Вакцины от коронавируса на любой вкус: в чем разница
Уже 12 мільйонів доз вакцин від COVID-19 вкололи у 30 країнах світу. При цьому самих вакцин наразі існує ціла низка. Тож вирішила коротко розповісти про те, якими є основні з них і чим саме вони відрізняються.
- Pfizer Inc. & BioNTech SE
Це вакцина американсько-німецького виробництва. З 27 грудня саме нею розпочали щеплювати людей у країнах ЄС, а також Великій Британії.
Вона чутлива до температурного режиму: зберігати та транспортувати її необхідно за -70 С і лише в 5 останні днів перед використанням температура може бути від +2 до +8 С.
За попередніми оцінками, ефективність цієї вакцини близько 95%.
- Moderna Inc
Ця вакцина американського виробництва. Нею вже дозволили щеплювати у США та Канаді, у ЄС також планують дозволити її використовувати.
Зберігати цю вакцину потрібно за -20 С (максимум – 6 місяців).
Щодо ефективності, то, як і у Pfizer Inc.& BioNTech SE, вона становить до 95%.
- AstraZeneca
Це – британська вакцина. Поки що вона лише на стадії отримання дозволу у самій Великій Британії.
Як і вакцину Moderna Inc, AstraZeneca можна зберігати до шести місяців, однак за значно меншої температури (від +2 до +8 С).
Дослідження ефективності цієї вакцини поки що тривають. Самі виробники спочатку заявляли про 70%, однак пізніше заявили, що через помилку в тестуванні, ця цифра є некоректною і насправді може сягати 90%.
- Sinovac Biotech
Цю китайську вакцину, окрім самого Китаю, вже дозволили використовувати у Туреччині та Бразилії. До того ж саме про купівлю цієї вакцини оголосили в Україні.
Sinovac Biotech зберігається за температури від +2 до +8 С до трьох років.
Дані про її випробування поки що різняться. від 50% до 91,25%.
А якою із цих вакцин хотіли б щепитися ви?
Читайте також: «Китайська вакцина в Україні. Усе, що про неї відомо»