fbpx
Сегодня
12:26 20 Июн 2018

Навигатор по муралам: Львов

Двадцать впечатляющих стенописей, которые стоит увидеть

У минулому випуску рубрики «Навігатор по муралам» ми здійснили подорож прифронтовими містами Донеччини, а у цьому – переносимося на захід України, до старовинного міста Лева.

Сучасний Львів – це не лише вишукана середньовічна архітектура, атмосферні кафе та безліч цікавих історій. Сьогодні це місто стало одним з основних центрів вуличного мистецтва України. Абстрактні, реалістичні, патріотичні, іронічні, про цінності… У Львові можна знайти абсолютно різні за формою та змістом мурали.

І «Рубрика» розкаже вам, де саме їх знайти 😉

Перший стінопис

Перший стінопис

Де: вул. Підзамче, 4
Час створення: 2013 рік в рамках проекту «Ревіталізація Підзамче»
Автор: Arm, Rust, White, Tonek, Nais, Pedro, Feros, Dilk, Keno, Viska.
Зміст: перший спільний проект міста та вуличних художників. Перша цеглина у фундаменті подальшої плідної співпраці. По суті, це перший мурал у місті в плані вуличного мистецтва. Перші сміливі експерименти на стіні. За принципом графіті-поєднання — кожен художник працював в своєму стилі, створюючи свою частину, вписуючи її в загальну композицію. А ще внизу композиції розмістилися графіті-шрифти.

«Соціальна гравітація»

Соціальна гравітація
Де: вул. Жовківська, 49а
Час створення: 2017 рік в рамках фестивалю муралів — 'Lviv WallKing'
Автор: львівський художник Сергій Радкевич
Зміст: образи малюнку асоціюються із спортивними змаганнями та гравітацією. Цим поєднанням автор звертає увагу на тему умов гри в соціумі та їх дотримання. Деколи важко переступити через себе, розуміючи, що ти обрав певну роль в суспільстві і тепер повинен дотримуватися правил гри.

«Свобода»

Свобода
Де: вул. Заводська, 39
Час створення: 2015 рік
Автор: художники Kickit Art Studio (Arm, Tabu, Keno, Feros, Dilk)
Зміст: зображення на стіні символізує бажання людини бути вільною в своїх думках. Ця ідея втілена в абстрактних формах, художники поєднали свої індивідуальні стилі в єдину композицію. Варто зазначити, що цей малюнок переміг у конкурсі, який оголосив Інститут міста в рамках проекту «Ревіталізація Підзамче».

Портрет Тараса Шевченка

Портрет Тараса Шевченка Портрет Тараса Шевченка
Де: вул. Миколайчука, 1
Час створення: 2014 рік
Автор: художник Володимир Стецькович
Зміст: на стіні п'ятиповерхового будинку з'явився портрет Великого Кобзаря, зображений у специфічному стилі. Спосіб виконання малюнку здалеку нагадує вишивку хрестиком. Для того, щоб отримати такий ефект митці обрали будинок, де цегла викладена незвичним способом.

Абстракція від польського митця

Де: вул. В'ячеслава Чорновола, 29
Час створення: 2014 рік у рамках проекту Polish Urban Art.
Автор: художник із Польщі Бартек Свьонтецький
Зміст: величезна абстрактна картина у контрастних кольорах. Критик Cedar Lewisohn пише про творчість Бартека Свьонтецького: «Високе мистецтво і молодіжна культура, модернізм і скейтбординг. Його образи засновані навколо геометричних згромаджень і незграбних форм, у яких відчувається вплив футуристичного архітектурного дизайну».

«Сова»

сова

Де: вул. Старознесенська, 70
Час створення: 2015 рік
Автор: художники Kickit Art Studio (Arm та Dilk)
Зміст: яскраве зображення сови можна помітити на стіні одного з не відреставрованих будівель вишуканого готелю «Кавалер». Таке зображення обрали не випадково. Скульптура сови розміщена над головним входом готелю.

«Спектр»

Спектр
Де: вул. Чорноморська, 1
Час створення: у 2017 році в рамках фестивалю муралів 'Lviv WallKing'.
Автор: Андрій Савчишин
Зміст: тема стінопису перетинається із циклічністю в житті. Зокрема, автор зобразив пружинку-іграшку, яка встигла не так давно побувати на піку популярності і тепер, по суті, забута. З іншої сторони, зображено руки — фрагмент відомої, класичної фрески.

«Взаємодія»

Взаємодія
Де: вул. Кн. М. Удатного, 4
Час створення: у 2017 році в рамках фестивалю муралів 'Lviv WallKing'
Автор: Feros
Зміст: на муралі автор зображає постать людини та дерево, які тісно переплітаються, створюючи загальний образ. Постать людини у цьому муралі символізує дерево, постає перед нами як індивідуальність та виступає синонімом особистості. Художник проводить паралелі між великим і малим, підкреслюючи взаємозв'язок об'єктів та їх вплив один на одного. Незначний вплив людини може мати великі й непередбачувані ефекти будь-де в іншому місці та в інший час. Саме так у даному малюнку генерується зв'язок, у якому людина є частиною міста, місто частиною країни, як країна частиною світу.

«Кросворд»

Кросворд
Де: вул. Академіка Сахарова, 82
Час створення: 2012 рік
Автор: Сергій Петлюк
Зміст: у кросворді зашифровані імена видатних діячів архітектури та живопису. Колись побачити розгадки можна було лише після заходу сонця, бо їх вписували спеціальною фарбою, що світиться у темряві. Проте сьогодні слова видно цілодобово. Висота малюнка становить 30 метрів, а ширина – 18.

«Ідея»

Ідея
Де: вул. Мулярська, 3
Час створення: в 2015 році в рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста-2015»
Автор: художники KickitArt Studio (Taras Arm, Keno, Dilk)
Зміст: кожна ідея з чогось починається. Художники зобразили цей початок у вигляді точки, від якої розповсюджуються лінії, площини, форми, текстури та інші образи, що символізують необмежений потенціал, до якого може розвинутися будь-яка ідея.

«Споглядання»

Споглядання
Де: вул. Сянська, 4
Час створення: у 2017 році в рамках фестивалю муралів 'Lviv WallKing'
Автор: Taras Arm
Зміст: ідея муралу дуже глибока. Художник заклав ідею співіснування в одному просторі та важливості помічати один одного у таких умовах, знаходити компроміс.

«Коли ми народом додому вернемось»

Коли ми народом додому вернемось
Де: вул. Бенедиктовича, неподалік театру ім. Л. Українки
Час створення: 2016 рік
Зміст: мурал створений у пам'ять про 72-гу річницю депортації кримських татар. Згодом малюнок прикрасили тематичним віршем Лілі Буджурової: «Коли ми народом додому вернемось, У степу чи горах зберемось колись, Поминки влаштуєм, неначе весілля, За вашими вказами, за вашим насиллям!».

«Дитячі ігри»

дитячі ігри дитячі ігри
Де: вул. Гайдамацька, 4
Час створення: у 2017 році в рамках фестивалю муралів 'Lviv WallKing'
Автор: Keno з KickitArt Studio
Зміст: автор вирішив звернутися до теми дитячих іграшок, що втрачають свою актуальність в умовах великої кількості ігрових пристроїв. Цікаво, що торець будинку, на якому розмістили малюнок, «дивиться» на дитячий садок.

«Птахи»

Де: дитячий майданчик на перетині вулиць Жовківської та Остряниці (вул. Я. Остряниці, 26)
Час створення: 2014 рік в рамках «Ревіталізація Підзамче»
Автор: художники Dilk, Mate, Keno, White, Arm, Tabu, Brat, Viska
Зміст: автори намалювали різних птахів у власному стилі, але в однаковій палітрі кольорів.

Мурал на Тиктора

Де: вул. Тиктора, 4 (бічна проспекту Свободи)
Час створення: 2015 рік в рамках графіті-фестивалю «Алярм»
Автор: Kickit Art Studio
Зміст: на цій картині закладена концепція розвитку міста.

«Точка фокусування»

Точка фокусування

Де: вул. Сянська, 9
Час створення: у 2017 році в рамках фестивалю муралів 'Lviv WallKing
Автор: Dilk
Зміст: автор торкається питання самоідентифікації особистості. Обличчя персонажа, зображеного на малюнку, ховається під площинами (алюзія на візуальний шум), якому так легко піддається кожен. Головне послання — спробуйте знайти себе в потоці непотрібної інформації.

Кіт на стіні

кот
Де: вул. Донецька, 22
Час створення: 2016 рік, в рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста-2016»
Автор: Андрій Присяжнюк (And) із Луцька
Зміст: зображення котика у мультяшному стилі, зроблена за темою «Вуличне мистецтво для дітей»

«Наука — це модно»

Наука — це модно Наука — це модно

Де: вул. Симоненка, 10, стіни бібіліотеки-філію №19 ЦБС міста Львова для дітей
Зміст: живописні малюнки з двох сторін популяризують науку, зображаючи космонавтів, які досліджують нову незвідану планету. «Наука — це модно» — таке послання дітям містить цей мурал.

Львівська вулична галерея

Де: вул. Замарстинівська, 29
Час створення: у 2015 році в рамках урбаністично-культурного проекту «Майстерня міста», який, в свою чергу, став можливим завдяки плідній співпраці Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Львівської міської ради.стинівська, 29
Зміст: вул. ЗамарЛьвівська вулична галерея — це новий формат показу вуличного мистецтва на вулицях Львова. Галерея покликана налаштувати діалог між вуличними художниками та мешканцями міста, дати можливість художникам показати власну творчість на високому рівні, а перехожим оцінити сучасне мистецтво.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: