Відділ продажів — це як годинниковий механізм, де кожна деталь важлива. А коли всі деталі працюють злагоджено, результат завжди відмінний і передбачуваний. Але що робити, якщо ваш «годинник» відстає або й зовсім зупинився?
Багато бізнесів зіштовхуються з проблемою неефективних продажів. Менеджери працюють, але їхні результати посередні, клієнти губляться й прибуток не зростає. Знайомо? Проте є і хороша новина. Правильна систематизація продажів кардинально змінює ситуацію.
Якщо коротко, то систематизований відділ продажів це такий відділ, де:
В такому відділі дні не схожі на хаотичну біганину. Адже систематизація відділів продажу означає чітку, продуману роботу, де кожен знає, що і навіщо він робить. Це допомагає продавати більше, ефективніше і з кращими результатами для компанії.
Створення робочої структури відділу продажів — це як зведення міцного будинку. Потрібен хороший фундамент, правильні матеріали і чіткий план. Тому краще з таким завданням звертатися до професійних команд, як, наприклад, Raketa prodazh, які вже мають досвід та успішні кейси з побудови відділу продажів у різних нішах бізнесу.
Загалом для побудови відділу продажів знадобиться декілька основних кроків та рекомендацій.
Перевірте, скільки клієнтів у вас є, як ідуть продажі, які проблеми виникають найчастіше. Це допоможе зрозуміти, з чим потрібно працювати. Включає:
Ваші цілі мають бути конкретними (наприклад, «збільшити продажі на 20% за рік»), вимірюваними і досяжними. Важливо, щоб усі в команді розуміли ці цілі.
У вас є певні кроки: пошук клієнтів, перший контакт, презентація товару, робота з запереченнями, угода та подальше обслуговування клієнта. Важливо, щоб кожен етап був чітко описаний, а саме детально пропишіть, як відбуватимуться та які результати мають принести:
Хтось шукає нових клієнтів, хтось працює з постійними, а хтось займається великими корпоративними замовленнями. Кожен ваш працівник повинен чітко знати свої обов'язки. Наприклад, визначте такі ролі, як:
Створіть програму навчання, призначте наставника, дайте час на ознайомлення з продуктом та процесами. Важливо, щоб новий співробітник відчував підтримку. Це може включати:
Визначте ключові показники ефективності (KPI): кількість дзвінків, зустрічей, укладених угод. Використовуйте CRM-системи для збору даних. Регулярно проводьте зустрічі для обговорення результатів. Подумайте про:
Гроші важливі, але не тільки вони мотивують команду. Створіть систему бонусів за досягнення цілей, але не забувайте про нематеріальну мотивацію: визнання успіхів, можливості для розвитку, хорошу атмосферу в колективі. Сюди належить:
Регулярно аналізуйте результати, питайте думку співробітників, будьте готові змінювати те, що не працює. У цьому допоможе:
Побудова ефективної структури відділу продажів — це постійна робота. Але якщо ви приділите цьому достатньо уваги, ваш відділ продажів стане потужним двигуном для росту для всієї компанії.
Систематизація продажів, яку у своїй роботі застосовують професійні команди, як та ж Raketa prodazh, впорядковує процеси у компанії й допомагає працювати ефективніше. Коли все систематизовано, працівники витрачають менше часу на рутину й можуть зосередитись на важливих завданнях.
Систематизація відділу продажів зменшує кількість помилок. Адже коли є чіткі процедури, менше шансів щось забути чи зробити неправильно. Крім того, вона полегшує навчання новачків. Їм легше зрозуміти, як працює компанія.
Систематизовані процеси легше автоматизувати. Це економить час і гроші в майбутньому. Впорядкована робота допомагає швидше знаходити проблеми та розв'язувати їх.
Також систематизація робить бізнес більш стабільним і він менше залежить від окремих людей.
Тож інвестиція в професійну систематизацію відділу продажів зараз окупиться зростанням і розвитком бізнесу потім.
На правах реклами
Финская авиакомпания Finnair объявила, что вынуждена отменить около 300 рейсов в декабре из-за акции протеста… Читати більше
Глава Кремля владимир путин подписал законопроекты о запрете "пропаганды чайлдфри", то есть отказе от рождения… Читати більше
В греческом городе Мандра коммунисты напали на акцию украинцев, посвященную памяти жертв Голодомора. Украина потребовала… Читати більше
10 украинских компаний приняли участие в NEDS – это оборонно-безопасная выставка, которая проходит в Роттердаме… Читати більше
АО "Укрзализныця" запускает с 15 декабря прямой ежедневный поезд № 9/10 сообщением Киев – Будапешт,… Читати більше
В ночь на 23 ноября в столичной гостинице произошла смертельная стрельба. Об этом сообщает Рубрика,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.