Навигатор по муралам: жемчужины Одессы
Яркие цвета, теплая атмосфера, глубокие смыслы и много морской тематики (укр.)
«Рубрика» продовжує знайомити своїх читачів з вражаючими українськими муралами, і в цьому випуску ми вирішили провести вас атмосферними вуличками Одеси, на яких в останні роки з'явилося багато чудових стінописів.
І період літніх відпусток – чи не найкращій час, щоб подивитися на Одесу через нову призму вуличного мистецтва! Бо ще два роки тому в Одесі не було жодного муралу, а сьогодні стіни міста прикрашені багатьма прекрасними картинами, які вже стали магнетичними точками притягнення туристів та містян.
Отже, раді представити вам мистецько-сучасну Одесу в street-art стилі!
«В її голові»
Де: Миколаївська дорога, 136
Час створення: 2017 рік
Автор: художник QBic з Казані
Зміст: мурал поєднує морську тематику та глибокий філософський зміст. На стіні зображена жінка, і в волоссі наче у хвилях пливе човен-каное з чоловіком і собакою на борту. Чи то думки, чи то спогади, чи то фантазія… Кожен глядач картини відчуває її по-своєму.
Політ
Де: узвіз Марінеско
Час створення: 2017 рік
Автор: художник Kraser з Італії
Зміст: на муралі зображений чорний баклан, який тримає на голові гніздо з яйцем, камінням і годинником. Автор муралу описує зміст композиції так: «Настає час міграції, і оточуючі мене готуються вирушити в довгу подорож. І я хочу це зробити, але не можу. Щось тримає мене і не відпускає. Можливо, така моя природа. Все моє життя оточена цим чорним морем. У мене є їжа, друзі і місце для сну… тут у мене є все, що мені потрібно, але я хочу полетіти».
Unisurter
Де: Ольгіївська, 10
Час створення: 2017 рік
Автор: WANJAH
Зміст: автор мурала намалював портрет дівчини, який складається з фрагментів осіб різних людей: білошкірих і темношкірих. Цим малюнком художник виступає за рівноправність людей різних рас і національностей.
Кінь
Де: Французький бульвар, 85
Час створення: 2017 рік в межах проекту Odessarium
Автор: американський художник іспанського походження Ернесто Марані
Зміст: на малюнку зображена голова коня, яка, за словами художника, символізує баланс двох стихій — води і землі. Саме тому звіряча морда як би розділена на дві половини: одна прикрашена яскравими квітами і рослинами, а друга підводними мешканцями. Варто зазначити, що авторитетне видання StreetArt360 склало список кращих графіті світу за січень 2018 року.
Чайки
Де: новобудова на площі Дерев'янко
Час створення: 2018 рік
Автор: група вуличних художників на чолі з Олексієм Бакой
Зміст: малюнки величезних чайок, які літають над морем
Диптих «Шлях додому»
Де: Пироговський провулок, 6
Час створення: 2017 рік
Автор: Олександр Писарчук
Зміст: мурал складається з двох частин – малюнку чоловіка та жінки, які стоять один навпроти іншого. З голови чоловіка йде світло маяку, яке спрямоване на жіночий образ. Містяни ще називають цей мурал «Закохані» і вважають найбільш романтичним стінописом Одеси.
Слон
Де: Тираспольська, 34
Час створення: 2017 рік
Автор: американський художник іспанського походження Ернесто Марані
Зміст: на малюнку зображений слон, з голови якого ростуть яскраві квіти
Моряк
Де: перетин вулиці Сегедської і Місячного провулка
Час створення: 2017 рік
Автор: Анастасія Білоус
Зміст: на муралі намальований мореплавець з папугою на плечі. Художниця мала на меті створити образ старого морського вовка з добрим і мудрим поглядом.
Сова
Де: Преображенська, 86
Час створення: 2017 рік
Автор: київські художники Вікторія Лайм і Андрій Ковтун
Зміст: на стіні намальована величезна сова, яка, за словами художників, символізує вибір. Сама картина створена в стилі кубізму.
Шилодзьобка
Де: вул. Тираспольська, 16
Час створення: 2017 рік
Автор: американський художник Мата Руда
Зміст: на муралі намальована шилоклювка на тлі морських хвиль і з людською рукою. Автор картини вклав в роботу екологічний підтекст. «Рука символізує провину людини в руйнуванні моря. Але та ж рука може зіграти роль у відшкодуванні збитків навколишньому середовищу», — розповів Руда.
Посейдон
Де: пляж Аркадія
Час створення: 2017 рік
Автор: переселенець з Донецька Олексій Бака і київські художники Андрій My Forest Bridge і Вікторія «TL Лайм».
Зміст: на бетонній підпірної стіни в правому крилі Аркадії намалювали мурал з Посейдоном. На голові у нього корона з черепашок і його супроводжують сині кити, які наче пірнають крізь нього.
«Останній»
Де: Французький бульвар, 11б
Час створення: 2017 рік
Автор: італійський художник Kraser
Зміст: на муралі намальований величезний тюлень. Його тіло поступово перетворюється в квіти, потім переходить в покритий крижинами океан, а з хвоста визирає рептилія з яйцем в лапах. Над головою тварини кружляють метелики. Назву картині придумував художник.
Linkin Park
Де: в провулку Короленка, між бульваром Жванецького та вулицею Софіївською
Час створення: 2017 рік
Автор: художники студії М 97
Зміст: робота пам'яті Честера Беннінгтона, соліста гурту Linkin Park, який влітку 2017 року наклав на себе руки.
Музичний мурал
Де: Приморська, 59, Одеський муніципальний театр духової музики імені А.Я. Саліка
Час створення: 2017 рік
Автор: одеська художниця Леся Верба
Зміст: новий яскравий малюнок з'явився на місці незакінченого мурала іспанського мураліста #oiterone (Mohamed Lghacham), який виїхав з Одеси, так і не закінчивши розпочатий малюнок. На муралі зображений саксофоніст, який грає.
Минуле і майбутнє
Де: вул. Мечникова, 34 (стіна головного корпусу Одеського національного морського університету)
Час створення: 2017 рік
Автор: Wasp Elder
Зміст: «Старий український рибалка на цій картині зосереджений на монотонній роботі, поєднуючи та сплітаючи нитки рибальської сітки в єдине ціле. Маленька дівчинка дивиться вдалину на пейзаж, що символізує складнощі та негаразди, а її погляд — стурбований, але водночас мужній і рішучий. Різні покоління — старість і юність — разом у пошуку зв'язку, що об'єднує», — пояснив свій задум Wasp Elder.