% зросло на телебаченні і на 31% впало в Інтернеті медіаохоплення Володимира Зеленського, який цього тижня зустрічався з послом США Марі Йовановіч та заступником держсекретаря США Девідом Гейлом. Під час зустрічі Зеленський поскаржився на політичний тиск щодо нього.
На 30% на телебаченні зросли показники охоплення Юрія Бойка, який цього тижня пообіцяв, у випадку своєї перемоги на президентських виборах, виплачувати 100 тисяч гривень при народженні дитини. Також прихильники Бойка провели акції із закликом до інших політиків знімати на його користь свої кандидатури з президентських виборів.
На 28% на телебаченні і на 51% в Інтернеті впали показники охоплення Віктора Януковича, прес-секретар якого цього тижня заявив про наміри боротися з рішенням про накладені санкцій на майно президента-втікача у ЄСПЛ.
На 35% на телебаченні і на 34% в Інтернеті зросли показники медіаохоплення кандидата в Президенти Анатолія Гриценка, на користь якого цього тижня зняв свою кандидатуру Дмитро Добродомов.
Інші «підсумки медіатижня» від Corestone Group читайте за лінком.