Навигатор по муралам: Винница
15 впечатляющих стенописей, формирующие новую арт-культуру города (укр.)
Десятий ювілейний випуск нашої рубрики «Навігатор по муралам» ми вирішили присвятити Вінниці – одному з найбільш комфортних та атмосферних міст України.
Тут ви зустрінете величезну кількість архітектурних пам'яток, відомий на всю країну фонтан Roshen, чарівні цюріхські трамвайчики, Вінницькі мури… А в останні чотири роки – ще й неперевершені мурали!
«Рубрика» підготувала для своїх читачів захопливу подорож стінописами Вінниці, які внесли нові фарби та смисли у життя цього міста. Let's go on an adventure!
«СЛОВ'ЯНКА»
Де: багатоповерхівка по провулку М.Амосова, 28-а
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Тетяна Чубар
Зміст: на одній зі стін будинку зображена дівчина слов'янської зовнішності, яка малює дерева пензлем. І ці яблуні «виростають» на іншій стіні будинку
«ПЛІДНІСТЬ»
Де: багатоповерхівка по провулку М.Амосова, 28-а
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Володимир Ходак
Зміст: цей мурал знаходиться на тому ж будинку, що й «Слов'янка» — обидва малюнка перегукуються один з одним і створюють єдину композицію. «Плідність» — це побажання розвитку, нових ідей. Взагалі, усі малюнки присвячені святкуванню Дня Вінниці. І виходить, що це своєрідний подарунок місту та всім жителям від художників, — розповідає куратор резиденції «VIN ART CITY» Олександр Никитюк.
«МІСТО КУЛЬТУРИ»
Де: вул. Келецька, 138
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Олег Ходаков
Зміст: на стіні будинку танцює тендітна балерина. Цим муралом автори хоччуть надихнути не тільки місцевих митців, а й мешканців міста, дати таким чином поштовх до розвитку творчості у вінничан. Цікаво, що «Місто культури» розміщено на виїзді з міста – так у людей, які покидають Вінницю, буде у пам'яті зафіксовано, що вони їдуть з міста культури.
«МІСТО СПОРТУ»
Де: вул. Келецька, 132-а
Час створення: 2017 рік у рамках VIN ART CITY
Автор: Наталя Лісова
Зміст: на муралі велосипедист впевнено долає маршрут, довжиною у дев'ять поверхів. Цей мурал пропагує здоровий образ життя та зайняття спортом.
«СПРЯМОВАНІСТЬ»
Де: вул. Князів Коріатовичів,155
Час створення: 2017 рік
Автор: група митців Олександр Марченко (автор), Володимир Ходак, Ольга Гаєвик, Андрій Барчук (мультимедійний супровід)
Зміст: на стіні зображений білосніжний літак на фоні блакитної води та дівчина на дошці для серфінгу.
«СТАРИЙ АМСТЕРДАМ»
Де: вул. Соборна, 22
Час створення: 2016 рік у рамках VIN-ART-CITY
Автор: автором концепції та ескізу стала Ірина Поліщук, а працювали над створенням муралу художники Володимир Ходак і Олександр Марченко
Зміст: за задумом авторів, обшарпаний фасад старої «хрущівки» мали перетворити на імітацію класичних європейських будиночків. Будівлю розділили на кілька різнокольорових секцій, а стилістичну ліпнину намалювали. Вона виглядає дуже реалістичною і здається майже справжньою. Примітно, що мурал був по-різному оцінений місцевими мешканцями, а через півроку після створення піддався повторній критиці через те, що на ньому почала тріскатися і лущитися фарба.
«РІЧКА БУГ»
Де: проспект М. Коцюбинського
Час створення: 2016 рік у рамках VIN-ART-CITY
Автор: Артур Столярук
Зміст: Південний Буг – річка, що тече у серці Вінниці, річка, на якій засновано місто. Стрімкі води Бугу стали свідками зростання та процвітання Вінниці. Саме тому художник обрав річку-символ міста обрав для своєї роботи.
«ЯНГОЛ»
Де: вул. Соборна, 50
Час створення: 2015 рік у рамках VIN-ART-CITY
Автор: художник Aнтон Ходaков
Зміст: на блакитному фоні, що символізує небо, зображений янгол. За словами художника, він охоронятиме Вінницю.
«СОНЯШНИКИ»
Де: Гоголя, 1
Час створення: 2016 рік
Автор: львівський художник Тaрaс Довгaлюк
Зміст: на муралі зображені велетенські соняшники з екзотичними птахами. Яскраві фарби та естетика малюнку підіймає настрій перехожим та гостям міста незалежно від погоди чи пори року.
«СНИ, В ЯКИХ ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ»
Де: вул. Миколи Оводова
Час створення: 2015 рік в рамках проекту «VIN-ART-CITY»
Автор: харківські художниці Марія Бобирєва та Олександра Мельник
Зміст: на малюнку зображена дівчина, яка бачить різні сни під ковдрою, виткані з уривків снів. Героїня картини – збірний образ звичайної городянки, яка сміливо поринає у мрії, спогади, фантазії. На покривалі художниці серед іншого зображені і види Вінниці.
«ЗЕРНИНА ВСЕСВІТУ»
Де: вул. Соборна, 73, на фасаді обласної бібліотеки ім. Тімірязєва
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: Олександр Марченко
Зміст: на муралі зображена дівчинка, яка читає книжку, а навколо неї виникають картини її майбутнього, її мрії, які вона здатна буде втілити в життя. На хмарах у небі є фігура хлопчика, який тримає на мотузочці яскраву пташку, світло від якої і утворює всі дива навколо. У малюнок вписані символи Вінниці — вінницька вежа, трамвай та будівля Собору. Варто зазначити, що на цей мурал художника надихнула книжка Антуана де Сент-Екзюпері «Цитадель».
«ДОБРОБУТ»
Де: вул. Соборна, 91
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: львівський художник Тaрaс Довгaлюк
Зміст: на стіні зображені двоє лелек, які готуються до посадки. Ця картина – є символомдобробуту, свободи і має український характер завдяки птахам, образ яких в Україні здавна асоціюється з домашнім затишком і благополуччям. Народ вірить, що лелеки приносять щастя і в'ють гнізда тільки там, де живуть хороші люди. На муралі птиці зображені з розпростертими крилами на фоні блакитного неба.
«ВІННИЦЯ — МІСТО МРІЙ»
Де: вул. Театральна, 15
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: Тетяна Чубар
Зміст: цей мурал художниця присвятила молодому поколінню Вінниці. Картина виконана в арт-стилі, в яскравих кольорах із використанням геометричних фігур. Автор малюнка хотіла підкреслити важливість діяльності молоді для розвитку міста Вінниці. Ідея мурала полягає у тому, що жителі повинні не тільки поважати минуле, а й робити свій внесок для примноження нового.
«ОКО»
Де: вул. Козицького,65 (біля міськради)
Час створення: 2015 рік у рамках проекту VIN-АRТ-СІТІ
Автор: львівський художник Артур Столярчук
Зміст: на муралі зображено Око, яке символізує річку Південний Буг, що є символом міста. Адже річка протікала тут у всі часи й була свідком заснування й розвитку Вінниці. Вона як всевидюще Боже око спостерігає за тим, що відбувається навколо. Картина виконана у блакитних, синіх і зелених тонах.
ДІВЧИНКА ТА ХЛОПЧИК
Де: вул. Театральна, 15, фасад Вінницької телерадіокомпанії
Час створення: 2015 рік (дівчинка), 2016 рік (хлопчик)
Автор: чеські художники Збинєк Лінгарт та Іво Наврат
Зміст: з одного боку стіни зображена маленька дівчинка у місті, яку оточують видатні куточки Вінниці. З іншого – хлопчик, який мріє про космос.