Олексій Тимофєєв: Україна має стратегічний потенціал у видобутку критичної сировини

Україна володіє значними запасами критичних матеріалів, які можуть стати ключовим елементом її економічного розвитку та посилення геополітичних позицій. Про це в інтерв'ю для Forbes в етері YouTube-проєкту «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» розповів член Ради директорів BGV Group Олексій Тимофєєв, наголошуючи на важливості комплексного підходу до видобутку та переробки ресурсів.

За його словами, слід говорити не лише про рідкісноземельні метали, а ширше — про критичну сировину, до якої входять уран, графіт і титан. Ці матеріали є стратегічно важливими для світової промисловості, зокрема у сфері оборони, енергетики та космічних технологій.

BGV Group наразі працює над двома масштабними проєктами: графітове родовище, яке вже пройшло міжнародну попередню техніко-економічну оцінку, а тако перспективний проєкт із берилієм, який використовується у високотехнологічних галузях, зокрема для обшивки космічних кораблів.

Тимофєєв зазначає, що подібні проєкти вимагають значних інвестицій та тривалого періоду розробки. На повний цикл — від первинної оцінки до запуску виробництва — може піти від п'яти до десяти років. Це включає геологічну розвідку, буріння свердловин, випробування зразків, екологічні та інфраструктурні узгодження, а також залучення фінансування.

Водночас є ризики: на стадії техніко-економічного обґрунтування може виявитися, що проєкт комерційно не вигідний. У світі лише 10% таких ініціатив успішно проходять усі етапи.

Ще одним викликом є короткий ланцюжок виробництва в Україні. Вартість інвестицій у повний цикл — від видобутку до виробництва кінцевого продукту — може відрізнятися у 10 разів. Як і в агросекторі, де зерно та готові макаронні вироби є двома різними ринками, видобуток та переробка критичних матеріалів мають свою специфіку та рівень конкуренції.

«Нам потрібно прагнути не лише видобувати сировину, а й створювати максимально довгий виробничий ланцюг в Україні або принаймні за участі української сторони», — наголосив Тимофєєв. Зокрема, якщо у США вже існують переробні підприємства, Україна має ставати їхнім акціонером, щоб мати вплив на подальше виробництво та ринки збуту.

BGV Group продовжує розвивати свої проєкти відповідно до міжнародних стандартів, залучаючи експертні оцінки та інвестиції, що робить Україну потенційним лідером у сфері критичної сировини.

Свіжі дописи

  • Новини

Кризис в отношениях Трампа и Зеленского объединил украинцев, – результаты соцопроса после встречи обоих президентов

46% респондентов уверены, что Украина сможет продолжить борьбу с агрессором несмотря на уменьшение или прекращение… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Оккупанты нанесли удар по Запорожью и Херсонщине: есть погибшие и раненые

Войска рф в очередной раз открыли огонь по Херсонской области, в результате чего погиб полицейский… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Лучший вклад в дело мира: у путина отреагировали на прекращение США военной помощи Украине

В российской федерации прокомментировали информацию о прекращении поставок американской военной помощи Украине, назвав это «лучшим… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

В парках и скверах столицы установили скворечники: зачем и как их сделать самим?

В парках и скверах столицы установили скворечники: зачем и как их сделать самим? Рассказывает «Рубрика».… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Евросоюз представил план увеличения расходов на оборону ЕС и поддержку Украины на 800 млрд евро

В Европейском Союзе представили пятиступенчатый план перевооружения ЕС и поддержки Украины, предусматривающий мобилизацию 800 млрд… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Украина на исследование повреждений Арки на ЧАЭС получит 400 тысяч евро

На исследование повреждений Арки НБК, которая находится над разрушенным реактором энергоблока №4 Чернобыльской АЭС, Счет… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.