fbpx
Сегодня
12:32 14 Янв 2025

Міжпарламентська дипломатія довела свою ефективність, – нардеп

У 2024 році одним із ключових зовнішньополітичних пріоритетів нашої країни були держави Глобального Півдня. Підтримку України серед цих країн вдалося досягти, зокрема, завдяки міжпарламентській дипломатії, яка вчергове довела свою ефективність.

На цьому наголосив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко у студії ТРК «Рада», де обговорювалися результати парламентської дипломатії з державами Глобального Півдня, а також готовність України до проведення Другого саміту миру.

«Україна однозначно готова до проведення Другого Глобального саміту миру, однак він повинен мати результативний зміст. На сьогодні ми бачимо, що росія продовжує скоювати військові злочини, обстрілювати цивільну інфраструктуру, внаслідок чого гине мирне населення. Це свідчить про те, що декларації путіна про мир є черговою брехнею», – зазначив він в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Народний депутат переконаний, що війна має завершитися на принципах запропонованої Президентом Володимиром Зеленським Формули миру, яка відповідає Статуту ООН та міжнародному праву.

Торік одним із ключових зовнішньополітичних пріоритетів нашої країни, за словами політика, були держави Глобального Півдня. Зокрема, у рамках діяльності міжфракційного депутатського об'єднання «Україна – держави Латинської Америки і Карибського басейну: співробітництво заради майбутнього», співголовою якого він є, було здійснено ряд візитів до країн Центральної та Південної Америки. У межах візитів було проведено сотні зустрічей з політиками, депутатами, урядовцями, лідерами громадської думки, журналістами, під час яких наші делегати інформували про актуальну ситуацію в Україні.

«Ця робота дала свій результат, адже наприкінці року в Києві нам вдалося провести першу в історії міжпарламентську конференцію «Україна – держави Латинської Америки і Карибського басейну: співробітництво заради майбутнього», в якій взяли участь 14 делегацій. Було підготовлено спільне Комюніке на підтримку України, яке сьогодні знаходиться на підписі в понад двадцяти парламентах держав регіону. Окрім того, підтримка українських резолюцій в ООН доводить, що кількість держав, які підтримують нашу країну, зростає», – наголосив політик.

Водночас, він зауважив, що на сьогодні ООН, так само як і ОБСЄ, перестала виконувати свої прямі функції, як-от бути майданчиком та механізмом для запобігання конфліктам і війнам у світі. Тож нині ООН повторює долю Ліги Націй, яка не змогла запобігти Другій світовій війні. На думку нардепа, це означає, що або міжнародні організації мають бути дійсно реформовані та повернуть свою ефективність, або ж їхнє існування втрачає сенс.

Також він нагадав, що росія покладала великі сподівання на Саміт БРІКС, який відбувся у казані у 2024 році, однак держави-члени обʼєднання підтвердили свою непохитність у підтримці територіальної цілісності України. У фінальній декларації містяться рядки про те, що війна повинна закінчитися на принципах міжнародного права та Статуту ООН, а отже відповідно до української Формули миру.

«Якщо ключові держави світу допустять перемогу росії над Україною, це буде означати, що сила зброї перемагає силу права. Тоді ж сутність міжнародного права втрачає свій сенс. Сьогодні вісь зла набирає обертів та вже загрожує не лише європейській, а й світовій архітектурі безпеки. Тому світ має консолідуватися навколо України, посилити нашу підтримку і спільними зусиллями добитися справедливого та стійкого миру для нашої держави, а значить – і перемоги права над зброєю», – підсумував Арсеній Пушкаренко.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: